Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni erről?

Hogyan lehet leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
Van egy spánielünk kb.2 éves lehet és ha magára hagyjuk akkor elkezd rombolni cipő akármilyen papír és bármi ami neki megtetszik mit lehetne ez ellen tenni?

2011. nov. 5. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:

lefárasztani szellemileg és fizikailag is. + tisztázni, ki a főnök...

Ilyenkor vagy dühében, vagy unalmában rombol...

Ha dühében, akkor megbosszulja, hogy vele, a főnökkel ilyen csúnyán elbántok, hogy nélküle mentek el. (Ilyen a falkában nincs...)

Ha ti vagytok a főnökök, akkor mentek el, amikor akartok...


Ha unatkozik, nyilvánvaló a megoldás...:)

+ jó, ha elöl hagytok neki valami nagyon jó kis játékot...

2011. nov. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szeparációs stressz.

Jól ki kell fárasztani agyilag és fizikailag. Nincsenek levezetve az energiái, ezért szorong, és ezért rombol. A falkavezérség lehet ettől rendben, mert egyik falkatag sem szereti, ha elválasztják a csapattól, de azért tényleg jó volna letisztázni a kutyával, hogy VALÓJÁBAN ki a főnök.

Mégpedig így:

[link]


És ezt az előadást is érdemes megnézni:

http://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY

2011. nov. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nálam a falekevezérség hogy én vagyok a főnök meg van viszont a szüleimet nagyon nem tiszteli ha esznek belemászik a képükbe stb. Szellemileg minden délután van fárasztva állandóan tanítok neki új trükköket vagy épp gyakorlom a régit. Fárasztani az a baj hogy nem nagyon tudom a reggeli fél órás séta alatt mert nem labdás se semmi max akkor fárad ki ha van lent másik kutya de ez ritka mert én nagyon korán viszem hogy beérjek suliba. Ha rombol akkor is előtte van pár ilyen rongy vagy épp az a rágcsálható csont de a-hoz nem nyúl hozzá hanem a mi holmiainknak esik neki.
2011. nov. 6. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!