Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám miért védi az ételét?...

Kutyám miért védi az ételét? Hogy szoktathatnám le róla?

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 07:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Kicsit bővebben hogy mit jelent az hogy védi az életét.
2010. nov. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Morog,vicsorít és ,ha közelébe mennék harapna is.
2010. nov. 4. 07:37
 3/17 anonim ***** válasza:
27%
De miért akarod leszoktatni róla? Igaza van, én is morgok és vicsorítok, ha el akarják venni előlem a pörköltet :D
2010. nov. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ha-ha.....
2010. nov. 4. 08:02
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Két pofon neki,és majd helyrejön.

Nem vicc. Annak idején az én kutyám is bepróbálkozott vele,hogy megmorogjon,ha hozzáértem evés közben. Kapott 2 pofont,rögtön helyrejött a lelkivilága.(nem,nem verem a kutyáimat,de van,amit nem tűrök,és nem vagyok csak a pozitív megerősítés híve).

Amit még én fontosnak tartottam az az,hogy a kutya megértse,hogy én nem elvenni akarok tőle,én adok neki.

Volt,hogy miután befejezte az evést,leültettem a tálja mellé,majd tettem még bele neki egy kis kaját. Direkt provokáltam,ha evett,hozzányúltam,megsimogattam. Egy ideig ilyenkor ledermedt,meg se moccant,de nem morgott,akkor nagy dícséret. Egy idő után már a táljába is belenyúltam,akor se morgott,szintén nagy dícséret.

Ma már a macska is könyékig turkálhat a táljában.

Van,aki viszont ha morog a utya,akkor rögtön elveszi a tálját,mondván,hogy ezzel bünteti. Én ezt nem tennm,számomra logikus az,hogy ezzel a féltését erősítem.

Lesz,aki majd belinkeli ide neked Jan Fennel könyvét,hogy szervezd át az egész kapcsolatodat a kutyával,nem vagy falkavezér,stb.

Annak,aki szintén mrges lenne,ha a kajáját el akarnák venniA kettő nem említhető egy lapon.

Amíg egy ember a gazda,ő a főnök,addig a kutya soha,semmilyen körülmények között nem moroghat rá. Soha,semmiért. Tök mindegy,hogy mi az oka,védi a kajáját,véletlen rálépett a lábára.Tök mindegy. Én se veszem el soha a kutya ételét, nem piszkálom amíg eszik,de ha valamiért mégis megtörténne,nem tűröm,hogy megmorogjon,vagy akár megharapjon

2010. nov. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Egyik válaszadóval sem értek egyet.

Utolsóval sem, aki felpofozná a kutyát. Az, hogy a kutya az ételét így védi, kizárólag nevelési probléma, ergo a gazdi tehet róla.

Írd le, hogy hogy zajlik nálatok egy etetés. Gondolom reggel és este kap enni.

2010. nov. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kétlem,hogy nevelési probléma volt :-)

Konkrétan első hetét töltötte nálam, rágcsált egy csontot,megsimogattam és morgott.

Aztán a táljánál is.

Ne aggódj,az én kutyámnak nincs problémája,ismeri a falkában a helyét,tudja,hogy szót kell fogadni,és szívesen is teszi azt. Ritka jó természetű,jólnevelt kutya.

Ha nem hiszed,keress meg,nézd meg,de ne jeletgess ki ilyet,amíg nem láttad a kutyát.

2010. nov. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor ezt a problémát megoldottuk. Örülök, hogy lehet Veled beszélgetni.
2010. nov. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 capsread ***** válasza:

Leülteted, és leteszed az ételt jó messze tőle. Ha elindul érte, felveszed, leülteted, és újrakezded a gyakorlatot. Ha már néhány perce csak ücsörög az étel előtt, na akkor azt mondod neki hogy tiéd okos, de ahogy megindul a kezedbe veszed a tálat, hogy onnan keljen ennie. Aztán elveszed tőle az ételt, mielőtt befejezné. Azt kell megértse, hogy az étel csak kiváltság, és nem alapfeltétel.

Valamint etetés előtt tedd be a kajáját a táljába, takard le egy darab alufóliával, és az alufóliára tegyél vmi finomat (pl virsli, sajt, párizsi, kolbász) aztán jól láthatóan edd meg! Ez után tedd le neki az ő kajáját. Azt az üzenetet közvetíted ezzel, hogy az étel a tiéd, ő csak kaphat belőle, mert Te megengeded.

Valamint

Ha száraz tápot kap enni, nagyon keveset tegyél le neki, és amíg eszik tölts hozzá.


Én is így dolgoztam az összes kutyával, akiket tanítottam (legalább 100), és mind leszokott az étel védelmezéséről. A jelenlegi kutyám, hacsak meglátja, hogy a táljához közelítek meghátrál, és átadja nekem az élelmet. Elismeri, hogy én vagyok a vezére, és ő csak akkor kaphat enni, ha én azt megengedem neki.

2010. nov. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Utolsónak: csak megjegyzésképpen tenném hozzá. Nem szabad visszaélni a pozíciónkkal. Egy falkában, ha az alfa már végzett és át/továbbadta az ételt, már nem zaklatja az éppen evőt/ket, h "nah akkor jövök még enni egy kicsit, kotródjatok". Tiszteletben kell tartani azt is h a kutya nyugodtan egyen.

Természetesen ez nem egyenlő azzal h elfogadható h morog!

2010. nov. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!