Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van esélye túlélni? Meg fog...

Van esélye túlélni? Meg fog szerintetek gyógyulni? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

7 éves német juhászomba kullancs volt(a helyét megtaláltam).két nap múlva már nagyon fáradt volt szegénykém, nem mozgott, nem evett.Azonnal kihívtam az orvost, kapott rengeteg gyógyszert.Ettől egy napra jobban lett, majd újra visszaesett.Megkapta még egyszer a szurikat, és a doki azt mondta hogy ettől jobban kéne már lennie, ha nem javul akkor valószínűleg elpusztul.

Váltottunk ki neki most még antibiotikumot is.

Valószínűleg lyme kórt kapott el.Szerintetek van esélye ha elég erős??


2010. nov. 2. 14:53
 1/4 anonim válasza:

légy mellette...és gondolj arra, hogy jobban lesz


önmagát beteljesitő jóslat (bocsi, nincs hosszú i betűm)



szoritok nektek!

2010. nov. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Milyen szurit kapott? Vettek vért? Esetleg infúzió? Szerintem babéziás a kutyusod. Nem pisil véreset? Ha nem javul, mindenképpen vidd el egy másik orvoshoz. Nemek kb. egy hónapja volt babéziás a kutyám kullancs miatt, pedig van nyakörve (mostmár be is van csepegtetve). Szintén letört volt, csak kullogott mellettem. Rögtön elvittem orsoshoz, és a szuritól másnapra jobban lett. A szuri mellékhatása, hogy rengeteget hányt. Szerencsére meggyógyult, de nagyon veszélyes betegség. A vérvétel kideríti, hogy lyme vagy babézia, de gyorsan kell cselekedni!!!! Gyógyuljon meg a kutyusod!!! M.

2010. nov. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 LadyLoss ***** válasza:

Szia!

Nekem sajnos egy kullancs csípéstől pusztult ela colliem, úgy hogy előtte frotline kullancsriasztót kapott. 2hét alatt elvitte, kínok között. NEm evett, nem ivott, nagyon nyálzott, nem mozgott. Az orvos sem tudtamegmenteni. :(

Nagyon szorítok neke, és tényleg legyél mellette, és gondolj arra hogy meggyógyul!

nekem azt mondta az orvos, hogy túrót megmájat pépesítsek össze és próbáljam meg lemasszírozni a torkán, mikor már a második héten sem evett!

Kitartás!

2010. nov. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A babesia általában egy szuritól és esetleg infúziótól meggyógyul. A lyme kór kezelése viszont kb. 40 napos antibiotikumos kúra, annak nem elég egy-két szuri.
2010. nov. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!