Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szombaton megyek a bolognese...

Szombaton megyek a bolognese kiskutyámért. Miket vegyek neki?

Figyelt kérdés

azt tudom,hogy kell neki :

-Két tálacska a víznek meg a kajának

- egy ágyikó ,ilyenre gondoltam ( [link] persze más színben,de elég valószínű hogy az ágyamban fog aludni majd.

- szeretnék neki egy táskát amiben tudom magammal vinni,és mielőtt megköveznétek,nem,nem olyat amiben alig kap levegőt hanem olyat ami elég nagy belülről és megy neki sok levegő pl: [link] csak kicsit nagyobban


- szerintetek vegyek neki ruhát? gondolok itt valami pulcsira hogy télen ne fázzon,nem fogok bohócot csinálni belőle. Linkeljetek légyszi olyanokat amik szerintetek jók


2010. okt. 28. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ruhácska nem kell neki,mert ott a szőröcskéje,ami elég jól védi a testét,főleg ha nem télen viszed fodrászhoz!

Oltásokra figyelj,a többi elég amit leírtál!Vehetsz még neki kis labdát amit tud hajtani,ha unatkozna...

2010. okt. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen, nagyonis kell neki ruha! A Bolognese Olaszországból származik, ez a fajta a mediterrán éghajlathoz van szokva, szóval a Bolognese-ék általában nem bírják a telet, a hideget és a havat attól függetlenül, hogy milyen hosszúra hagyod megnőni a szőrét. Tudom, mert nekem 11 éve van Bolognese-ém.


Én tálkából hármat venék a helyedben, hogy legyen egy tartalék, de ez magánvélemény. :)


A táska és a fekvőhely, amit belinkeltél teljesen korrekt szerintem, nekem tetszik és szerintem jók.


Én a helyedben legalább 3-4 féle játékot vennék, egy gurulósat (labda értelemszerűen), egy puhát (plüss, puppy játék), sípolósat...stb, hogy ne unatkozzon.


Én télre felkészülnék valami tappancskrémmel is, mert ha sózott utakon fogod sétáltatni, a só nagyon kimarja a majd a talpát, de ez jellemző amúgy szerintem az összes kutyára. Persze ha nincs annyi pénzed, akkor elre a célra alkalmas a vazelin is, vagy teavaj, de azért mégis a legjobbak a tappancskrémek.


Egy átlagos kutyát általában évente háromszor kell megfürdetni, a lakásban tartott kutyákat inkább évente négyszer. Én a Bolognesémet kéthavonta fürdetem, az évente 6 alkalom, ezt egy kozmetikus barátnőm javasolta még anno. A samponok-balzsamokból itt a legnagyobb a választék: ...ZANNI... (guglizz rá). De bármilyen állatkereskedésben szerintem tudsz venni kutyasampont, bármilyen jó, kivéve A Tescoban kapható BOBI kutyasamponokat, azokat soha ne használd, mert borzalmasak. Én amúgy kifejezetten fehér szőrű kutyáknak való samponokat szoktam használni a kutyámon.


A szőrápolásról még annyit, hogy érdemes naponta legalább egyszer, de ajánlott a napi kétszeri fésülés. Ehhez természetesen szükséged lesz kutyafésüre és kutyakefére is. Nyílván majd egy a fajtához (Bolognese) értő szakember elmondja, hogy milyen típusú fésüket és keféket ajánl ehez a fajta kutyához. Én erről annyit tudok mondani, hogy szükség lesz biztosan bontókefére, mert a Bolognese szőre hajlamos a nemezesedésre, rasztásodásra és csomósodásra.


Két-három havonta érdemes elvinni kutyakozmetikushoz a kutyát, mert folyamatosan növő szőre van, így nyírni kell.


Azt hiszem ennyi, ha eszembe jut még valami, akkor írok.

