Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek eheto lehet e a...

Anita98 kérdése:

Szerintetek eheto lehet e a kutya hus?

Figyelt kérdés
Egyszercsak nyugodt tevenezeskozben egy ilyet hallottam hogy magyarorszagon egy ember azt mondta hogy legyen eheto akutyahus es ha engedelyezik neki alatrasokat gyujt szerintetek se legyen ugye!!??
2010. nov. 10. 15:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A mi kultúránkba biztos, hogy nem férne bele a kutya evése.

Hiába is gyűjtene akárki alá írást.

Ez elleni tiltakozás sokkal erőteljesebb lenne. Ebben biztos vagyok.


,,Egy ilyen rendelettel megoldható lenne a menhelyek sorsa :D Mindenki onnan vinne vacsit XD"


A menhelyek biztos, hogy ilyen célra nem adnának ki kutyát. Ők megtehetik azt hogy nemet mondanak.

Ám a sintér telepen nem mondhatják hogy nem adnak ki kutyát. ( csak lakcím kártya kell )


Sintér telep és menhely között oltári nagy a külömbség.

Az Illatos úti gyepit is a médiában mindig menhelyezik, pedig ez nem igaz. A sintér telepen altatnak, a menhelyen nem.

2010. nov. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Fizikai értelemben véve biztosan ehető, mert egy állatról van szó, aminek van húsa.

Nálunk, a mi ideológiai és kultúrkörnyezetünkben valóban felháborodást vált ki a gondolat is.

De a hisztizők figyelmébe ajánlom, hogy minden relatív.

A nagybátyám a '80-as években Ecuadorba nősült. (Dél-Amerika). Hát ő meg hülyét kapott a piacon az étkezési tengerimalacoktól (!!!!) mert neki fiatal korában itthon volt tengerimalac házikedvence, ott meg húscéllal tenyésztik, mint nálunk a nyulat vagy a csirkét.

Nem kezdett föcsögni, hogy a "TENGERIMALACSZAKÁCS MONNYON LE", de megrökönyödött rajta ő is.

De az ottani kultúrában ez normális.

Ez olyan, mintha valahol a disznót csak házikedvencként ismernék és valaki disznótorost akarna enni.

Ezek relatív, kulturánként eltérő dolgok.

Azzal természetesen én is egyetértek, hogy nálunk nem kéne erőltetni az étkezési célú kutyatenyésztést. BRRR...

2010. nov. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel az emberhús is ehető.
2010. nov. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
38%
Van kutyusom és nagyon szeretem. Ha valaki meg akarná enni csúnya halált halna. DE ettől függetlenül a kutyahús ehető. Ez tény. Annak, hogy nem fogyasztjuk valóban csak kulturális okai vannak. A kutyahús ha a tényeknél maradunk, akkor egészséges és finom. Szerintem sokkal ízletesebb, mint a csirkehús. A nyúlhúsnál véleményem szerint nem finomabb. A nyuszi is aranyos, sokak azt tartják háziállatnak húsvét után, de valahogy mégis mindig a fazékban vagy a serpenyőkben végzik. Mielőtt lepontoztok soha nem ettem kutyahúst Magyarorzságon. Nem is szeretnék. Dél Koreai utam alatt próbáltam ki. Kövezzetek meg, de finom volt. Nem ez volt a legfurább dolog amit ettem. Japánban ettem nyers halakat, Észak-Thaiföldön ettem sült szöcskét is. Az utóbbit sütés előtt úgy fűszerezték, hogy még az élő szöcskékkel megetették a zöldfűszereket. Magas a fehérjetartalma, tápláló étel. Furcsa volt, olyan volt mint a chips. Vannak olyan dél amerikai dzsungellakók, akik megsütik és megeszik a madárpókokat. Olyasmi a húsa, mint a ráknak. A királyrák az egyik legdrágább kaja, a madárpók evés gondolatától meg rosszul vagytok. Hogy is van ez? Egyik sem lett a kedvencem a fenti kaják közül, de szerintem fogadjuk el, hogy más kultúrákban évszázadok óta jó ízléssel fogyasszák ezeket. Ne legyünk felháborodva a kutyaevésen egészen addig, amíg megesszük a tehenet! Ha pedig mégis felháborodtok, akkor menjetek el Indiába és magyarázzátok el a helyieknek, hogy a marhahús milyen finom, és mennyire természetes a fogyasztása!
2010. nov. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
16:07 Hannibal Lecter is így gondolta.
2010. nov. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én biztos nem ennék kutyahúst! Imádom a kutyákat, megütni nem tudnám, nemhogy megnyúzni. Azt, aki kitalálta kitenném külföldre, egye ott, ahol elfogadott! Vagy még ott se.
2010. nov. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én soha nem ettem és nem is fogok, ahogy lókolbászt se. Ha valaki meg akarná enni a kutyám lefizetnék valami kínai étkezési kutya tenyésztőt (vagy mit xD), hogy járjon el vele úgy mint az állataival (a hsz. alján linkeltem egy ilyen videót, megtekintés csak erős idegzetűeknek). De ettől függetlenül más kultúrában ez lehet normális. És azt hiszem ha azt próbálnám kifejteni egy indiainak, hogy a tehénhús jó, egye csak meg ő is egy feldolgozóüzembe kívánna engem mint mi azt az embert aki ezt az egészet kitalálta. Viszont ettől még nem kell itt kutyahúst enni! Ha valaki ilyen aláírásért akarna leszólítani darabokra tépném a papírt (nehogy má' a végén összegyűljön a sok Mo-n élő kínaiból) átszúrnám rajta a ceruzát és keresztbe lenyomnám a torkán akárcsak az egyik előző hozzászóló.


A videó linkje: [link]

2010. nov. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Utolsó! Megnéztem a videót. Tényleg szörnyű. Majdnem pont olyan, mint egy vidéki disznóvágás. Szörnyű, de a fejlett nyugati világban zajlanak ennél sokkal szörnyűbb gyilkosságok is. Láttál már zsidó kóservágást?


[link]


vagy nézd meg ezt a 8. perctől:

http://www.youtube.com/watch?v=xURCUJwwS3I


ha bírod, akkor itt folytatódik:

http://www.youtube.com/watch?v=N7VjpNBCBSY


Szóval nem kell Kínáig menni ha kegyetlenkedést akarsz, ezek itt élnek köztünk.

2010. nov. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!