Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szép, okos és nagytestű...

Milyen szép, okos és nagytestű kutyát ajánlotok házőrzőnek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 12:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Németjuhász pl.

De ajánlom a labradort, főleg ha gyerekek is vannak a házban, mert nagyon szereti a gyerekeket. Kiskorában tanítható, okos, értelmes kutya és jól úszik . Jó házőrző mindenféleképpen.

2010. nov. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kuvasz.Már fél évesen ugat éjjel és rendesen őrzi a házat.Ráadásul ha nem bántják akkor nem is vadul be.
2010. nov. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az kevés, hogy választasz egy fajtát mert azt mondták, hogy az jó házőrző. Nem elég az, hogy kint van az udvaron egész életében. Általában ezek a kutyák csak ugatva jelzik, hogy beléptek a területére. Ha szeretnél egy jó házőrzőt akkor vidd a kutyádat egy kutyaiskolába ahol van őrző-védő foglalkozás! A jól kiképzett kutya minden helyzetben tudja, hogy hogyan kezelje a szituációkat és nem csak ugat hanem harap is ha baj van.
2010. nov. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Közép Ázsiai Juhász (KÁJ).

Kaukázusi juhász.

Menhely?

[link]

[link]

[link]

2010. nov. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
és mit gondoltok a bernátergyiről?
2010. nov. 3. 12:54
 6/16 anonim ***** válasza:

Bernátergyi mint házörző! :)))


Persze, biztos abból is ki lehet fogni keményebb példányt, mint ahogy sokan panaszkodtak már itt a GYIK-en is, hogy a németjuhászuk vagy az amstaffuk képennyalja a betérő idegeneket. Na mindegy, h aszeretgetni való macikutyát akarsz, akkor lehet bernáthegyi, ha házörzőt, akkor inkább ne.

És mindenképpen kutyaiskola, alapengedelmesség, örzővédőzés javasolt. Én szívem szerint minden kutyatartónak (főleg a nagykutyásokank) kötelezővé tenném a kutyaiskolát!

2010. nov. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem amstaffom van. Igaz, hogy minden emberrel nagyon kedves, és egyből hízelegne nekik, de ha otthon valami furcsa zajt hall kintről, akkor úgy morog, mint egy oroszlán. :)

De nagyon tudom ajánlani még a német juhászkutyát.

2010. nov. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Amúgy valószínűleg jelezni jelez egy bernáthegyi is, ráadásul nagy és emiatt azért ijesztő.


De azért ő nagyon békés jámbor állat nem véletlenül használták mentőkutyaként.


Ha meg valami keményebb fajtát akarsz, aki agresszív is, az tényleg komoly körültekintést, gondoskodást, és képzést igényel.

2010. nov. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
szerintem a bernáthegyi nem jó mert a szomszédban volt egy ilyen kutya és egyszer átmásztam a kerítésen a tollaslabdáért (azt hittem a kenneljében van) és csak annyit éreztem hogy valami iszonyat nehéz dolog rám ugrik és nyalogatja az arcomat. szóval nem ajánlom. de ó házőrző lenne szerintem az argentin dog
2010. nov. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszadó. Nagyon aranyos a történeted. :) Elképzeltem hogy a nagy "maci" rád ugrik és végig nyalja a képed. :) Aranyos.


Am meg igaz, hogy minden fajtán belül minden kutya más személyiség. Lehet egy vizslába is jó házőrző és egy német juhászba is idegeneket képen nyaló szőrgolyó. STB. STB.


Iskolával lehet fejleszteni az ösztönt bennük.

2010. nov. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!