Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a DaDo csak közép kategóriá...

Ha a DaDo csak közép kategóriás táp, akkor miért van majdnem egyárban az Acanával?

Figyelt kérdés
Kiszámoltam a Petnet-nél a DaDo-nak kg-ja: 857Ft az Acanáé pedig 871 Ft. Akkor most a DaDo szuperprémium vagy csak prémium? Egyébként mi a véleményetek a DaDoról?
2010. nov. 5. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Azt hittem, hogy minden tápot ismerek, de erről még soha nem hallottam:S
2010. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A kutyáimnál nagyon bevált. Én eddig a forgalmazótól vettem nagy kiszerelésben, így az Acanánál jóval olcsóbb volt. Én ezt etettem velük:


[link]

2010. nov. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 MME ***** válasza:
51%

Úgy tudom, mindegyik prémium. De prémium és prémium között hatalmas különbségek vannak. És a minőséget nem az ár érzékelteti. Vannak díjak, amik a jó élettani hatású, jó minőségű tápok kapnak meg, és nem a reklámszöveg és a prémium minősítés az alapja, ebben 4 csillagos az Acana, de van három 5 csillagos tápja is, a DaDo pedig a közelében sincs. Igazából ez utóbbi is kielégíti a kutya szükségleteit, tehát nincs vele komolyabb baj, ettől is szép lesz a kutya szőre, stb., csak az immunrendszert nem támogatja olyan mértékben, és vannak benne szennyeződések, amik sok év alatt fejthetnek ki hatásokat a kutya szervezetében.

Egyébként a legtöbb prémium táp azért drágább, mint az Acana, mert nagyon sokba kerül ennyi féle tápot legyártani, többnél még fajtatápok is vannak, emiatt az egész márka még ennél is többe kerül, tehát nem kifejezetten a minőséget fizeted meg. Az Acanánag csak néhány féle tápja van.

2010. nov. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Na, azért van élet az Acanán kívül is szerintem... Annyira nem jó, mint amennyire drága lett.
2010. nov. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

ilyen világban élünk:)))

az RC is pl. inkább alsó-középkategóriás táp és mégdrágább...! (áll csak a garázsban talán komposztnak jó lesz:) se moly se egér nem eszi:D kutyának biztosan nem adok többet

Dadoval még nem etettem csak egy ismerősöm ő váltott Acanára a javaslatomra és sokkal aktívabb, normálisabb anyagcseréjű, szebb szőrzetű lett a kutyusa. 3 hét alatt megmutatkozott az egyértelmű különbség.

2010. nov. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 MME ***** válasza:
73%

Van hát, nem ez a legeslegjobb (bár elég jó), de most az Acanáról volt szó, szóval ne indítsunk itt is ilyen vitát.

Amúgy még lehet sok egyéb tényező is szerintem, ami megszabja az árat, de azt, hogy milyen széles a termékskála, több gyártótól is hallottam, mint indokot, hogy miért kerül ennyibe a tápjuk. Az összetevők jól hangzása mindig csak egy dolog, de hogy az alkotók egyenként milyen helyről, milyen tartási/nevelési kultúrából származnak, az nagyon fontos lehet, és itt az árat a kapcsolatok szabják meg - nem mindegy, hogy ki termeli, és hogy a kereskedelem mely lépcsőfokán szerzik be. Tehát még számtalan dolog szerepet játszik abban, hogy hogy alakulnak az árak.

2010. nov. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 MME ***** válasza:
100%
Ja igen, ebből azt akartam kihozni, hogy a példához visszatérjek, hogy az Acana gyártójának nagyon jók a kapcsolatai, és sokmindent ők maguk termelnek meg a táphoz, ezért a nagyon jó minőségű összetevők ugyanolyan olcsón beszerzettek lehetnek, mint egy rosszabb minőségű tápnál.
2010. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

A DaDo szuperprémium minőségű táp.

Az ára a gyártó marketingstratégiáját és nem a minőséget tükrözi.

Sok régi, jól bereklámozott táp van a piacon.

Jók, jobbak, kevésbé jók.

A DaDo koncepciója az, hogy mérsékelt áron kínálja a lehető legmagasabb minőséget.


A DaDo kizárólag emberi fogyasztásra is alkalmas élelmiszer minőségű, génmanipuláció mentes, válogatott alapanyagokból készül.

A gyártó az alapanyagokat saját forrásból biztosítja.

Ezáltal garantálni tudja a folyamatos magas minőséget.

Ezt nagyon kevés gyártó mondhatja el magáról.


Amit az előzőekben írtak a csillagokról.

Gondolom a dog food analysis besorolására gondolt az illető.

Nos, ha jobban megnézzük a listát, akkor kizárólag az Egyesült Államokban hosszú ideje kapható tápok szerepelnek benne.

A DaDo egy új fejlesztésű táp.

Az Egyesült Államokban még nem debütált, valószínűleg csak jövőre fog, tehát az említett honlap üzemeltetője és írója még nem ismerheti.

Amit nem ismer, arról nem is nagyon tud nyilatkozni.

Hozzáteszem, helyesen.

Mellékesen a DaDo bevizsgálása már megtörtént és az FDA jóváhagyta.


Tavaly Belgiumban a DaDo kapta a második helyezett díját mint a legjobb új fejlesztésű termék az állateledel piacon.


Összetételét tekintve a DaDo az Orijen-el van egy kategóriában.


A DaDo a tudatos vásárlók tápja, akik a saját szemüknek hisznek és nem a reklámoknak, és el is olvassák a táp összetételét, jellemzőit.

2010. nov. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 MME ***** válasza:
Megnéztem a DaDo tápot. Ha nem lenne az Acana, valószínűleg ezt venném, de azért nem voltam elájulva tőle. Pont, hogy nem olyan, mint az Orijen. A koncepciója egész jó, de több kifogásolnivalót is találtam benne, úgyhogy emiatt szerintem 3*-ot érdemelne abban a bizonyos tápvizsgálatban, szóval még mindig az Acana nyert.
2010. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A DaDo prémium, ahogy ezt előttem is elmondták.

És valószínűleg azért nem hallottál még róla sokat, mert nemrég hozták be Magyarországra :-)

2010. dec. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!