Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Húzásról való leszoktatás?!

Húzásról való leszoktatás?!

Figyelt kérdés
Nekem is nagy problémám, hogy nem tudom leszoktatni a 7 hónapos kutyámat a húzásról! Kipróbáltam a forgásos módszert, lassan vennem kell másik pórázt, mert szétrágja. Ezzel a módszerrel mennyi idő, míg megérti, hogy jobb lazán menni?? Próbáltam a póráz határozott rándítását is, de mintha nem is tettem volna. Azt hiszem mégis kutya suli lesz a megoldás!
2010. nov. 4. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

jó lenne mellé valaki /kutya/ aki tud szépen menni már pórázon húzás nélkül tőle esetleg tanúlhatna a kutyád (ez allat nem azt értem h roanj a menhelyre egy másik kutyáért hanem azt h pl barátnődnek ha van kutyája vagy fórumon megismerkedhetsz valakivel te beszélgetnél a kutya tanulna !



vagy :



Sztem lehet a flexis póráz segítene rajtad csak az nem olcsó mulatság ugyebár de ha beválik lehet még olcsóbb mint a kutya suli!

2010. nov. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

17:59es a flexi ugyan hogy segítene a húzáson???


Kérdező:

legjobb ha kutyasuliba mentek

- vagy kipróbálhatod a retriever pórázt, vagy egysoros láncfojtót (csak előtte vki mutassa meg hogyan kell helyesen használni)

- vagy még türelmesebben próbálkozol a húzz --> megállás/más irányba fordulás módszerével

- vagy elkezdhettek klikkerezni - az én kutyám ezzel tanulta meg pár nap alatt a szabadonkövetést

- de mindenképp ajánlom, hogy mindig a napi tanulás előtt jól mozgasd meg a kutyát, és próbáld megerősíteni a falkavezérségedet (fennell és millan könyv hasznos lehet)

2010. nov. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mivel hosszabb mint a többi és a kutya addig mehet amedig a gazda nem állítja meg és meg nem nyomja a gombot rajta gondolom 3 m elég h ne tudjon húzni na m1 bonyolult le írni
2010. nov. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen és pont ezzel szoktatod arra hogy mégjobban húzzon és soha az életben ne tanuljon meg normálisan láb mellett közlekedni!
2010. nov. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Flexi pórázt már kipróbáltam, de azonnal le is vettem, mert nem egy húzós kutyára való! :) Tovább fogok próbálkozni a forgásos módszerrel. Majd mielőtt megyünk sétálni-tanulni, lefárasztom egy picikét!
2010. nov. 4. 19:02
 6/6 LadyLoss ***** válasza:

SZia!

Nekem egy 5 hónapos skót juhászom van! Ő is sokat húzott, és én is sokat szenvedtem vele. Aztán addig néztem Cezar Millan sorozatát, hogy gondoltam egy próbát megér a módszere.

Szóval amint elém akart menni a kutya, csettintettem az ujjammal, és egy "tcs" hangot adtam ki. Mintha valakire rászólnék erősen, hogy csönd, ezzel egyidőben apró rántás a pórázra. Nem fűztem hozzá sok reményt,de BEJÖTT!!!!! 2 nap alatt rájött a kutya, hogy mellettem, vagy mögöttem a helye. Sokszor már hátra nézek, hogy ott van e még egyáltalán, mert nem érzem a póráz feszülését.

Remélem érthető volt amit írtam!

:)

sok sikert!

2010. nov. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!