Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a fajtatápok közt a különbs...

Mi a fajtatápok közt a különbség a Royal Caninnál?

Figyelt kérdés
Gondolom egyrészt a táp mérete... De összetételét tekintve? Baj ha valaki mondjuk a spánieljének boxertápot ad? Vagy német juhásznak tacskót?
2010. nov. 10. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen baj :)

Minden fajtának másmilyen táp való .

Ha pl keveréke van valakinek és kistermetű akkorse jó ha egy nagykutyáknak való tápot ad enni.A tápok csomagolásán rajta vannak az összetevők így meg lehet nézni miben hasonlítanak és különböznek.

2010. nov. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom, a méretekbelit, de ha mondjuk körülbelül ugyanakkora méretek "keverednek", pl mopsz és tacskó, az is baj? Ha tudják a keverék kutya méretét, és azonos méretű kutya fajtatápját adják neki, lesz baja?
2010. nov. 10. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a különbség, hogy figyelembe veszi az egyes fajták jellemzőit, sajátos igényeit. Nekem pl. francia bulldogom van, ők pl. nehezen emésztenek, hajlamosak bőr és szemproblémákra. Ennek függvényében készítik el a tápot. Vagy egy másik fajta pl. hajlamos diszpláziára, nekik extra adag glüközamint tesznek bele.

Nyilván benne van a marketing is és nem lesz baja ha adsz egyszer másik fajtának való tápot, de én a helyedben akkor már egy "sima" tápot vennék hosszú távon (pl. felnőtt, közepes testű kutyáknak) és nem egy másik fajtának valót adnék a kutyámnak.

2010. nov. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést. :) Keverékem van, és közepes testűnek valót adok neki, mert nem tudom pontosan, milyen fajták vannak benne. Köszönöm a válaszokat, érdekelt a dolog. Ezek szerint tényleg odafigyelnek az állatokra a Royal Caninnál, ez jó. Akkor maradok ennél. (Plusz még a kutyám is szereti, úgyhogy... :D )
2010. nov. 11. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!