Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért nyalja a kutya a kezem?

Mért nyalja a kutya a kezem?

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerinted jobb lenne ha harapná?

Te tényleg nem tudod, vagy csak provokálsz itt a buta kérdésekkel?

2010. nov. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Képzeld el nem tudom!És ha csak ilyen választ tudsz adni akkor minek válaszol??
2010. nov. 4. 17:46
 3/10 anonim ***** válasza:
A nyalogatás a falkavezérség elismerése persze sokan állítják azt is h azért mert szeret téged de nem lehet tudni melyik az igaz sztem mind2 benne van a dologban!
2010. nov. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kutya szeretetből nyalja elsősorban a kezed.

Esetleg, ha valami finomat ettél, akkor azt is lenyalogatja.

De ide belevenni a falkavezérséget csak az veszi, aki nem ismer mást a kutyatartásból. A falkavezérség nem erről szól.

2010. nov. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 capsread ***** válasza:
Részben a vezérség is szerepet játszik. A kutyák egy természetes falkában a vezér állát nyalogatva hódolnak be. Amikor egy kiskutya világra jön, az anyja nyalja tisztára, ezért ez az első inger, ami egy kutyát ér, így ezt az abszolult szeretet megnyilvánulásaként könyveli el, és szeret téged, amikor nyalogat. Ennyi. Olyan, mint mikor Te simogatod őt. Ő simogatni nem tud, hát így teremt veled kontaktust.
2010. nov. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor ha vezérségről van szó, akkor az elmodásod szerint éppen behódolást jelent a nyalogatás, nem?
2010. nov. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy a kéznyalogatás az idegességet jelenti. Ha ideges a kutya, akkor nyalogassa a kezünket.
2010. nov. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!:D
2010. nov. 5. 08:44
 9/10 capsread ***** válasza:
De igen. De én nem a negatív értelemben vett "legyőzlek és add meg magad" stílusú behódolásra gondolok, amikor a vesztes kutya hanyatt vágja magát, hanem a "jól van, Te vagy a vezér, mond, hogy hova és én követlek" stílusú behódolásra gondolok, ami a jó fajta.
2010. nov. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. nov. 5. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!