Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 hónapos magyar...

Van egy 4 hónapos magyar vizsla kanom, és nagyon szeretnék egy kolyok kan rotweilert, szerintetek ossze tudom szoktatni szoktatni őket kolyok korukba, lakásban?

Figyelt kérdés
Sok időm van, sokat tudnék velük foglalkozni, csak az a kérdés, hogy csak neveléstől függ-e, vagy semmiképpen nem tudom megakadályozni, hogy később osszekapjanak?
2010. nov. 7. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Előbb nőjjön föl ez a kutyád, járj vele kutyasuliba, legyen meg az alap engedelmes kiképzése és úgy 1-2 év után kezdj el gondolkozni új kutyán. A kutyanevelés és tartsá nem olyan h "gyere cipó, hamm bekaplak!" - ennél azért több türelem, hozzáértés szükségeltetik. Várjál még.

Jah és ha később akarsz egy kant akkor most ivartalaníttasd ezt, majd amikor megjön a kicsi, akkor azt is és akkor biztos h nem fognak összekapni.

2010. nov. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szét fogják szedni a lakást :)
2010. nov. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem simán ha az időd tényleg engedi meg persze a pénzed. Viszont amit az első válaszoló irt hogy ivartalanitsd mind a kettőt azt én is ajánlanám:) 3kan kutyus gazdija.
2010. nov. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is nemrég ebben a cipőben jártam.


Volt egy 5 hónapos golden retrieverem, akit az utcáról fogadtam be, vékonyan, férgesen, betegen.. ma már teljesen jól van, felszedte magát :)

És szerettem volna mellé az eredeti terveim szerint egy kis dobermann-t.


Nem tudtam, mi lesz kettőjük között, a barátom azt mondta adjam gazdihoz a kis goldent, és minden menjen az eredeti terv szerint. Na mondtam, hogy én nem adom oda, hozzám nőtt, marad itt velem.


Aztán végül úgy döntöttem, hogy jön a kis dobi. Tenyésztővel megbeszéltem, hogy ha nem jönnek ki egymással, visszaveszi a kutyát, úgy is sok jelentkező van rá. Mindezt nem szerettem volna természetesen, de más választásom nem volt.


A kis goldi kan volt, a dobi pedig kislány, de mondtam, amint alkalom lesz rá, ivartalaníttatom.


Így is lett, 8 hónapos korában ivartalaníttattuk, addig sem volt semmi baj, ma sincsen.


Vigyáznak egymásra, egymással játszanak, ha engedném szerintem egy tányérból is ennének :)

És nagyon aranyosak amikor együtt alszanak!:)


Nem bántam meg, hogy két kutyám lett, mindkettőt ugyanúgy szeretem és ugyanannyi időt töltök velük! :)

2010. nov. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A vizsla nagyon barátságods kutyus ha jól van szocializálva. Szerintem semmi baj nem lenne belőle. Persze lehet hogy egy két "atyai pofon" előfordul majd de az még nem gond.

Nekem is vizsim van egyik ismerősömnek NJ-a elég agresszív a németjuci mégis a vizsimmel nagyon jól kijön, és a vizsim a "Főnök". :) Sok szerencsét.

2010. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen koszonom mindenkinek a kommentjét, igazán elgondolkodtatott mindegyik.

Sajnos egyenlőre meghiusult a tervem, mivel az egyik ismerősom szerint idézem: ,,Épeszű ember nem hoz két nagytestű kutyát lakásba akik ráadásul kanok...,, és tobbek kozott Ő mondta, hogy állítólag valami torvény is van arra, hogy hány nagytestű kutyust tarthat valaki lakásban, és szerinte a magyar vizsla-rotweiler párost biztosan nem fogják engedélyezni, és ha valaki bejelenti, Tőlem meg elvinnék a jó pénzért vásárolt jószágot, aki egyébként a szívem csücske.Szóval felnevelem a kis vizsimet, járatom kutyasuliba, aztán ha egyszer majd elkoltozok családi házba, vagy valami udvari lakásba, akkor majd beteljesedik a vágyam és lessz egy gyonyorű rotweilerem.

Mégegysezr koszonom mindenkinek a jó tanácsot.

2010. nov. 8. 16:02
 7/7 alexking 55 válasza:
nem
2012. aug. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!