2010. okt. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem is bolognesem van. Én vettem neki egy kötött pulcsit, de mondjuk neki már nem ez lesz az első tele. Kizárólag akkor adom rá, mikor hó van és nagyon hideg, és akkor is csak az esti sétánál. Tényleg ne csinálj belőle hülyét, igaz, hogy szobakutyus, de attól még kutya, nem ember és túl értelmes fajta ahhoz, hogy bohócnak legyen öltöztetve.

A szobatisztaságra szoktatással lesznek csak nagyobb gondjaid, vagyis nálunk az volt. Ezt egy picit több idő neki megtanulni, de minden más hamar megy. Amit írtál az ágyban altatásról.. Ne tedd. Én is oda szoktattam sajnos, mikor még picike volt, pedig a párom figyelmeztetett, hogy ne, mert aztán nagy hisztik lesznek, ha be akarom rakni a saját ágyába. Igaza is lett, azóta sikerült leszoktatni, de nem volt egyszerű. Semmiképp se kényeztesd el, figyelj majd oda, hogy igaz, hogy pici még amikor magadhoz veszed, de ne várj sokat a gyakorlással, hogy egyedül hagyod. Először csak pár percre menj be a szobádba csukd magadra az ajtót. Sírni fog, de megszokja és így elkerülheted, hogy egy nyafis, hiperaktív, szemtelen kutyus legyen belőle. Barátnőmnek is bolognese van, az övé pont ilyen, mert világ életében azt hitte, hogy ő a főnök. Ég és föld van az én kutyám és az övé között pont emiatt. A szőrét minden nap fésüld, mikor kicsi akkor is, hozzá kell hogy szokjon! A szemét pedig ápold, mert különben el fog neki színeződni és be fog csomósodni, ami egy idő után neki sem jó. Játssz vele sokat, mert az enyém kicsinek nagyon játékos volt, igénylik a figyelmet. Ha pedig eléri a kort, sétáljatok sokat és jó nagyokat! Akkor garantáltan imádni fog. Jó kutyázást, és sose felejtsd el, hogy mindig, minden körülmények között a legjobb tudásod szerint foglalkoznod kell vele, hiszen vállaltad érte a felelősséget egy életre!:)

22/L

2010. okt. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok jó tanácsot,el sem tudjátok képzelni,hogy mennyi hasznos infót írtatok le.:) sokat segítettetek.


Igen,jól írtad le,kedves utolsó, tényleg csak akkor édemes ráadni egy vastag pulcsit amikor tél van,vagy nagyon hideg,és meg tud fázni,ezt a nyári öltöztetést kifejezetten állatkínzásnak tartom,mivel akkor felesleges felöltöztetni,hisz meleg van. Én is csak 1-2 pulcsit szeretnék beszerezni neki.

A tappancskrém jó ötlet,be is fogok szerezni neki,bár szerintem kénytelen leszek ráadni egy kiscipőt amíg lerakom pisilni,hogy ne marja neki a lábikóját még egy kis ideig se a só,és akkor tappancskrém sem kell,amikor meg bejön akkor gyorsan leveszem róla,hogy ne zavarja.:)


nem tudom,hogy milyen fésűk és sampon kell neki,ebben nem vagyok gyakorlott,az oké ,hogy ZANNI,de milyen fajta,meg hogy...belinkelnétek?:)

és a fésűket is..


Ruhát és táskát meg ágyikót honnan érdemes rendelni szerintetek?

2010. okt. 28. 12:38
 5/12 anonim ***** válasza:

Én ruhát és ágyat a Fressnapf-ban vettem neki. Állatpatikában vettem a tappancskrémet, sampont. Ja, igen a fésű. Kifejezetten jó fésűket vehetsz a Fressnapf-ban is. Mi ott vettük, próbáltam neked olyat linkelni, mint amilyen nekünk van, de sajnos nem találtam a neten, de ahhoz a fésűhöz van egy külön filcbontó is. A samponnak a nevét hirtelen nem tudom leírni, mert most nem otthon vagyunk, de vannak kifejezetten fehér szőrű kutyusoknak való samponok, szerintem neked is érdemes ilyet venned.

