Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ebből lehet diabétesz vagy...

Ebből lehet diabétesz vagy csak túlgondolom?

Figyelt kérdés

2 hónapja volt éhgyomorri vérvételem ahol 5.5 volt a cukor, de volt olyan is hogy már 6.1-re is felment, igaz ott 12+ órán keresztül nem ettem meg nem ittam semmit és alig aludtam előtte. általában 5.0-5.7mmol között mozog.

23 éves vagyok, normális testsúly 170cm/65kg.Naponta 45 perceket szoktam edzeni,kivéve hétvégenként. Nem mondanám az étrendem 100%-os tisztának hiszen néha-néha becsúszik egy kis süti vagy chips, de általában oda figyelek arra mit eszek.Kicsit mozgásszegénynek mondható igaz hogy csak 4000-5000 lépésem van az ajánlott 10000 helyett meg sokat is játszok a gépnél, bár szerintem ez elég sok embernél elmondható. Gyerekként nagyon kövér voltam, 90+kg és elég sokat is basztattak miatta, szóval 17 évesen kezdtem lefogyni és étrendet változtatni. lefogytam 30kg-t és felszedtem úgy 15-20kg izmot 6 év alatt. Cukrom sose említették baj lenne vele, de ahogy néztem 5.5 felett már néhány helyen prediabétesznek számít, meg hogy ha már ott van akkor 70% eséllyel kialakulhat belőle diabétesz stb. Megpróbálok most napi 10000+ lépést meg cukrot teljesen elengedni aztán pár hónapon belül veszek egy vércukor mérőt megnézni javul-e. Nem tudom hogy fiatalkori egészségtelen életmód úgy 17éves korig most teljesen tönkrebasszta a cukorszintem, de remélem nem. Bármi tanácsot szívesen fogadok hogy lehetne egészségesebb tartományba és másnak mi segített. Köszi előre is.



márc. 25. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem.
márc. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Túlgondolod
márc. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha valakiről kiderül, hogy cukorbeteg (1-es típusról beszélek most) akkor a legtöbb embernek 10 fölött van a cukra. Én pl: 23.3-as cukorral kerültem kórházba. Jó hogy ellenőrizgeted, mérj rá azért néha, hisz az ördög sosem alszik. De ilyen 7-es cukorral sincs baj, hiszen egy nem cukorbeteg embernek is felmegy a cukra, viszont nekik dolgozik a hasnyálmirigyük és így utána az inzulin leviszi nekik.

Cukorbetegség tünetei: sok evés ellenére fogyás, 0-24ben szomjúság (napi 4-5 liter ivászat), folytonos vizelési inger

ápr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!