Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felkapattam a vizsla kiskutyám...

Felkapattam a vizsla kiskutyámat. Hogyan szoktassam le róla? Illetve a hapásról?

Figyelt kérdés
Most 2,5 hónapos és fel lett kapatva ha lerakom nyüszít folyamatosan ami már nagyon idegesítő.Illetve rászokott a harapásra.Tudom még kicsi a kiskutyák mind ilyenek de elég fájdalamas ha belemar a kezembe.
2010. nov. 11. 10:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Mikor harap, azt tudnod kell, hogy csak játékból csinálja, hiszen még nagyon kicsi, nem tudja, hogy ez neked fájdalmat okoz. Csináld ezt: Mikor odakap nyüszíts egyet, fordulj hátat és ne szólj hozzá.Ezt, ha mindig és következetesen betartod, rá fog jönni, hogy ezt nem szabad. Az enyém sem szereti igazán, ha lerakom, de csak akkor "hisztizik" emiatt, ha játszani akar és épp nem foglalkozom vele. Meg kell szokni, hogy ilyen egy kiskutya.. Ha a tiéd nem csak ilyenkor nyüszít, hanem mindig, amikor nem az van, amit ő akar a legjobb megoldás, hogy egyszerűen nem foglalkozol vele. Tudom, hogy nagyon nehéz, mikor néz rád a nagy szemeivel, de tedd ezt, hogy megtanulja, bizony nem mindig lehet az, amit ő szeretne. Egy idő után teljesen természetes lesz neki ez a helyzet is. Sok sikert!
2010. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!