Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyomkereső kutya bármilyen...

Nyomkereső kutya bármilyen élőlényt tud követni?

Figyelt kérdés

Ha egy kutyát kiképeznek emberek követésére, akkor az a kutya vadállatokat is tud követni? Teszem fel, van egy német juhászom, kivan képezve hogy tud személyeket követni, akkor az a német juhász vadász kutyaként tud követni egy vaddisznót?

Sok ehhez értő embert kérdeztem, akinek van ilyen képzett kutyája, mit gondol... Mi volt a válaszuk? "Miért akarok én német juhásszal vadászni?"


2010. okt. 30. 13:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a cápákkal nehézségei lesznek. Azonkívül nagyjából bármit, ami mozog és szaga van tud követni.
2010. okt. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha megtanulta a kutya, hogy a megmutatott szag alapján induljon keresni, talán elmegy a vaddisznó után is. Csak aztán kérdés, mit tesz vele, ha megtalálja?
2010. okt. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha le tud menni több száz métert lefelé az óceánban...
2010. okt. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
miért akarod villával enni a levest?
2010. okt. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem személyt követ, hanem szagot. Valaminek/valakinek a szagát. Teljesen mindegy hogy az pista bácsi a szomszédból, vagy egy vaddisznó.
2010. okt. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
a rendőrségi nyomkövető kutyák nem személyeket követnek, hanem azt a szagmintát, amit a kiképzőjük mutat nekik. Tehát mindegy hogy ember, állat vagy akár valami vegyianyag szaga, a kutya követni fogja. Viszont a vadászkutyák egész más kiképzést kapnak
2010. okt. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Vegyél indiánt!Mondjuk egy Apacs megteszi!
2010. okt. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Értem, hogy szagot követnek, de leálltak velem vitázni, hogy a NJ nem vadászkutya, ergo nem való erre, és nincs benne vadász ösztön.
2010. okt. 30. 14:54
 9/17 anonim válasza:
amit elfelejtesz, hogy a vadászkutyák (meg általában a kutyák) nemcsak a szaglásról szólnak. testalkat, szőrzet, az említett ösztönök, stb...minden számít. tehát igazuk van azoknak akik leálltak veled vitázni. nem véletlenül lett ennyi faj kitenyésztve, mindegyiknek megvan a feladata, amire a legalkalmasabb
2010. okt. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

(előző vagyok)

...de leszámítva ezeket az "apróságokat", egy kutya szerintem azt fogja tudni, amire kiképezik. szóval elvileg igen, lehetséges amit kérdeztél. ha már ki van képezve ember követésére...ott a szagmintával lehetnek gondok, nem? úgy értem egy ember szagát 1000 helyről mutathatod meg neki (pl az illető ruhái),de egy konkrét vaddisznóét?

2010. okt. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!