Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki 10/4mm mértékben...

Ha valaki 10/4mm mértékben allergiás a kutyaszőrre, akkor csak hipoallergén kutyája lehet? Vagy ha olykor szedi az allergia gyógyszert, akkor lehet más fajta kutyája is az udvaron?

Figyelt kérdés

Ezek elvileg a (méretben megfelelő) hipoallergén fajták. Melyikről mit tudtok? Valóban hipoallergének, mert pl. az utóbbi kettő hosszúszűrű, szóval főleg ezeken meglepődtem.


Bouvier des Flandres

Ír vízispániel

Lengyel alföldi pásztorkutya

Portugál vízikutya

Puli

Szamojéd

Spanyol vízikutya

Wheaten terrier

Közepes schnauzer, bár ez elég sokat ugat tudtommal.

Kerry Blue terrier

Tibeti terrier


Köszi a segítséget! (Ami főként érdekel az a kérdés részben van, természetesen.)


2010. okt. 28. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A konkrét kérdésre nem tudom a választ, gőzom sincs mi az a 10/4mm.


De, az biztos, hogy nem a szőr hosszán múlik, hogy kivált-e allergiát, hanem azon, hogy mekkora mennyiségű olyan fehérjét termel a szervezete, ami allergiát okozhat. A mi kutyusunk is hipoallergén, pedig hosszú a szőre. Mi le is teszteltük.


Én azt javaslom, hogy teszteld te is! Pár napig ne szedj gyógyszert és menj el egy kiállításra (mondjuk Budapest CACIB - Derby 2010.11.27-28.), ahol végig tudod símogatni a kiszemelt fajtákat. Persze ha már a kutyák közelségére is allergiás vagy, akkor ez nem jó ötlet!


(A lengyel alföldi pásztorkutya is ugatós! Nagyon-nagyon!)

2010. okt. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen ezt már én is tudom azóta...olvasgattam. : "De, az biztos, hogy nem a szőr hosszán múlik, hogy kivált-e allergiát, hanem azon, hogy mekkora mennyiségű olyan fehérjét termel a szervezete, ami allergiát okozhat."

Na meg nem is jól írtam, hogy az utolsó kettő, de mindegy.

Mégegyszer köszi!

2010. okt. 29. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!