Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerdán kapott oltást a...

Szerdán kapott oltást a kutyám és másnap alig bírt menni, ma már hétfő van, már sétál és ugat de még sántít.. Ez normális?

Figyelt kérdés

ápr. 22. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Milyen oltást?


Ha aggódsz, akkor jobb, ha azonnal megcsörgeted az állatorvost. Ha baj van, akkor sos be tudod vinni, ha nincs baj, akkor meg nem aggódsz feleslegesen.

ápr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Az állatorvost hívd fel, aki beoltotta. Az én kutyámnak brutális allergiás reakciója lett tőle, pedig tavaly is ugyanazt az oltást kapta.
ápr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5%
Mérgezes , az injekciok korokozók fémek vegyszer tartósitok, hordjátok állandóan de ha bajuk lesz az nem attól volt .
ápr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nem normális, de szó sincs mérgezésről, hanem valószínűleg az állatorvos rossz helyre adta és pl. ideget talált el. Ezért nem szokták alapból combba adni, hanem törzsbe bőr alá. Visszavinném az állatorvoshoz, igazság szerint már másnap visszavittem volna.
ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, előfordul. Szüleim kutyája a veszettség ellenitől belázasodott. Köv. évben jelezték a dokinak, hogy nem jó, más fajtát adott neki, attól nem volt semmi baja.
ápr. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

sajnos igen. én a 17 éves kutyámnak már idén nem adattam oltást, hiába kötelező. Ilyen idős kutyát már el is vihet egy komolyabb reakció. Vadonba nem járunk, kertben totyogunk, már nem kockáztatok.


Nyilván az esetek 99%-ában sokkal nagyobb rizikó a védtelen kutya, mint az oltás mellékhatása, tehát NEM oltásellenes vagyok. Csak azt akartam írni, hogy igen, a jó dolgok is járhatnak rossz mellékhatással. Ha javul, az jó, rendbe fog jönni.

ápr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos bolhát szedett össze lefogyott, vakarozott és orvos szurit adott neki plusz egy embernek való gyógyszert, ami erős még embernek is, csak 18 éven felülieknek való. hívtam persze, azt mondja normális reakció.. Szerintem nem megyünk többé oda..
ápr. 23. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!