Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A jövőben szeretnék egy...

A jövőben szeretnék egy Dalmata kutyát. Mennyi mozgásra van szüksége?

Figyelt kérdés
Dolgozó ember vagyok,de délután van szabadidöm. Illetve ott a hétvége,amikor nincs meló. Dolgozó napokon reggel egy 1 órás séta,illetve délután 2 -3 óra séta/mellette futtatás elég lenne neki? Hétvégen meg nagyobb túrákra mennék vele. Minden választ köszönök. 29N
máj. 24. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így teljesen jó. Ha lakásban lesz, majd még 1-2 eü sétát iktass be
máj. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rám is rámférne a sok séta,túra,mozgás stb. Szeretnék sokat kimozdulni,de egyedül unalmas. Persze,hogy beiktatnám azt is☺️
máj. 24. 17:11
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
A dalmata lovaskocsi-kísérő kutya volt eredetileg. Szerinted mennyi mozgásra van szüksége?.... sokra.
máj. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Amit írtál szerintem jól hangzik, kérdés, hogy 8-10 évig fogod-e tudni biztosítani ezt neki minden nap. Mert sajnos sokszor látszik az, hogy a kezdeti lelkesedés alábbhagy, de ettől még a kutya nem szívódik fel.


Ami fontos lenne, hogy amíg fejlődésben van a kutya addig főszabályként lehet azt mondani, hogy ahány hónapos, annyiszor 5 percet lehet vele napi egyszer-kétszer sétálni. Tehát egy 4 hónapos kutyával egyben maximum 20 percet lehet, azt is max napi kétszer. Tehát vigyázz rá amíg kicsi, ne terheld túl, mert később megbosszulja magát.

máj. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
4! Csak 8-10 évig él egy dalmata?? A mudim 15 éves,és még egész jól néz ki.
máj. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:23


Nem, úgy értettem hogy ideális esetben 8-10 éves koráig mindenképp aktív és igényelni fogja azt a sétamennyiséget, amit addig megszokott. Él ő tovább, de az életének az utolsó pár éve már azért kevésbé aktív és nem az a klasszikus "napi 4 órát sétálok és hétvégén túrázni megyünk" időszak.

máj. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Értem.
máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
#4 A túl terhelés miben bosszulja meg magát?
máj. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
8! Tönkremennek az ízületek. Mint az élsportolóknál. Tipikus pelda a gimnasztikások.
máj. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Köszönöm a választ! #8
máj. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!