Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sorházban lakok,3 pitbullt...

Sorházban lakok,3 pitbullt tartok, és a szomszédaim félnek toluk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az egyik szomszédom meg is mérgezte az egyiket, még jó hogy idöben észrevettem és az állatorvos megmentette az életét. A szomszéd nem is tagadja hogy o volt, és azt mondja újra megteszi ha nem viszem el vhová ezeket a "veszélyes dögöket" , pedig azok a kutyák még nem is ártottak soha senkinek, szinte egyaltalan nem ugatnak, szal nem értem miért zavarják ot. Most mit csinaljak? Érdemes feljelentést tennem?
2010. nov. 9. 23:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Hol tartod a kutyákat? Kerítés mögött vannak, vagy szabadon (mármint a szomszédokhoz képest)?
2010. nov. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
Előítélet, semmit nem tehetsz. Feljelentheted, de azért pitbullok esetében nem garantált, hogy megnyernéd a pert. Elítélem amit a szomszédod tett, bár én sem rajonganék, ha a szomszédomban 3 harckutya lenne, meg ha jól neveltek is. De soha nem próbálnám meg kinyírni őket, inkább csendben tűrném és félnék.
2010. nov. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
harci kutyát akartam írni, csak nem a legjobb az i-m:S
2010. nov. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy sorház? Lakótelep vagy kertes ház?
2010. nov. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
34%
Ha sorházban laksz az eléggé úgymond "sűrűn lakott terület". Minek neked 3 pitbull? Igaza van a szomszédoknak. Ok ne mérgezze meg az állatokat,vidd őket a tanyára , ahol esetleg csak te vagy veszélynek kitéve. Ha én a közeledben lennék és a kisunokám is ott élne hááááát .. azt hiszem nem lennék én sem nyugodt. Úgyhogy max.igazat adok a szomszédodnak. szerintem kiszámíthatatlan a viselkedésük!!Most nehogy azt mondd , hogy szelídek mint a bárány! Nagyon sok példa volt már rá hogy balesetet okoztak.. volt közöttük halálos is. De! ezzel biztosan tisztában vagy te is.Azzal se gyere , hogy nevelés kérdése.....
2010. nov. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Jólvan már, okozott már balesetet dobbermann, németjuhász, puli, sőt legutóbb azt mutogatták a tvben hogy a csivava harapta le a gazdája orrát. Ez nem a kutya fajtáján, hanem a NEVELÉSÉN múlik. Menj fel youtubra, tele van videókkal hogy a pitbullnak a 3 éves kisgyerek húzza a fülé, mászik a nyakába, a kutya meg tűri. Nagy vadállat tényleg. Tudod melyik faj okozza a legtöbb halálos balesetet? Az ember. Azoktól féltsd az unokát, van miért sajnos.
2010. nov. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%

Na jó, akkor a kérdező helyett mondom én: Nevelés kérdése!


Mellesleg senkinek semmi köze hozzá, hogy hány és milyen fajta kutyát tart a szomszéd, amíg az törvényesen teszi és gondoskodik róla, hogy ne juthassanak ki a kerítésen kívülre. Én biztosan feljelenteném a szomszédot, ha még be is vallja, hogy ő volt. De előtte csikarj ki belőle mégegy beismerő vallomást és vedd fel diktafonra, mert különben letagadja!

2010. nov. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Azért annak nézz utána kérdező mielőtt feljelentést teszel, hogy maximálisan betartod-e az állattartási szabályokat, pl nem mindenhol megengedett 3 kutya tartása! A társasháznak is van erre szabályzata azt is nézd át, nehogy fordítva süljön el a dolog. Utolsó előtti voltam.
2010. nov. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

Ez előítélet, semmi más.

Aki itt szintén hőbörgött, attól kérdezem, hogy akkor is gondjuk lenne, ha 3 golden retriever lenne a szomszédban?

Kérem, azért ne legyünk szűklátókörűek... Ahogy már előttem is leírták, nevelés kérdése.

És amíg egy kutyát sikeresen meg lehet nevelni, addig egy idióta szomszédot még feljelentéssel sem. Esetleg próbálj olyan módszerekhez folyamodni, amire nem számítanak: légy kedves, udvarias, esetleg tarts egy kutyával illusztrált mesedélutánt grill partyval egybekötve a kertedben, ahol megismerhetik a kutyáidat. Taníts nekik cuki trükköket - az átlag ember fejében egy pitizni tudó, vagy egy magát szégyellő kutya nem veszélyes. Esetleg látványosan hívj meg sok gyereket magadhoz, játszanak ők kint a kertben a kutyákkal. Látniuk és érezniük kell, h ezek a kutyák nem bántanak.

Azt ne felejtsd el, h az agresszió agressziót szül! Ha most elküldöd a büdös k. a.-ba, azzal nem lépsz előre a kapcsolatotok rendezésében és a kutyák fogják meginni a levét előbb utóbb. Viszont a kedvességgel az emberek sokszor nem tudnak mit kezdeni elsőre, összezavarodnak, és elfelejtik az agressziót, ők is próbálnak átállni kicsit semlegesebb hangnemre. Egy olyanra ahol már emberi módon lehet kezelni a konfliktusokat.

2010. nov. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%

"A veszélyes eb tartásának feltételei:


A veszélyes és a veszélyesnek minősített ebet polgári jogi szempontból vadállatnak kell tekinteni. Tilos a pit bull terrier és keverékeinek bármely módon való szaporítása, tenyésztése - ideértve a vétlen szaporulatot is -, az országba való behozatala, kivitele, elidegenítése, reklámozása, hirdetése, bármely formában történő versenyeztetése, őrző-védő feladatokra való tartása, képzése és alkalmazása.


A veszélyes és veszélyesnek minősített eb kizárólag a jegyző által kiadott egy évre szóló engedéllyel, jogszabályban meghatározott feltételek esetén és módon, az állategészségügyi szakhatóság által egyedi azonosítóval ellátva tartható. E megkötéseken túl a pit bull terrier vagy annak keveréke esetében még az a korlátozás is fennáll, hogy az ilyen kutyák kizárólag ivartalanítva tarthatók, s háztartásonként csak egy darab ."

Az utolsó mondatra hívnám fel a figyelmed. Háztartásonként egy azaz 1 db tartható neked 3 van! És nem hiszem hogy csupán brahiból találták ki a szabályzatot.

2010. nov. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!