Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi különbség van a tenyésztőtő...

Mi különbség van a tenyésztőtől vett Shar-pei és az olcsóbb között?

Figyelt kérdés

Kedvencként szeretném tartani.

Melyik hajlamosabb a betegségekre? Egyébként kb mennyibe kerül egy jó tenyésztőtől vett Shar-pei?

Mekkora a mozgásigényük?


2011. okt. 5. 19:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
a shar-pei nagyon hajlamos bőrbetegségekre (allergiára) és szembetegségekre. Mivel ezek örökletesek nagyon nem érdemes szűretlen felmenőktől származó "olcsó" kutyát venni
2011. okt. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
egy bőr, szem és vesebeteg fajta esetében kb 5-6 év különbség van a kettő között... egy vesebeteg kutyánál 5 év már soknak számít.. a tenyésztők figyelnek a fajtára és elvégzik a szűréseket.
2011. okt. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik kutya olcsó, az jó esetben kapott féreghajtást, esetleg 1 oltást.

A szüleit minden bizonnyal nem fogod látni, szóval semmit nem tudsz a felmenőiről. A szülők nem voltak szűrve betegségek ellen, így nem tudhatod, hogy mit örökölt.

Ki lehet fogni gyönyörű, makk egészséges kölyköket is nyilván, de én azt mondom, ha valaki pénzt áldoz arra, hogy maga mellé vesz egy társat 10-15 évre, akkor azt jó, megbízható helyről vegye.

A legtöbb tenyésztő ad el hobbi törzskönyvvel is kölyköket, ilyenkor kötelező ivartalanítani ált. 1 éves kora előtt. És ezek olcsóbbak szoktak lenni, mint egy kiállításra, tenyésztésre vásárolt kutya.

Ha volt már kutyád, akkor tudnod kell, hogy az évek alatt milyen sokat költ rá az ember, tehát a vételár eltörpül a későbbi kiadások mellett. De ha a kutyád egészséges, akkor vagyonokat spórolhatsz.


Illetve érdemes menhelyeken nézelődni, elég sok gazdára váró shar-peit szoktam látni...


[link]

[link]

2011. okt. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A mozgásigényével és egyéb dolgokkal kapcsolatban beszélj tenyésztőkkel és használd a google-t, és/vagy vegyél szakkönyveket, van a fajtáról könyv ha jól tudom.

Betegségekre egyértelműen az olcsón szaporított a hajlamosabb. Az áráról konkrétat nem tudok mondani, 80-100-ra tippelnék minimum, de ha elmész egy-két kutyakiállításra, vagy megkérdezel pár tenyésztőt, akkor máris korrekt és aktuális infót kaptál.

2011. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

olcsokutya.info itt mindent megtalálsz.


mellesleg az állatvédelmi törvény szerint örökletes betegségben szenvedő állatokat TILOS továbbtenyészteni/szaporítani

2011. okt. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

sokat segítettetek, mert nem vagyok jártas a kutya témában :)

ha úgy döntök, hogy lesz egy kutyám, az leghamarabb csak nyáron valósul meg, de jobb előre tervezni :)

esetleg tudtok mondani jó kenneleket?

2011. okt. 5. 21:16
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem vagy tapasztalt kutyás, akkor a shar-peiről inkább lebeszélnélek... Másik, kevésbé ismert neve a "kínai harcikutya", ami ugyan nem azt jelenti, hogy egy vérengző vadállat, de határozott nevelést igényel, amit tapasztalatlan gazdaként elég nehéz neki megadni. Nem lehetetlen, csak kevesen fektetnek bele annyi pénzt, időt és energiát, hogy megkeressék a megfelelő szakembereket a problémáik megoldására, betartsák a játékszabályokat, és ne hagyják abba félúton a tréninget. Egy problémás kutyával nem vicces együtt élni, szóval kezdőként lehet hogy jobb választás lenne valami könnyen kezelhető, magától alkalmazkodó fajta.
2011. okt. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A shar pei különösen beteges fajta. Nagyon sok a szemproblémás illetve bőrbeteg példány. Náluk kiemelten érvényes, hogy CSAK jó helyről, tehát tenyésztőtől, semmiképpen nem szaporítótól vagy egyszer megesett szukatulajdonostól.

Nem tudom mennyi lehet tenyésztőtől, 100 alatt tuti nincs, de érdemes megvenni a drágábban, mert aztán kifogod, és inged-gatyád rámegy a kezelésekre.

2011. okt. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

Akkor kezdő kutyásnak milyen benti kutyát tudnátok ajánlani?

2011. okt. 6. 12:52
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

van akinek szempont benti kutyánál h ne hulljon a szöre. az uszkárnak nem hullik :D de a lényeg ugyis az h le legyen mozgatva, akármekkora is és akármilyen fajta. nézz körül fajtamentőknél, menhelyeken, lehet hogy valami szerelem lesz első látásra :) ha rákeresel hogy kutyafajták lakásban, sok oldalt kiad. itt van egy pl, nem tudom jo e mert nem tölt be, eléggé beszarult a netem hirtelen :D

[link]

2011. okt. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!