Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta illik hozzám...

Melyik fajta illik hozzám leginkább? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Ausztrál juhászkutya, boston terrier, bolognese.


Mennyit kell velük sétálni, foglalkozni? Kutyaiskolába természetesen járni fogunk, és szeretek trükköket is tanítani a kutyáknak.

Reggeli séta fél óra lenne, mikor hazaérek (fél három körül), akkor körülbelül egy óra, és estefelé akár három-négy óra.


Problémamentesen kijönnek a többi kutyával?


A legfontosabb kérdések: Melyiket lehet a legkönnyebben tanítani, és mennyire kell keménykezű gazdának lenni hozzájuk?

Mert nem vagyok az a tipikus keménykezű gazdi, és nagyon fontos nekem, hogy a leendő kutyám ne legyen túl akaratos, mert már volt szerencsém ilyen kutyához, és nem volt egy leányálom a tanítása. :)


2010. dec. 2. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én az ausztrál juhászkutyát ajánlanám, vagy esetleg amit még nem írtál ide a border collie, vagy a vizsla. Mert nekik is nagy a mozgásigényük és ha így ki lennének fárasztva akkor az is jó lenne :) Jó kutyázást!:)
2010. dec. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az akaratos kutyát kizárod, így a terriert egyből át is ugorhatjuk.

Marad az aussie vagy a bolognese.

SAJÁT VÉLEMÉNYEM szerint egy aussieval viccesebb az élet. Több dolgot tudnál vele csinálni és megtanulni mellette. Egy bolognese-zel nagyon gyorsan beskatulyáznak és az ember belekényelmesedik ebbe a társadalmi közegbe. Egy aussie nem mindennapi kutya. Szerintem ő jobb választás lenne. Igaz a bolognese könnyebb természetű, de egy ausssie sem igényel brutál keménykezűséget csak határozottságot és következetességet mint minden kutya. De hangsúlyozom - ez nem tanács, csak az én véleményem.

2010. dec. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha valóban tudsz annyi mozgást biztosítani a kutyádnak amit leírtál akkor nyugodtan mehet az ausztrál juhászkutya is. Könnyen tanul, lét eleme a mozgás. Reggel viszont nem elég az a fél óra séta szerintem szánj rá egy órát reggel. Mert akkor nem vagy otthon délelőtt muszáj lefárasztani. Inkább akkor a déli séta legyen fél órás hisz utána már otthon vagy tudsz vele foglalkozni. Este meg mehet a 3-4óra.


Boston Terrier-t nem ajánlom Neked ha nem vagy erős kezű hisz terrier.


Mopsszal meg sok a gond. Majd leírom most sietnem kell :D

2010. dec. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, 100%, hogy tudok ennyi mozgást biztosítani neki, mert a kutyámmal is ennyit szoktunk sétálni, a futtatón játszani. :) Valamikor már a kutyám lefekszik a a földre a fáradtságtól, pedig ő is egy hiperaktív fajta. :)

De akkor reggel többet fogunk sétálni.

2010. dec. 2. 10:48
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem igazán való neked. Azt írod ne legyen makacs, könnyen tanítható legyen és trükköket akarsz neki tanítani.Az által felvázolt elképzelések alapján nem biztos,hogy egy nagyon pörgős kutya lenne az igazi választás. Ezzel ellentétben viszont te nagyon tudsz hajtani. Tele vagy ellentétekkel :o

Ha trükkök tanítására én a cirkuszban is található fajtákat tudnám ajánlani (uszkár,bison frisé).

Egyik sem az a makacs típus, könnyen tanítható és trükkökhöz kiváló.

2010. dec. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Trükköt bármilyen kutyának lehet tanítani.

A pörgős szó nekem jelen esetben a könnyen motiválhatót jelenti. De egyébiránt sem hinném h a pörgősség ütné a taníthatóságot.

2010. dec. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Most amstaffom van, ő is egy energiabomba, de tudok neki trükköket tanítani. :) Tehát a kettő nem zárja ki egymást... :) Emellett a kutyaiskolában is letett pár vizsgát. Úgyhogy egy igazi kisangyal, de nem kevés munkámba tellett. Ezért szeretnék most egy olyan kutyát, amelyik nem ennyire önfejű.

Tehát elbírok egy akaratos kutyával is, de háromszor annyit kell vele foglalkozni.

2010. dec. 2. 11:58
 8/12 A kérdező kommentje:
Illetve most már utolsó előtti. :)
2010. dec. 2. 11:59
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan bevállalhatod az aussiet :)
2010. dec. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na most nézem, hogy van egy Amerikai Staffordshire Terriered. Akkor a mopszot azért sem ajánlom, mert kisebb testű is mint az amstaff és nehogy gond legyen. Nyilván Te vagy a falkavezér, de számolni kell azért arra is, hogy egy erős kutya mellé választasz társat. Ellenkező nemű kutyát akarsz?

Illetve a mopsz az egyik legjobban vedlő fajta. És feltételezem lakásban lenne, mivel kint nem is tartható az udvaron. Na meg a szobatisztaságot is szeretik elhúzni 8-9 hónapos korukig vagy tovább. Viszont nagyon gazdis, szeret a gazdi mellett lenni (de melyik kutya nem?).


Én továbbra is az ausztrál juhászkutyát ajánlom. Ha ennyi mozgást tudsz neki biztosítani akkor jó választás lesz. Főleg, hogy az amstaff is nagy mozgásigényű együtt jól ellennének és termetre sincs lényeges különbség a kettő között szóval játékban sem lenne esélyegyenlőség. Az amstaffod milyen nemű? Milyen nemű új kutyát szeretnél? Célszerű lenne, ha ellenkező neműet vennél és az amstaffot ivartalanítanád (ha nem gond) csak a biztonság kedvéért.

2010. dec. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!