Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás (varratszedés)...

Ivartalanítás (varratszedés) után mikortól menjünk kutyasuliba, futtatóba?

Figyelt kérdés

Ma 1 hete volt ivartalanítva (20 hónapos szuka), a seb rendben, nem levedzik, nem piros. Eddig Betadinnal törölgettem, mától vagy holnaptól elkezdjük a Bepanthen Plus krémet használni. Ma már láttam, kezd neki viszketni a sebe. Műtéti ruha van rajta, vagy mosás/szárítás ideje alatt gallér. Tegnap estétől már ruha nélkül sétálunk, de itthon még rajta van, bár nyugis kutya, nem piszkálja a sebet, biztos ami biztos.


Teljesen élénk, játszik, egyre hosszabbakat sétálunk (már kb. megvan az alkalmankénti 1 óra), a műtét utáni 3 naptól már gyakorlunk könnyebb feladatokat is, mert igényli az agymunkát (marad, kerül, kukucs, stb). Ma estefelé meglátogat bennünket a kölyökkori legjobb kutyabarátnője, 2 kutya lesz 4 felnőttel, így tudjuk őket kontrollálni, hogy óvatosan játsszanak. Hétfőtől hazaköltözünk (most földszinten lakunk, így nem kellett lépcsőznie), ekkortól találkozhat a környéki kutyabarátaival közös séta, óvatos játék erejéig.


1 hét múlva, pénteken lesz a varratszedés. Eredetileg úgy terveztem, hogy varratszedés után várok még további 1 vagy 2 hetet a kutyasulizással (műtéttől számítva 3-4 hét). De már annyira látszik rajta, hogy hiányzik a társaság, a játék, hogy elgondolkodtam, visszatérhetnénk-e korábban.

(Úszást már javasolták, hogy műtéttől számítva 1 hónapig kerüljük, nehogy felázzon a hege.).


Varratszedésnél rákérdezek a dokira is, de kíváncsi lennék mások tapasztalatára.


34 kilós labi amúgy.



#kutya #ivartalanítás #varratszedés #kutyaiskola #felelős gazdi #nehogy túltoljam
ápr. 12. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mar igy is elet bator vagy, nem kene ennel tobbet eroltetni. Tudom, hogy a kutya igenyli a foglalkozast, de ovatosan kene,jatszani pedig meg nagyon nem kene 1 hetes sebbel hagyni masik kutyakkal. Egy masodperc alatt megvan a baj.

Legyen meg a varratszedes, addig birjatok ki, aztan mehettek ahova akartok.

ápr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hovarju ***** válasza:
100%

Még ne nagyon engedd játszani a többi kutyával. Elég egy rossz mozdulat és felszakadhat, megsérülhet a sebe és kezdődik újra az elzárás, pihentetés.


Az agymunka remek elfoglaltság és a hosszú séták sem ártanak, de legalább varratszedésig ne ugráljon, lehetőleg ne lépcsőzzön.


Tudom, hogy nem könnyű kivárni. Az én kutyám 1,5 évesen lett ivartalanítva és nem volt egyszerű kikerülni a játszópajtásokat. Viszont otthon nagyon sok trükköt megtanult.

Kutyasuliba varratszedés után egy héttel vittem és nagyon élvezte :-)


Gyors gyógyulást és sok türelmet kívánok. Hidd el megéri megvárni a teljes gyógyulást.

ápr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Ugrálni eddig sem engedtem, még az ágyra is lépcsőn jön fel (ezt kölyökkora óta megtanulta, nem újdonság).


Akkor visszaveszek egy kicsit. Alapvetően trükköket gyakorlunk most is, de csak amihez nem kell megerőltetnie magát. Amúgy lassú, a került is szép komótosan, kocogósan csinálja, szokták is nevetni a kutyasuliban, hogy olyan kis megfontolt cuki :)


Sajnos műtét után 11. napon már kell lépcsőzzön, addig a miénk a földszintes szállás, de azt is majd lassan csináljuk.


Igyekszem úgy 4 hétre beállítódni, hogy addig még óvatosaknak kell legyünk.

ápr. 12. 13:30
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Varrarszedés után már mindent csinálhat. Játszani i nyugdtan játszhat már.
ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Varratszedésig nincs tombolás, rohangálás, másik kutyával ugrálás. Varratszedésig rohangálásmentes séta van, meg olyan feladatok otthon, amiknek nincs meg az a veszélye, hogy felszakad a seb.

Varratszedés után, ha a doki mást nem mond, akkor elvileg mindent lehet, én azért még egy-két hétig óvatosabb lennék a vadabb mozgásokkal, tehát mondjuk nem állnék le agilityt gyakorolni. De pl. rally obedience már mehet. ;)

ápr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pénteken kiszedték a varratokat vasárnap már vittem futtatóba.


Másnap még nem mertem,de parkban sétáltunk póráz nélkül,de játszani meg nem engedtem.


De míg a varratok benne vannak addig nincs játék stb 10 napot ki lehet bírni. Mert ha felszakad a varrat vagy bármi akkor csak a felgyógyulás fog tovább tartani.


Szóval én mindig betartottam,hogy abban a 10 napban csak pórázon seta,ha jobban van szellemi lefarasztas itthon.

ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Itt volt tegnap a barátnője, közös séta, és miután elfáradtak, közös evés volt a program. A varratos ebzet így is nagyon boldog volt. Kapott egy sípolós tigrist, azzal mászkál.

Ma reggel is sétáltunk egy hatalmasat. Most pihi. Mától Bepanthen a sebre, mert már viszket neki.

ápr. 13. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!