Arra még figyelj, ( gondolom a szemed fénye lesz a kutyus, az írásod alapján ) hogy jó minőségű, prémium táppal etesd, mert ez nagyon fontos főleg egy kölyöknek a fejlődése szempontjából. Így bejut a szervezetébe minden olyan vitamin, ami szükséges neki ebben a korban, és a szőre is szép lesz tőle. Ilyen tápok pl: Acana, Orijen, Royal Canin és ezekből is a kifejezetten kis kutyáknak valót válaszd. Nem a legolcsóbbak, de hidd el megéri. És ne nasiztasd:) Sajnos erre hajlamosak a gazdik, de nem szabad a kutya egészségének szempontjából. Gondolom nagyon várod már a kicsit:)

Sok sikert!

2010. okt. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is a Fressnapf-ot ajánlom, ott nem méregdrágák a dolgok, de nem is rossz minőségű kínai cuccokat árulnak.

ZANNI: [link] Itt szakképzet eladók vannak, mindenben segítenek, hogy pl. Bolognese-nek milyen sampon-balzsam való és milyen fésüket vegyél...stb.


Én a kutyámnak egy fedett fekhelyet vettem, mert a tenyésztő azt javasolta anno, hogy olyan fekhelyet vegyek neki, amiben el tud bújni a világ elől, így fedett lett a fekhelye. Abban amúgy csak nappal szokott aludni, éjjel az ágyamban alszik velem. Nekünk ebből még sose volt gondunk, de ez nagy valószínüséggel csak puszta szerencse, tényleg nem ajánlott beengedni az ágyunkba a kutyát. Ha nálünk is rosszra fordultak volna a dolgok, pl hisztis vagy domináns lett volna a kutyám viselkedése, akkor persze kitiltottam volna az ágyból, de szerencsére nálunk ebből nem volt gond.


Annyi még gyorsn hozzáteszek, hogy a kiskutya 6-7 hónapos koráig ne kapjon csontot (pl velős csont), mert amíg tejfogai vannak, nem szabad csontot rágcsálni, a fogváltás pedig lb olyan 6-7 hónapos korukban van. Ilyenkor elég nyűgöseg a kutyusok, mert persze nekik is fáj a fogváltás, ilyenkor sok értékes holmit is megrághat a lakásban, mert csak így tud enyhíteni a fájdalman, szóval, amikor 6-7 hónapos lesz a kutyusod, vagy észreveszed rajta a fogváltás jeleit, én a helyedben a számomra értékes cuccokat elpakolnám a lakásban biztonságos helyre.


Mi az etetést úgy csináljuk, hogy reggelire prémium táp (Hill's), este pedig főtt csirkehús, vagy marhamáj, csirkeaprólék...stb.


Ezt itt nézd meg, ezek a kutyákra veszélyes ételek:

[link]


Jah, és az egyik válaszoló írta, amit én elfelejtettem, hogy a Bolognese-ék különösen hajlamosak a szem alatti foltosodásra, egy úgynevezett harmadik (esetenként befele forduló) szemhély miatt. Mi Bórvíz-zel szoktuk tisztítani a szeme alatti részt, minden reggel és este fésülködés után, de kamillatea is megteszi állítólag, erről nem nyilatkozom, mert kamillateás vattával mi még nem próbálkoztunk.


A szőréhez még annyit fűznék hozzá, hogy a fülükben sajnos túl sok szőr nő, ezt általában a kutyakozmetikusok ki is szedik, de ha mégsem, akkor ki kell tépkedni, nehogy bepálljon a fülük. Na mostmár azt hiszem tényleg mindent elmondtam. :)

2010. okt. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam már a Fressnapf-ra,de nem tudtam,hogy van ott kutyaruha is.:)

Akkor szerintem az első utam oda fog vezetni.:)

Már van kb 5könyvem a bolognese-ről,de ennyi jó infót nem igazán írtak a könyvben...hát tényleg gyakorlat teszi a mestert:)

Természetesen prémium táppal fogom etetni,borzasztó dolgokat hallottam az olcsó tápokról,eddig minden kutyámat Royal Canin és Acana táppal etettem,a kis drágám se lesz kivétel.:)



Megnéztem a Zanni honlapját,tényleg sok minden van,és be is fogok nézni ide is,amint arra járok.

