Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám reggel csokit evett,...

Kutyám reggel csokit evett, most pedig hiperaktív és nagyon szaporán dobog a szive! Mi legyen?

Figyelt kérdés

Reggel már feltettem ebben a témában egy kérdést

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1265476-a-kut..

De mivel most előjöttek ezek a tünetek, nagyon megijedtem... Menjünk ügyeletre? Félek, h nem bírja a kis szíve...


2010. okt. 28. 22:58
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
mmint az orvosnak mondtam
2010. okt. 28. 23:32
 12/27 anonim ***** válasza:
Légyszi most, ne ezen vitatkozzunk,hanem vidd a kutyusodat orvoshoz.
2010. okt. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
2%
Nemtom, az enyémek szokták enni rendesen, kedvencük a csoki, ha én milkát eszem, nem lehet nem adni nekik, és soha nem volt baja tőle egyiknek sem.
2010. okt. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

nekem ebben a történetben az sántít, hogy ha csak úgy talált egy fél tábla csokit, és mint írtad a másik kérdésben, ilyenkor nem lehet elkapni, akkor hogy tudtad megnézni, hogy hány százalékos volt a csoki?

nyugodtan be lehet vallani hogy te adtad neki, az oldal anonim.

futás az ügyeletre (ha lehet válts állatorvost...). remélem jobban lesz a kutyus!

2010. okt. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
6%

barátnőm kutyája meg tud bolondulni a csokiért. szülinapjára egy egész táblát kap általában, és semmi de semmi baja.

persze hiperaktív a kis dög, de nem hinném h ettől.

2010. okt. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
2%
AZ én kutyám 13 éves,és imádja a csokit.Neki teljesen mindegy,hogy étcsoki vagy mogyorós vagy mazsolás..Szinte csorog a nyála érte. élete során nagyon sokszor evett csokit,és imádja a csoki fagyit is..Egészséges kutya,és soha nem is volt gond vele,talán csak büdösebbet szarik,de ennyi..
2010. okt. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
azonnal vidd el állatorvoshoz mert ha nem hamarosan meg fog halni, és pont az a baj, hogy sokan eztnem értik meg ezért hal meg a kutyájuk! nagyon gyorsan vidd el állatorvoshoz de ne ahoz aki azt mondta, hogy ettől nem lesz semmi baja hülye egy állatorvos lehet. ezért lesz a kutya depressziós. VIDD EL AZONNAL ÁLLATORVOSHOZ!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. okt. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
67%

Már a másik kérdésednél is belinkeltem ezt az oldalt:

[link]


Ha elolvastad volna, akkor feltűnt volna az a sor, hogy "egy 13 kilós cocker spániel számára tehát egy tábla tortabevonó csoki [...] elfogyasztása már halálos lehet!"

Az a Lidl-csoki kakaóban kb egy kategóri a a tortabevonóval, de az is lehet, hogy több benne a kakaó. A te kutyád meg csak 9 kg.


Ha tovább olvasod:

"A kutyák csokoládémérgezési tünetei általában egy nap elteltével, de nem ritkán már néhány órával a fogyasztás után jelentkeznek. Leggyakoribb tünetek a hányás, hasmenés, a has nyomásérzékenysége, szomjúság, izgatottság, szapora szívverés, nyálzás. "


Ha még tovább olvasod:

"Ha észrevesszük, hogy a kutya csokoládémérgezést kaphatott, azonnal forduljunk állatorvoshoz."


Ha kicsit még gondolkodsz is hozzá, akkor jöhet egy olyan elhatározás, hogy "OK, akkor viszem a dokihoz, de nem ahhoz, aki egyszer már elhajtott azzal, hogy semmi baja sem lesz!"


Éjjel is elvihetted volna, persze akár egy húszezrest is lenyúlhatnak az ügyeleten, dehát ez van. Vagy ha az éjszakát túlélte, akkor most vidd el.


Komolyan nem értem az embereket. Saját megnyugtatásukra megkérdezik, hogy "ugye nincs baj?" aztán ha azt mondjuk, hogy "de, baj van", akkor sem intézkednek.

2010. okt. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
4%
NEKEM 8 kilós a kutyám és néhakap-kap 1 kocka csokit , de nem többet
2010. okt. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

14 éves palotapincsim van.Ez már igencsak szépkor egy kistestű kutyánál.Még ma is egészséges,leszámítva,hogy őszül,és kiesett néhány foga.Az élete során kapott csokit mert a kedvence.Semmi baja.Nem azt mondom,hogy minden nap 2 tábla csokit benyakalt,de ha mi eszünk csokit,ő is mindig kap.

Az állatorvosomtól (aki egyben a fővárosi állatkert egyik orvosa is) megkérdeztem,hogy baj-e ha néha csokit kap..Ő is azt mondta,hogy ha nem tömjük állandóan,és néha-néha kap egy kis kockát az nem okoz gondot neki..Ugyanúgy végig megy rajta(nem emészti meg) mint a krumplit.Bár nem tanácsolja a minden napi csokievést.

Kérdező.Ha a doki azt mondta a vizsgálat után,hogy nem lesz semmi baja,akkor nem lesz..A másik doki sem fog mást mondani..

2010. okt. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!