Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hívják ki sokan az...

Miért hívják ki sokan az állatorvost (házhoz), ahelyett, hogy ők mennének a rendelőbe?

Figyelt kérdés

Most nem azokra gondolok, akiktől messze van a rendelő és nincs autójuk, mert abban az esetben még érthető.


De nekem egyszer sem fordult meg a fejemben, hogy ne rendelőbe vigyem a kutyát, mert itthon nem tudok olyan steril körülményeket biztosítani, nincsenek orvosi berendezések, műszerek. Nem sok mindent tud csinálni az állatorvos.


Nem kötekedésből kérdezem, csak érdekel, mi ennek az oka. Esetleg szocializálatlanok ezek a kutyák és nem lehet pórázra venni őket?


2010. nov. 3. 11:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy oltást otthon is be tud adni az állatorvos. Nem kell órákig várni, sokkal kényelmesebb, de nem sokkal drágább.
2010. nov. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallottam még olyan emberről, akinek ne lett volna oka rá, úgyhogy ez engem meglep.

Nekem van autóm és a rendelő is bazi közel van, de mikor elütötték a blökim (és a gázoló cserbenhagyta), úgy ítéltem meg, hogy jobb, ha nem szállítgatom, hanem hívtam a dokit.

Amúgy olyasmire gondolsz, hogy egy oltást beadni is kihívják a dokit?

Ha meg tudnám fizetni (és gondolom a dokinak is plusz pénzt jelent), én is megtenném, mert a kutyusom nagyon stresszes a rendelőtől.


25/N

2010. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekünk cicánk van, az egyiket nyáron vittük ivartalaníttatni, de az ég rámszakad, akkor se vinném mégegyszer.Teljesen bedilizett a kocsiban (pedig utazott már előtte is),és amúgy nyugodt természete van.
2010. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem ez inkább ilyen megszokás. Régen nem voltak műszerek, meg az állatorvosok jellemzően haszonállatokat gyógyítottak, akiket nem lehetett rendelőb vinni. El tudok képzelni a váróban egy tehenet, vagy egy sertést :)


Illetve sok helyen vidéki kis falvakban még mindig elsősorban haszonállatokat gyógyít, így ehhez van szokva az orvos is, meg a gazda is.

Kiskoromban úgy emlékszem mi is kihívtuk az állatorvost csomószor.


Emlékeztem gondolkodtam is rajta, hogy vajon hogyan állapítja meg, hogy mi baja. De szerintem a legtöbben ezen nem gondolkodnak el, csak kihívják az állatorvost, ahogy mindig is szokták.

2010. nov. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
tudod, van amikor nem lehet szállítani az állatokat, olyan állapotban vannak. nem véletlenül alakították ki az állatorvosok azt a lehetőséget, hogy házhoz is mennek.
2010. nov. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Van olyan, de megműteni úgysem tudja a konyhában. És nem egyszer azzal megy el rengeteg idő, hogy kijön az állatorvos, nem tud semmit se mondani, és utána ígyis-úgyis el kell vinni a kutyát állatkórházba vagy rendelőbe. Akkor már inkább viszem azonnal, hogy minél hamarabb kiderítsék a problémát.
2010. nov. 3. 11:50
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
ha nem akkora a gond hogy steril körülmények keljen hozzá és megteheti az ember hogy orvost hiv akkor nem látom akadályát. Én is igy tenném akkor.
2010. nov. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mindenki más miatt viszi vagy nem viszi a kutyáját a dokihoz. Én a fiatalabbat minden nyűgével elviszem, viszont az idősebbikhez inkább örömmel hívom az orvost, mivel epilepsziás, a rendelőben több stressz éri, új környezet, ami nem mindig jó és akkor jön a roham, ami nem igazán hiányzik. Szóval optimális esetben célszerű vinni,de nem mindig a legjobb döntés.
2010. nov. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A legközelebbi rendelő 25 kmre van tőlünk. Kuvasz utyánk van. Az egyetlen családi autónkba, amivel dolgozni járunk, esetenként a gyereket hozzuk az iskolából, bevásárolni megyünk vele, nem szívesen préselném be a kutyát. Inkább kihívom az állatorvost.

A tesómék szintén nagy termetű kutyája pedig hány az autóban. Gondolhatod, hogy ők is inkább azt választják, hogy kihívják az állatorvost.

2010. nov. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
kertes házban lakunk, a kutyus az udvaron van, nincs autóhoz szocializálva. amúgy a mi orvosunk 20 km-re lakik és alig van otthon, állandóan úton van. sokkal egyszerűbb neki is ha házhoz jön ki.
2010. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!