Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugrál folyton mindenkire...

Miért ugrál folyton mindenkire a kutyusom? Hogy tudnám leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
Persze jatekbol csinalja eszt.De idegenekre is raszokik,hogyan tudnam leszoktatni errol?(7 honapos nemetjuhasz)
2008. jan. 9. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Még fiatal és azért. Idő és türelem kell hozá. Mondjuk az én kutyusom is ezt csinálta. Sajnos ő úgy szokott le róla, hogy egy járókelő belerúgott szegénykémbe! :(

Azóta nem ugrál, csak ha a lehajolnak hozzá és viszonozzák a szeretetet.

2008. jan. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

helo

ugy kell,hogy kersz magadhoz egy segito tarsat elore is es mesz a kutyaval ha elkezd ugralna ra,akkor o tegye kulcsba a kezet vagyis fonja ossze es ne nezzen ra ha abbahagyta es turewlmes adjon neki jutalomfalatkat!!es dicserje meg ,meg fogja tanulni ,hogy hogyha nem ugral akkor adnak neki valamit!!de akkor mar oleg lessz a dicseret is egymagaba!

2008. jan. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

vagy elviszed kutyasuliba ez az egyik variáció, a másik te tanitod be:

mikor ugrana valakire az illető forditson neki hátat a kezét nem emelje a magasba fogja össze, ezt többször ismételjétek meg induljon el ismét és ha ugrana a kutyus, forditson hátat, majd mikor már nem ugrál a kutyus akkor jutalomfalatot adni, igy berögzül a fejébe. Ha nem marad a kutyasuli!

sok sikert!

2008. jan. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valaki azt mondta nekem, ő a kutyáját úgy nevelte le erről, hogy ha ráugrott, akkor ő a hátsó lábaira lépett. Nem tudom mennyire eredményes, gondolom nem tiszta erőből értette. Én úgy csináltam az enyimekkel, hogy ha rámugrott rászoltam,hogy lefelé, és nem mozdultam. Ha ő sem, megint rászóltam határozottabban, és még mindig nem mozdultam. Aztán mikor leugrott megdicsértem, (de nem jutalomfalattal), egyszerűen szavakkal. Szerintem próbáld ki mindkettőt, vesztenivalód nincs.
2008. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Elsőként hadd jegyezzem meg, hogy annak a marhának aki rálépett a kutya lábára örömmel rátennék az ő lábára egy raklap téglát.

A legjobb megoldás, ha a kutyus felugrik és Te egyszerűen hátralépsz és rászólsz, hogy nem szabad. Amikor megint felugrana, akkor meg kell ismételni.


Bővebben itt is olvashatsz a dologról:


[link]

2008. febr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
2008. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban rád ne ugráljon!...a találkozók alkalmával ha nem túl heves a kutyus akkor csak egyszerűen figyelmen kívül hagyod amíg ilyen izgatott,ideges -nem kerülöd ki, nem lépsz hátra,mész a dolgodra...-akkor foglalkozol vele amikor teljesen nyugodt...ha nagyon rámenős, akkor egy határozott érintéssel kizökkented az írásból és megvárod amíg behódol,megnyugszik...

Idegenek esetében pedig használj pórázt, az ugrás pillanatában rántsd oldalirányba...lehet neked ez játék de a kutya elméjében ez a privát tér megsértése...az egyik legtiszteletlenebb viselkedésforma, ha egy másik kutyát üdvözöl így, könnyen verekedés lehet az eredménye...!

2011. nov. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
*írásból=ugrásból:)
2011. nov. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!