Fekhelyet akkor a Fressnapf-ban fogok venni,olyat amilyet leírtál,Kedves utolsó..:) Persze ágyban is fog aludni,de én sem szeretnék rendszert csinálni belőle,főleg ha hisztizni fog ha leteszem:)

Csontot sem fog kapni,erről már olvastam a könyvekben amiket vettem,hogy nem szabad,bár én egyáltalán nem fogok adni neki semmiféle csontot.

Számomra értékes tárgyak nincsenek a föld közelében,ezért ezzel nincs gond,a laptop pedig táskában van a szekrényemben,így ezt sem tudja majd bántani.:) Minden el lesz rakva előle.:)


Én az etetést úgy gondoltam,hogy mondjuk estére adnék neki tápot és reggel valami főtt pipicombot,esetleg májacskát:)

De azt fogja kapni amit mi eszünk.:)

És estére tápot kapna..nem tudom mit szólnátok ehez:)


Szerintem a kamillatea nagyon jó a szemre,mert van egy shih-tzum Ő is lány,és neki mindíg csinálok egy kamillateát és szépen lemosom a szemecskéjét. :) Neki aztán tényleg problémás a szeme szegénykémnek..


Ezt a tépkedést meg szerintem a kozmetikusra hagyom..úgyis mindíg elviszem majd kozmihoz és ő szépen rendberakja majd mindíg:)


Ja és a sétáltatás..

elegendő lenne neki az,ha heti 1-2-3 alkalommal elvinném Szentendrére a dunapartra kicsit sétálni? Friss levegőre.:)

Esetleg Dobogókő?

2010. okt. 28. 14:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Látom rajtad az írásaidból, hogy felelősségteljes gazdi vagy/leszel, és ez nagyon jó, mert kevés az ilyen ember. Sokan megveszik, aztán megunják a kiskutyájukat, amit az egyik legundorítóbb dolognak tartok. Viszont hagy adjak egy tanácsot. Sétáltasd többször. Csak jót akarok, hiszen személyesen tapasztalom, hogy nagyon sok energia van ezekben a kis hógolyókban, szükségük van a napi sétára, futkorászásra. Én napi 3× viszem le az enyémet. Reggel, ilyenkor kb 20-30 percre, délután, amikor hazaérek, ekkor már több időre, kb háromnegyed órára és még este is sétálunk mindig egy nagyot. Itt a minimum idő 1 óra, de van hogy 2,5-3 órát oda vagyunk:)

Ez szocializáció szempontjából rettentő fontos, ismernie kell más kutyákat, embereket, illatokat, zajokat. Na és ilyenkor persze végig alszik éjszaka, mintha kötelező lenne:)

2010. okt. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tényleg az a legundorítóbb dolog amit leírtál..

gondolok itt a telt menhelyekre.. :(


A tanácsod a sétáltatással kapcsolatban..

Nos..szerintem is valahogy meg kéne oldanom a többszöri sétáltatást:)

Szentendrére úgyis sokat járunk ott majd kiszaladgálja magát..azt nagyobb sétáknak szánom hétvégére amikor telivan energiával:)

hét közben meg szerintem elég egy fél óra 1óra mondjuk minden nap:)


Bár kertes házban lakunk,most eléggé sáros meg minden,és van két kutya is. Szóval nem tudom:)

De biztosan össze fognak barátkozni

Csak annyira féltem:)

2010. okt. 28. 14:59
 10/12 anonim ***** válasza:
És milyen 2 kutyusod van még?
2010. okt. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!