Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a bolognesem...

Mit csináljak a bolognesem szemével? Fontos!

Figyelt kérdés

Van egy bolognese kutyám, minden nap ápolom a szőrét, szemét, a fésüléssel és a könnycseppek letisztításával nincs is semmi gond, ezeket engedi. A probléma az, hogy már nagyon megnőtt a szőre a szeme körül, és nem engedi, hogy levágjam. Ezért a mai nap észrevettem, hogy folyamatosan kaparja a mancsával a szemeit és már egy kicsit ki is pirosodott. Ti hogy oldanátok meg ezt?

Az még csak hagyján, hogy nem engedi, hogy levágjam, de igazán nem is merem, mert nagyon félek, hogy belekapok véletlenül. Még csak 10 hetes. Ennek ellenére vigyem el kutyakozmetikába, ott meg tudják csinálni? Mit javasoltok? Előre is köszönöm. ( És a kipirosodott részt kamillával ápoltam le neki, ez jó?)


2010. nov. 4. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Vidd el szépen egy kutyakozmetikushoz és kérj neki "babakozmetikát" :)
2010. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kamillával ápolás jó a szemnek a bulldogomnak is sokat segít ! Sztem vidd el kozmetikába és kérdezd meg h ő hogy csinálja a szeménél vagy mit javasol!
2010. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem is bolognesem van. az enyém is szokta kaparni a szemét,ilyenkor általában becsipásodik. Így takarítsd le: fogj vattapamacsot és borvizet azzal töröld le neki.
2010. nov. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem havanese-m van, annyi idős mint a tied. Nekünk az állatorvos vágta le a szeménél a szőrt, de nagyon kis makacs volt, 3-an fogták le(!!!) és még akkor is úgy nyüszített, hogy mindenki elcsodálkozott rajta hogy milyen kis erős. Hány oltása van? Mert ha mentek oltásra nyugodtan megkérheted az állatorvost is hogy vágja le a szőrét a szeménél.
2010. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és ha becsipásodik a szeme akkor kamillás vattával törölöm le Neki!
2010. nov. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Jövőhéten megyünk oltásra, ez lesz a 3. Végül nagy birkózások árán sikerült levágnom a szőrt, úgy, hogy a párom lefogta és kapott egy nagyon pici májkrémet. Valamivel le kellett kenyereznünk:)

Aztán kamillás vattával én is megtörölgettem neki, remélem el fog múlni és tényleg csak azért vakargatta, mert zavarta már a szőr. Még piros neki egy picit, de remélem elmúlik:S

2010. nov. 4. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!