Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya tartási szabályok...

Milyen kutya tartási szabályok vannak egy társasházba?

Figyelt kérdés
Közepes méretű kutyáról lenne szó. Kell bárkinek a beleegyezését kérnem? Azt hallottam, hogy 2010-ben új országos ebrendelet van. A mi városunkba nincsen külön ebrendelet, tehát az országos vonatkozik ránk. (A társasház házirendjébe nincs kikötve, hogy nem tartható kutya) De az a baj, hogy nem találtam meg a googleban. :( Tudnátok nekem segíteni? Linknek is örülnék. És saját tapasztalatot is olvasnék, hogy mit szóltak a szomszédok stb... Előre is Köszönöm!
2010. nov. 7. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia!én is kérdeztem hasonlót 1 hete,de nem volt használható válasz.Mi szóltunk a szomszédoknak,hogy vettünk egy kutyát és dec. elején elhozzuk,nem nagyon mondtak semmit,nem is tudtak volna. Én nem tudok másik szabályról,ha a házirend sem tiltja és a szomszédoknak sem gond szerintem nincs további akadálya a kutyinak.
2010. nov. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha nincs külön szabály rá a házirendben,akkor tarthatsz kutyát. Esetleg kérdezd meg a házmestert/közös képviselőt. Én mikor a lakótelepen laktam 8 emeletes házban,ott többen is voltak kutyatartók. A felettünk lakó néninek például egy német juhásza volt,de nem volt gond a kutyával,nem ugatott meg vonyított éjjel. Az alattunk lévő emeleteken is voltak kutyák,azokkal se volt baj,meg több gazdival is jóban voltam,egyikőjük sem említette,hogy külön engedélyt kellett volna kérni bárkitől is.
2010. nov. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem merem megkérdezni a szomszédokat, mert nem hinném, hogy beleegyeznének.. :) Valahol azt is olvastam, hogy nem kell megkérdezni csak, ha a második kutyát akarom hazavinni, akkor kell, hogy beleegyezzenek. Ez igaz lehet?
2010. nov. 7. 23:08
 4/7 anonim ***** válasza:

A társasház alapszabálya a mérvadó. Ha nincs utalás állat tartására, semmiféle engedélyt nem kell kérned.

Nálunk ,lakótelepi házban egy kutya az engedélyezett. De sokan tartanak kettőt, sőt hármat is. Amíg nem zavar a kutya tartós ugatással, alatta lakót a padlón zörgéssel, folyosón piszkolással, nem hiszem, hogy szólna bárki. Igyekezz kultúráltan sétáltatni, végterméket felszedni, lehetőleg ne a más ablaka alá pisiltetni, akkor remélhetőleg sok évig élhettek békében együtt.

2010. nov. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem logikus,hogy,ha én kutyát akarok tartani,az meg nem ugat,nem a lakóhely köré végzi a dolgát,vagyis semmi más gond nincs,csak hogy négylábú,miért kell én valami nyugdijas életunt kénye-kedvétől függjek,akinek esetleg az a felfogása,hogy "kutya láncon,pénz számolva,asszony verve,stb."
2010. nov. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs a társasházban állattartásról szóló rész. Viszont a városnak van külön ebrendelete amiben az van írva, hogy társasházban 2 kutya tartható (és egyszeri szaporulata 3 hónapos korig). De az se baj ha a közös képviselőt kell megkérdezni a második kutyáról mert apukám a közös képviselő :D
2010. nov. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az alapitó okiratban erről nincs külön rendelkezés, de az sem jó, ha azért nem kérdezed meg a lakókat, mert ugyis nemet mondanának. Később nagyon sok kellemetlenséged lehet belőle, mert szurja a szemüket a kutyus, elkezdenek jelentgetni, és a végén egy közös határozattal el kell távolitanod a kutyát. Hiába nem fog zajt csinálni, kitalálnak majd mindenfélét, és akkor nagyon egy hullámhosszon vannak, nem fogod tudni bizonygatni az ellenkezőjét. Szerintem a legjobb lenne, ha a közös képviselővel beszélnéd meg a dolgot.
2010. nov. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!