Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apukám szerint felelőtlenség...

Apukám szerint felelőtlenség a fiam mellett ilyen kutyákat tartnai. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hós hosszúszőrű nj-m,és a férjemnek egy Hannoveri véreb,ami 2 éves.Mindekettővel sokat foglalkozunk,a véreb mindennap az erdőn van a férjemmel,mert ugye ez a munkája,a németjuhászommal naponta sétálok,úgy,hogy a fiam is ott van(2 éves,és imádja őket),illetve kutyasuliba hordom 3 és fél hónapja rendszeresen,ahol nagyon jól teljesít. Etetésnél a fiam belenyúlhat a táljukba,soha egy morgás,egy rossz mozdulat nem volt felé egyik kutya részéről sem. Ha a kezéből eteti őket,óvatosan kinyalogatják az ujjai közül a kaját.Persze van,hogy véletlenül fellökik,de nem azért,mert ráugrálnak(ilyen még nem volt),hanem,mert mondjuk keresztezik egymás útját.

Mindezek ellenére édesapám szerint még baj lesz ebből,hogy ekkora kutyákat tartunk.Mondjuk neki sohasem volt nagytestűje,talán ezért van ez a bizalmatlanság.Holott szerintem a kicsi kutya is lehet vezélyes.

Ja,és aki ismeri a vérebet,az tudja,hogy csak a neve megtévesztő,mert egy nagyon jámbor kutya.A neve arra utal,hogy a sebzett vadat a vérnyom után találja meg...


2010. nov. 10. 09:25
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
85%

Hát ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy nekem 3 kutyám van, egy nagy és két kicsi, a két kicsi két tacskó, és ők több embert kaptak már meg, mint a nagy. (a nagy még senkit sem harapott meg)

Tévhit a vérebbel kapcsolatosan is minden, úgy, ahogy a pitbullal...

Nevelés kérdése a kutyánál.

2010. nov. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%
Kutyát a gyerekkel nem hagysz egyedül és nem lesz baj. Millió embernél van kutya és baba, és ha baj van előbb utóbb kiderül hogy az idióta gazda volt a hibás nevelés és tartás elhanyagolása miatt.
2010. nov. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
93%
Csupán nevelés kérdése az egész. De azt nem szabad elfelejteni, hogy a kutya mellett, a gyermekben is tudatosítani kell, hogy mit szabad és mit nem. Sok baleset adódik abból, hogy nincs meg a kölcsönös tisztelet az állat és az ember között.
2010. nov. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
93%

Ha továbbra is így odafigyelsz,akkor nem lesz ott baj. A leírásod alapján úgy tűnik,hogy felelős vagy kutyatartóként,és szülőként is. Ha nem hagyod a kisfiadat egyedül a kutyákkal,akkor nem hinném,hogy bármi gond is felmerülhet.


25/N

2010. nov. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
80%

A németjuhász lehet gáz maximum, mert az elég alacsony ingerküszöbű kutya, de ha következetes nevelést kap, akkor kordában tartható.

A véreb az csudapofa, azokat kenyérre lehet kenni, azzal 100%, hogy soha nem lesz gondod.

Megkérhetlek , hogy tegyél fel róla képet? Imádjuk a vérebeket.

2010. nov. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Szerintem is nevelés kérdése.

Nekünk is 2 kutyánk van a 1,5 éves kisfiam mellett.A 2 éves pincsi-foxi keverék, és egy 9 hónapos bordeauxi dog.


Semmi gond nincs velünk.A foxi alapból imádja a gyerekeket,a bordeauxi meg a fiammal nő fel.Imádják a gyereket.

A foxival alszik a fiam,a másikon meg séta közben a hátá ül és lovagol. :-)

Kölcsönös köztük az imádat!!!

2010. nov. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
91%
Én is csak azt tudom mondani, amit a többiek, hogy oda kell rájuk figyelni és akkor nem lesz gond! Lehet a kutyás is arra nevelni,hogy bántsa a gyereket, és fontos,hogy a gyereket is arra kell nevelni! Egyik barátoméknál két németjuhász is volt! Igaz, azok képzett rendőrkutyák voltak. Megtanították a kislányuknak,hogy a kutyus nem játékkutya, lehet szeretgetni, símogatni,de bántani, húzgálni a farkát,nem. Szépen tanítgatták,hogy kell a kutyákkal bánni. Olyannyira összenőttek a gyerekkel, hogy pl. amikor látták,hogy a kis totyogós a terasz széléhez túl közel ment, akkor bentebblökték!:))) Soha még csak rá sem mordultak a gyerekre. Igaz, nem is hagyták őket egyedül!
2010. nov. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
elírtam: hogy ne bántsa a gyereket
2010. nov. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
16%

Én leszek akkor az első aki leszól. Szerintem felelőtlenség nagy kutyákat tartani a gyerek mellett, mert hiába tűnik békésnek a kutya, egy állatban akkor sem lehet megbízni. Nekem is van 2 kis kutyám akik normálisak de ha lenne gyerekem tuti nem engedném oda a kutyához kiskorában.

Kiszámíthatatlan az állat. A TV-ben is csomószor volt már, hogy a békésnek hitt állat szétmarcangolt egy embert.

2010. nov. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 hell-ikon ***** válasza:
91%

Ha a gyerkőc is megtanulja, hogy mit szabad és mit nem egy kutyával (nem tépjük cibáljuk - bár a német juhász ilyenkor inkább elbújik, mintsem bántaná a gyereket), akkor nem lesz semmi baj.

A hannoveriről nem tudok nyilatkozni, nem ismerem, de a német juhász imádja a piciket, mondhatni a gazda után ők a minden számukra.

2010. nov. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!