Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabálysértési eljárás, mert...

Szabálysértési eljárás, mert a kutyámon nem volt szájkosár "csak" póráz, volt bárkinek hasonló esete?

Figyelt kérdés
Budapest egyik családi házas részén lakom, kicsi gyerekeimmel és kutyámmal elmentem sétálni. Megállított a lakásunktól nem messze egy rendőrautó és a benne ülő önkormányzatis férfi feljelentést tett, mert a kutyámon póráz volt, de szájkosár nem. Egy csomó papírt alá kellett írnom, kértem másodpéldányt de nem kaptam, azt mondta majd 5 napon belül postán kapok. Azóta se jött másolat, csak egy felszólítás, hogy töltsek ki egy papírt az anyagi és családi állapotomat illetően, és menjek be vagy küldjem be az önkormányzatra. Tiszta röhejes ez az eset, volt valakinek hasonló eljárása, mi lett a végeredmény?
2010. okt. 30. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivan? Milyen fajta kutyád van? Melyik kerületben laksz? Közterületen a kutyának pórázon kell lennie, de szájkosár csak akkor kell, ha veszélyes be. Ezt a helyi ebrendeletben leírják. Amennyiben a kutyád nem ilyen, te jelentsd fel a rendőröket, hogy alaptalanul jelentgetnek fel téged!!!!!!!
2010. okt. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a kerületed hatályos ebtartási rendeletét. Abban minden le van írva, hogy mire számíthatsz, jogos volt-e az intézkedés.
2010. okt. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hell-ikon ***** válasza:

"csak akkor kell, ha veszélyes be"


Sajnos ezen a téren eltérőek szoktak lenni a szabályozások. Nálunk minden nagyobb (pl. német juhász és annál felfele) kutyára kötelező hivatalosan a szájkosár.


Szóval, ahogy a második válaszoló írta, a helyi (kerületi) rendeletet kellene megnézni.

2010. okt. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egy 1 éves német juhászom van.


Vagy két órán át kerestem az interneten, amire rátaláltam a rendeletre, amiben az állt, hogy a mellékletben felsorolt kutyákra nem kell, a többi kutyára kell szájkosár (melléklet pl, palotapincsi, törpe schnautzer, vizsla, mindenféle öleb stb-- tehát az alapján kell (ami alapján a kutyát sétáltatók közel 99 százalékát fel is lehetne jelenteni, mert őszintén,aki kiviszi pár percre az otthona környékén a kutyáját, senki se tsz szájkosarat. nyilván ha egy tömegrendezvényre vagy sok ember közé viszem , oda rakok a kutyára szájkosarat).


Viszont idéntől júli 1-tól hatályos egy kormányrendelet, amiben az áll, hogy csak a veszélyes ebekre kell szájkosár, én olvastam ezt a rendeletet, mondtam is, hogy az én kutyám jól szocializált, gyerekek között él, nem veszélyes (nincs annak nyilvánítva) stb, de erre azt válaszolták, hogy rosszul jelent meg a rendelet a kerületi újságban (pedig nem!)



Július 1-től hatályos az alábbi rendelet:

41/2010. (II. 26.) számú kormányrendelet, 17 §-a

[link]


MOst éppen nem tudom, melyik erősebb a kormányrendelet, vagy a helyi rendelet?


Részemről röhejes, hogy ez a legnagyobb gondjuk a rendőröknek és az önkormányzatisnak, állnak mellettem megszeppenve a pici gyerekeim, ezek meg negyed órán át igazoltatnak és papírokat töltögetnek ki velem.


Volt valakinek hasonló tapasztalata, hogy ez most egy figyelmeztetés lesz vagy pénzbűntetés?

2010. okt. 30. 23:28
 5/9 A kérdező kommentje:
mÉg valami: kértem másodpéldányt abból amit aláírtam, de nem adtak, ezt kérésemre rögzítették is a jegyzőkönyvben. Leírták, hogy 5 napon belül postán küldenek egyet. Már több hét eltelt, de nem kaptam másodpéldányt, csak a felszólító levelet a nyilatkozatokról. Itt most hibázott valaki? MÉgse kötelesek küldeni példányt?
2010. okt. 30. 23:32
 6/9 hell-ikon ***** válasza:

A kormány mindig magasabb szintű hatóság.

Ha van egy helyi rendelet, ami "ütközik" a törvénnyel v. kormányrendelettel, akkor mindig a magasabb szintű hatóságtól származó a mérvadó.

Tehát elviekben a kormányrendelet.

2010. okt. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hell-ikon ***** válasza:

Kiegészítés:

Erről a kormányrendeletről én nem is hallottam, köszönöm, hogy betetted, hasznos onfó volt számomra.

2010. okt. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szívesen, ez egy új rendelet, ami pont az állatok védelméért született.


Sajnos én meg csak ez tudtam, frissen el is olvastam nyáron a rendelet főbb részeit. Az is vicces, hogy kérésemre nem tudják megmutatni a helyszínen helyi rendeletet, de eljárát azt indítanak...


különben paraszti ésszel nézve:

ha pórázon van, nem megy oda senkit megharapni, ha szájkosár van rajta, nem tud harapni, akkor meg minek a póráz.....

Bezzeg a nagyanyám csivavájára nem kell szájkosár, pedig mindenkit megharap :)

2010. okt. 31. 11:24
 9/9 hell-ikon ***** válasza:

"Bezzeg a nagyanyám csivavájára nem kell szájkosár, pedig mindenkit megharap :)"


Ismerős szitu:D


Én mindenesetre a fentiek fényében, a kormányrendeletre hivatkozva mindenképpen fellebeznék, ha olyan lesz az eljárás végkimenetele.

Illetve ha van lehetőség panasszal élni az eljárás ellen, akkor természetesen azzal is élnék, szintén a fentiekre hivatkozva.

2010. okt. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!