Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyajátékokat vennél...

Milyen kutyajátékokat vennél otthonra?

Figyelt kérdés
Az első kutyusomat hoznám el. Egyedül élek, társasházi lakás. Gondolom valami kutya fekvőhely mindenképp kell, meg két tányérka enni-inni. Részben home office-ban dolgozom, de amikor épp nem vagyok otthon hasznos lehetne neki valami kis plüss, vagy más játék.

ápr. 15. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
A fekvőhelyre vagy oda megy vagy nem plusz érdemes inkább valami pléd szerűt venni, mert ami ki van tömve azt előszeretettel szedik szét. Legalábbis én mindig így jártam és nekem mindig a lábtörlőn aludt vagy a szőnyegen. Amíg tanulja a szobatisztaságot addig érdemes kutya pelenkát is be szerezni. A játékok közül lakásba érdemesebb olyat venni ami nem sípolós. A plüsst meg egy idő után szét szedi úgy is. A labdát minden kutya szereti, persze abból is olyan méretűt kell amit a szájába tud venni és amit nem tud kiharapni. Pl teniszlabda vagy valami erősebb gumilabda. Vagy vannak ezek a kis kötelek is aminek mind a 2 végén csomó van az enyém azt szerette. Meg érdemes ilyen szárított bőrből készült csontot venni, mert azt sokáig tudja rágcsálni és addig se a cipőt rágja. Ha egyedül marad érdemes a cipőket eltenni meg minden olyat amibe esetleg kárt tud tenni, ha unatkozik.
ápr. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Függ attól is, hogy milyen típusú, személyiségű a kutya.


Az enyémnél pl nem lehet elől hagyni játékot, mert szétszedi, egy barátom kutyája meg remekül elszórakoztatja magát egy pokróccal. Ide oda hurcolja, tesz vesz. Xd szóval első körben szerintem ne hagyj elől semmit, mert nálam egy elég drága Puller karika bánta 🥲


Labdára mindenképp érdemes beruházni, mert ritka az olyan kutya amelyik nem élvezi az apportos játékokat. Tenisz labdát ne vegyél mert nagyon elkopnak a fogai tőle.


Frizbit is vehetsz, arra figyelj, hogy olyat vegyél aminek nem éles a széle, mert az felsértheti a száját.


A Puller karikákat sokan szeretik, elég univerzálisan használható játék.


Ha kapható rá, valami harapó párnát fogóval, így lehet húzogatós játékot játszani, persze csak óvatosan. Fogváltáskor ne játsz vele ilyet, meg ha kistestű kutyád lesz, akkor ne ránts nagyot, mert a kutya erősen ráharap és megrepítheted szegényt. De amúgy ezt szokták szeretni.


Pecával elég hatékonyan le lehet fárasztani őket, ez kb a tollas macskajáték kutyára szabott verziója.


Ha pl sokat jártok majd vízpartra, akkor vannak kifejezetten olyan labdák és más játékok amik úsznak a vízen.


Ha nagy méretű, erős állkapcsú kutyád lesz, ehhez hasonló fogtisztítós játékokat nem vennék, mert ilyen kutyáknál hamar szétmennek és megeheti. Plusz kifejezetten ennél a terméknél ez a menta íz eléggé aggályos szerintem, nem tudom milyen anyagok lehetnek benne.

[link]


Egy ilyen kutyának inkább a Kong termékeket ajánlanám, ők csinálnak mindenfélét és elég strapabírók.


Illetve a szarvas aggancsok jó természetes rágcsálnivalók, de csak nagyon ritkán adj neki mert ezek is eszméletlen mód képesek koptatni a fogakat.


Sípolós játékot a saját mentális épséged megőrzése érdekében ne vegyél.


Lehet ilyen logikai játéokat is kapni, amibe beleraksz egy kis tápot és rá kell jönnie, hogy szedheti ki. Az enyém elég butácska és csak az egyszerűbbekkel boldogul el 😅 ez nem egy létszükséglet dolog, bőven elvannak ilyesmi nélkül, de jópofa.


Plüss játéot kölyöknek semmiképp nem vennék, mert ők amúgyis hajlamosabbak szetszedni és megenni kb mindent, egy ember gyerekhez hasonlóan. A töltőanyag pedig bélelzáródáshoz vezethet. De egy nyugodtabb kutyánál lehet nincs ilyen probléma.

ápr. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem írtad, hogy lakásban vagy kertes házban élsz, de kertesben egy nagyobb fajta labda jó kis elfoglaltságot nyújt. Van is erre egy sport, treibball a neve. Lényegében a terelőkutyák igényeit elégíti ki, a labda terelgetéséről szól. Nyilván nem csak terelőfajtáknak ideális. Ezt tovább gondolva ki lehet neki találni olyan feladatokat, hogy pl terelje a labdát egy adott helyre, vagy kerüljön meg vele mondjuk egy fát. Van benne fantázia.
ápr. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Oké nem tudok olvasni, mivel írtad, hogy társasházi lakás. Akkor mindegy:D
ápr. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

A tpr-ből készült cuccok szerintem nagyon jók, a kutyáim imádják. A huzis dolgokat szeretik még nagyon, mert azzal lehet közösen játszani, viszont ilyen erősnek kinéző, vékony cérnákból álló csomózott kötelet ne vegyél, mert nekem az összes kutyám nekiállt a kis cérnákat kihuzogatni és megzabálni. A plüssöket óvatosan mutasd be neki, valamelyik azonnal szétrobbantja, valamelyik pedig képes rá vigyázni.

A stresszlabda szerű, habos labdákat is szétbontják és megeszik, amelyik meg nem nagyon csinál semmit-pl tömör gumilabda vagy kong, ami nincs megtöltve-, azzal nem is játszanak, én ezt is mérlegelném...

Nekünk most ezek a kedvencek:

[link]

[link]

[link]

Az utolsó sipol, de halkan, így talán lakásba is jó, a másodikban pedig pet szerű labda van a lyukacsos gumi labdán belül és imádják, hogy zörög, meg persze együtt is tudunk játszani vele. Hát az első, az hangosan sípol, de eddig elrághatatlan.

ápr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!