Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a szemével?

Mi lehet a szemével?

Figyelt kérdés
7 hónapos,óriástestű.pár hete vettük észre,hogy néha a két szeme nem egyforma,valahogy a bal szemének az alja néha így (nem tudom jobban megfogalmazni) lemegy és az a rózsaszín része tiszta piros.volt már egy óriástestűnk,neki műteni kellett a szemét,de sajnos az sem segített rajta és megvakult,nem akarjuk hogy vele is ez történjen.Elvinném állatorvoshoz,de csak 2-3 naponta jön elő neki és azt mégse mondhatom hogy tegnap piros volt a szeme ma meg már semmi baja,viszont ha meg komoly és nem viszem orvoshoz?mivan ha csak allergia?lehet?ti mit tennétek??
2011. ápr. 4. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Hogy néz ez ki pontosan? Nem így valahogy mint ezek?

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz vinném mindenképp, jobb biztosra menni.
2011. ápr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hát olyasmi mint a 2. csak az a fekete csík nincs ott,tehát a bal szeme sokszor úgy "lelóg"
2011. ápr. 4. 16:00
 4/10 anonim ***** válasza:

Aha, ez simán egy harder mirigy előreesés kezdeti stádiuma. Vidd orvoshoz, talán még meg tudjátok úszni a műtétet, ha elkezded kezelni.


És ha a mostani dokitokban nem bízol, akkor ajánlom a szemészetet az állatorvosi egyetemen. Nagyon megbízhatóak.

2011. ápr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és a doki úgy is megtudja mondani hogy -II- van neki,hogy ha épp nincs ott semmi? mert azt olvastam hogy először ez néha kijön,néha visszamegy
2011. ápr. 4. 16:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Fényképezd le, mutasd meg a dokinak.
2011. ápr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem abból, hogy néha kijön, néha bemegy, tudni fogja miről van szó.


Volt már ilyen műtétünk, ezért amint a kutyámnál először megláttam, futottam is a szemészetre. Nem néztek hülyének, pedig akkor épp semmi nem látszott. Megfestették a retinát, megnézték olyan szemvizsgáló készülékkel, felírták a krémet, és hál'istennek soha többet nem láttam a gonosz kis mirigyet :)

2011. ápr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeteket! még ma beviszem az orvoshoz
2011. ápr. 4. 17:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen fajta a kutya, de a német dogoknál pl teljesen normális a lógós szem. A legtöbbnek felvarrják, mert ha így lóg, nagyon sok kosz és por belerepül, amitől folyamatosan be van gyulladva nekik.
2011. ápr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
berni pásztor,azt mondta a doki hogy kötőhártya gyulladása van és adott rá krémet
2011. ápr. 7. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!