Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A két fajta közül szerintetek...

A két fajta közül szerintetek melyik való leginkább hozzám?

Figyelt kérdés

a két fajta ami szóba jöhet: amerikai staffordshire terrier, bernáthegyi.


szóval: elég sokat jövök-megyek a mostani kutyámmal.Ő egy menhelyi nagytestű keverék.Ha megyek valahova ő is mindig jön velem.Ha csak a városba megyek, oda is.Szóval olyan kutya lenne megfelelő nekem, amelyik szeret sétálni, de a lakásban legyen nyugodt, ha én épp pihenni szeretnék.Legyen játékos, tudjak vele labdázni, stb.Ha kiskorától a mostani kutyámmal együtt nőnek fel, ne balházzon később.Természetesen ellentétes neműt fogok választani.Ragaszkodó legyen, azsem hátrány ha kicsit bújós.



Bármelyiket is ajánljátok kutyasuliba mennék vele.

Nem kezdő kutyás vagyok,jelenleg egy bulmasztiff keverékem van a menhelyről. 3 éve pusztult el a közép ázsia juhászom.


Nos?



Ja és ha valakinek a kettő közül ilyen fajta kutyája van, írjon róla pozitív,negatív tulajdonságokat! köszi:)


2010. nov. 5. 09:02
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
vagyis hogyha a másik kutyám mellett nő fel:D mert a mostaninak már nemkell nőni ..:D:D
2010. nov. 5. 09:03
 2/20 anonim ***** válasza:
Bernáthegyi
2010. nov. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

A bernáthegyit válaszd!

Az nagyon szép kutya! Nagyra nő, és hűséges, akárhova mennén él ő követne :D

Biztos mindenki megnézne vele a városban :D

Ezeket olvastam rólla.

Én a helyedben biztosan azt választanám.

Remélem segítettem, és majd írd meg melyik mellett döntöttél :D

2010. nov. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
én igazából kicsit a staff felé húzok :$mert kihívás az a kutya.Tudom , hogy erős kéz kell hozzá és következetes nevelés. Mindent elolvastam róla. De nagyon sokan nem ajánlják, bár nemtudom miért. Viszont a bernáthegyi is nagyon tetszik , mert ő meg egy nagy maci. Uhh nemtudom:Dcsak egy kicsit húz a szívem a staffhoz.De billenhet a mérleg:D
2010. nov. 5. 09:21
 5/20 anonim ***** válasza:

Bernáthegyi!

Nekem az volt, és tavaly pusztult el.. Majdnem megőrültem, szó szerint. Imádtam. Annyira hűséges volt hozzám, hogy azt szerintem le sem tudnám írni, akárhová mentem, figyelt, hogy mit csinálok, ha valaki hirtelen, vagy furcsán lépett oda hozzám megmerevedett, kivívta a tekintélyt, abszolút tudatta, hogy ő most vigyáz rám. Persze soha nem bántott senkit,de mindig résen volt. Nagyon okos kutya volt. Szinte meg sem kellett vele értetnem bizonyos dolgokat, mintha ösztönből tudta volna már azokat. Ez természetesen nem mindenre vonatkozott, de pár dologra tényleg. Én csak ajánlani tudom. Kertes házban éltem még akkor, nagyon sokat voltunk kint, de be is engedtem, soha nem tett kárt semmiben. És rengeteget kell vele mozogni, mi legalábbis nagyokat túráztunk. Az utaztatása elég körülményes, de meg lehet oldani, a legjobb pl, ha van egy saját autó. Vonaton is jött velem nem egyszer, ott azért nem szívesen ültek be mellénk, pedig mindig volt rajta szájkosár, de nem kellett volna..

Én csak ajánlani tudom! :)

Sok sikert!

2010. nov. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
énis csupa jót hallottam róla eddig:) viszont én nemtudnám kertbe tartani mivel az nincs.De szerintem ha állandóan jövök megyek,és viszem magammal, nemfog neki hiányozni a kert.Vagy semmiképp nem tartható lakásba?
2010. nov. 5. 09:25
 7/20 anonim ***** válasza:

hát ha nagy a lakásotok, akkor tarthatod ott...

de én is Bernáthegyit ajánlom, nagyon hűséges.

:D

2010. nov. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem tartható. Legalábbis az enyém, mint már írtam, nagyon sokat volt velem bent. De ahhoz tényleg rengeteget kell lófrálnotok, mert azért egy ilyen nagytestű kutyának szinte kötelező jellegűek a napi nagy séták:)
2010. nov. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

a lakás 70 nm.


a nagy sétákkal mondom nincsgond. szinte mindig úton vagyok:D

2010. nov. 5. 09:33
 10/20 anonim ***** válasza:

Hát ha Csala Zsuzsa tud két bernáthegyit tartani a lakásában, akkor neked sem fog gondot okozni. Az eddig tartott kutyáidhoz képest egészen más típus a bernáthegyi.

Erre vágysz most? Egy teljesen más attitűdős kutyára?

Az eddig felsorolt fajták -amit tartottál- , az alapján a másik kutyus hasonlítana rájuk. Viszont elbírnád viselni, hogy le harci kutyázzanak? Mert ezt mindig megkapják a staffisok. Sok esetben ezért nem engedik közel a pici gyerekeket hozzájuk. De ezt most ugorjuk ...

Én javasolnám nézd meg a Leonbergi-t is, talán ő jobban passzolna az életviteledhez (tévedhetek én is).

Ha ragaszkodsz ehhez a két fajtához, akkor én is a Bernáthegyire szavazok, de akkor készülj fel, hogy mindenki meg akarja majd dögönyözni a kutyust :D

Mert annyira aaarranyos :XD Sőt, nagyon gyerekszerető is !

2010. nov. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!