Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk folyton megkergeti...

A kutyánk folyton megkergeti a postást. Ha feljelent minket, mire számíthatunk?

Figyelt kérdés
Bárhogy megkötjük, mindig kiszabadul, a kerítés pedig nincs kész, mert mellettünk folyik még az építkezés. Amúgy senkit nem bántana, a másfél éves kisfiúnk is folyton cibálja, és hagyja magát. Csak a postást kergeti meg, de nem harapta meg. Azt mondta, feljelent minket. Mire számíthatunk? Továbbá ötletek a helyzet megoldására?
2010. nov. 10. 14:04
1 2
 1/12 hell-ikon ***** válasza:
100%

Minimum pénzbírságra, maximum meg elvehetik a kutyát (főleg ha már harapás is lesz).

Ötlet?


Csináljatok valami kennelt a kutyának vagy zárjátok be valahova, amíg nem vagytok otthon. Vagy csináljátok meg ti a kerítést (akár egy átmeneti drótkerítés is több a semminél)

2010. nov. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálta. Aztán kiderült, h csak a táskáját akarta. Én nagyon nevettem, bár tudom, h nem vicces. Egyébként szerintem tegyetek rá hámot és úgy kössétek meg. Vagy beszéljetek a postással, h szeretnétek, ha megismerné a kutyátokat.Ha nem harapta meg, miért jelentene fel?
2010. nov. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért jelentené fel, mert nem zárja el a kutyát, ami az ő felelőssége lenne és megkergette a kutyája. Én a napokban hordtam ki újságot a faluban (diákmunkásként) és mondhatom, hogy eszméletlen milyen kutyatartók vannak. Nem figyelnek arra egyáltalán, hogy biztonságosan oda lehessen tenni az újságot, ha meg nem teszem oda (mert a kutya megharapna) fel van háborodva).


Szóval a postás biztos egy csomó ilyen "gazdával" találkozik és Nálad telt be a pohár.


Szerintem, ha valahogy megoldod, hogy ne kergesse meg, mert megpróbálod kárpótolni valamivel, akkor nem fog feljelenteni.

2010. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azért jelentené fel,mert veszélyes ránézve,miután megkergeti.......

Ha ez többször elöfordul én is megtenném.

Kerítsétek el a kutyát.Ha pedig rendesen megvan kötve nem szabadul ki.....

2010. nov. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Volt, hogy úgy kötötte meg a férjem, hogy nyakörv+hám egyszerre, és abból is kiszabadította magát. A kerítést is toldoztuk-foldoztuk már, de kiássa magát, még megpróbáljuk betömni a lyukat. A postás pedig nem hajlandó barátkozni a kutyával, már próbálkoztunk ezzel is.

Mennyi pénzbírságra számíthatunk?

Sajnálnánk, ha elvennék a kutyát, mert ennyire gyerekbarát kutyát nem hiszem, hogy találunk. A kisfiam is nagyon szereti.

2010. nov. 10. 14:19
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor dobjatok össze egy kennelt. Szegény kutyát sajnálom a legjobban. pff.. láncon van..
2010. nov. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hell-ikon ***** válasza:

Az változó mennyi pénzbírságot szabnak ki és több dolog függvénye.

Ha volt már hasonló eset miatt az elmúlt 2 évben szabálysértési eljárás ellenetek akkor természetesen több, ha nem akkor azt pozitívumként értékelik így pedig kevesebb. Gondolom egyéb körülményeket is figyelembe fognak venni az összeg elbírálásakor.

pár 10.000-től a ki tudja mennyiig.

2010. nov. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Amúgy menhelyről hoztuk el.

Én is meg tudom érteni a postást. Nem is haragszom rá, sőt inkább szégyellem a dolgot.

2010. nov. 10. 14:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Vigyétek be a házba és legyen benti kutya. A postások amugy is állt mindig ugyan akkor jönnek délelőtt.
2010. nov. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És nem lehetne megnevelni azt a kutyát? Mármint én el nem tudom képzelni a kutyámról, hogy valakit megkergessen, és ne tudjam letiltani róla.
2010. nov. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!