Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Számít hogy milyen színű a...

Számít hogy milyen színű a szülők szőre vagy attól független a kölykök színe?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 15:02
 1/7 anonim válasza:
Ez egyszerű genetika. Csak gondolj bele abba, hogy ha a szüleink haja szőke és szőke, akkor nagy eséllyel leszünk mi is szőkék, kevesebb eséllyel más hajszínűek. Tehát a válaszom: Nagy részben befolyásolja, igen, de esetenként eltérhet ez az öröklődés.
2010. nov. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát én láttam olyat, hogy két bézs bullmasztiffnak csíkos kölykei születtek :)
2010. nov. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én shih-tzu-m fekete-fehér és barna szülők pároztatásából teljesen fehér szőrrel született. Annyi, hogy a füle és a farka töve halvány barnás. Arany-fehérnek írták be, de nem sok jele van benne az aranynak :D

2010. nov. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Számít. És nem csak a szülőké, hanem a felmenők színei is. Egy teljesen fekete kutya is hordozhatja pl a szürke színt, és ha megfelelő kant raknak rá, aki szintén hordozza a szürkét, valamelyik őse miatt, akkor bizony szürke kölykök is fognak születni.
2010. nov. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Számít. Sőt, jól mondta az egyik válaszoló, a többi felmenői színei is számítanak. Itt egy részletes leírás a mudi színgenetikájáról: [link]

Ez alapján látszik, hogy nem is olyan egyszerű, mint egy átlag ember gondolná :)

2010. nov. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Számít, igen. Szívesen belemennék a genetika csodás relytelmeibe, de nem biztos, hogy mindenki kíváncsi rá.


Egyébként jó, ha a eédszülőkig visszamenőleg tudjuk, hogy ki milyen színű volt, mert onnantól már bármi visszaüthet.


Lényeg a lényeg, ha csak a szülők színei ismertek, akkor érhetnek meglepetések!

2010. nov. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Off. Utolsónak: Én nagyon szívesen venném ha belemennél:)
2010. nov. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!