Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olvastam itt, hogy a kutyáknak...

Olvastam itt, hogy a kutyáknak is lehetnek epilepsziás rohamaik. Mit tegyek, hogy az enyémnek ne legyen?

Figyelt kérdés

Elég rosszul írtam ki a kérdést, tehát. Eddig még nem hallottam, hogy a kutyáknak is lehetnek ilyen rohamaik, de most megijedtem! Mit tehetek, hogy az én felnőtt kutyámnak ne legyen? És ha majd szeretnék kiskutyát hogyan válasszak, hogy nehogy olyat válasszak, amelyik beteg szegény? Mit tegyek, hogy véletlenül se olyan kutyust hozzak el? És erre van nekik gyógyszer, a többi kutyusnak? Ugye ettől még nem halnak meg? :(

Remélem minden kutya, meggyógyul és rendben lesz mind és boldogan élnek :))


2009. jan. 9. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom az ilyne rohamok ellen max fájdalomcsillapító, vagy enyhítő hatású gyógyszer adható. A rohamok a beltenyészet/túltenyésztés/ rosszul tenyésztés hatásai, a vizsláknál hamarosan fajtajelleg, a silány tenyésztésük miatt.
2009. jan. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Az ilyen rohamok valóban a beltenyészet és a túltenyésztés eredménye, de vannak olyan helyzetek is amikor nagy ütés eri a kutyus fejét és ebből eredően kialakul az epilepszia. Én nem akarlak elkeseríteni de hiába vannak erre gyógyszerek amik enyhítenek egy kicsit a kellemetlen rohamokon, de egy idő múlva, minél idősebb a kutyus ezek a rohamok egyre gyakoribbak lesznek és a kutyus a végén el is pusztul emiatt. Jobb, ha humánus módon megkönnyíted a szenvedéseit és elaltattatod. Bocsi
2009. jan. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem... :(


De ha rendes tenyésztőtől veszem, akinél nem fordult elő ilyesmi a kutyáknál, akkor kicsi az esélye, hogy az enyémnek is ilyen baja lesz ugye?


Egyébként én német juhász párti vagyok (de minden kutyát szeretek) és ahol olvastam ott is majdnem mindig német juhászokról volt szó. Ők hajlamosabbak erre a betegségre vagy ez csak véletlen?

2009. jan. 9. 22:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy kicsit tulzásba viszed a dolgot.Nagyon kevés kutyának van epilepsziája.Én nekem volt rengeteg kutyám fajtatiszta pulim volt régen két tacskóm most keverék kutyáim vannak akiket az utcáról mentettem meg.És egyik kutyám sem volt epilepsziás.Amugy a tenyészetben és az állatszaporítókban nem bízok.Főleg a beltenyészetből született kiskutyák többsége hajlamos a fajtabetegségekre, és könnyebben betegszenek le.

De ha nem vagy biztos benne hogy a kutyusod epilepsziás vagy nem mikor megveszed elviheted az állatdokihoz vizsgálatra van ahol már ezt is ki tudják mutatni.

2009. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit a németjuhász kutyák hogy hajlamosak-e az meglehet.Én ismerek egy idős bácsikát akinek egy epilepsziás németjuhásza van.Néha rá szoktak jönni ilyen rohamok utána meg rendesen mászkál mintha semmisem történt volna.Nagyon sajnálom szegényt :( rossz volt látni.
2009. jan. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja még annyit hogy az epilepszia nemigazán öröklött betegség.Attól hogy tenyésztőtől veszed lehet ott is egy epilepsziás.Ez etgy idegrendszeri zavar
2009. jan. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Eddig én sem hallotta ilyenről soha, az ismerősök között sem fordult elő ilyesmi soha egyik kutyával sem. Most meg olyan "felkapott" lett, azért kezdtem el aggódni.


Az én kutyusommal nincs baj, elmúlt 10 éves és még sosem vettem észre rajta ilyesmit. Remélem nem is lesz gond. Csak megkérdeztem...


Köszönöm a válaszokat, remélem majd ha kiskutyát választok jól fogok dönteni.

2009. jan. 9. 23:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Főleg a népszerű kutyáknál fordul elő, akiket 'tömeggyártani' kell. Tehát vizsla, németjuhász, nemsokára ezek a kis pár kilós kutyák és a labradorok, goldiek is megnézhetik magukat...

Inkább szerezz be egy kevésbé ismert fajájú kutyát, akit nem tenyésztettek agyon, tehát a tenyésztő a hibás egyedeket nem használta tenyészállatnak és még az állatok betegségeire/természetére is odafigyelt (egy 'tömegtenyésztőnek' ez nem éri meg).

Tehát vegyél hobbitenyészetből. Amennyire én tudom a dalmaták viszonylag ritkán betegesek, és imádnivaló, család- és gyerekbarát kutyák. (Először a helyedben a harcedzett menhelyi kutyákra vetnék egy pillantást.)

2009. jan. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ez a "beltenyészettől" van, akkor válassz keverék kutyust a menhelyről.
2009. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!