Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért csinálja ezt a kutyám?...

Mért csinálja ezt a kutyám? Hogyan tudnám leszoktatni erről?

Figyelt kérdés

van egy keverék 1évkörüli kutyám, menhelyről hoztuk el pár hónapos korában egy másik kutyával együtt. A baj az, hogy van amikor meglátja a pórázt és azonnal guggol! és pisil is (fiú kutya!!) van, hogy már a cipőm felvételére reagál így, de nem mindig csinálja ezt, van amikor szépen kivárja, hogy levigyem, amikor már azt hinném leszokott erről mert mondjuk egy hétig nem csinálja, újra elkezdi ezért nem értem! A másik kutya már teljesen szobatiszta!


Kérlek segítsetek, kihez fordulhatnék, vagy mit csinálhatnék?


Köszönöm előre is!


2010. nov. 12. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
A séta nagyon izgalomba hozza, ezért pisil be még a póráz látványára is. Én nem is nagyon tudok tanácsot adni. Remélem valakinek eszébe jut valami okos.
2010. nov. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hell-ikon ***** válasza:

Egy picit még részletezhetted volna a leírást, mert én meg pont a másik végletre gondolok...

Lehet, hogy a menhelyet megelőző korszakában cipővel és/vagy szíjjal (pórázzal) verték és félelmében csorgat.


Tehát tényleg jó lett volna, ha viselkedését a pisilésen túl még részletezed az adott szituációban.

2010. nov. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

én sem igazán tudom eldönteni, hogy ez izgalom vagy félelem inkább, mert szalad az ajtóhoz, hogy leakar menni, és van, hogy meg se várja, hogy odaérjek és már pisil is, utána persze sunnyog, különböző dolgok váltják ki... ezért inkább azt gondolom, hogy izgalom. Hirtelen csak a cipő meg a póráz, a legalapvetőbb dolgok jutottak eszembe, de többféle dologra is csinálja, mintha nem tudná tartani.(szervi baja nincs voltunk orvosnál)

de hogy lehet, hogy egyszer tudja egyszer nem?:S


tanácstalan vagyok, azért köszönöm a válaszokat!

2010. nov. 12. 16:00
 4/7 hell-ikon ***** válasza:

Naaa, így már mindjárt árnyaltabb lett a kép!:D


Ez alapján már én is azt mondom, hogy izgalom váltja ki. A sunnyogást már lehet, hogy az, hogy ezért esetleg megbüntettétek. (?) Ilyenkor viszont nem szabad büntetni, mert nem tudja izgalmi állapotában kontrollálni a csorgatást.


Fiatal még, az én kutyám ha jól rémlik úgy 2 éves korára nőtte ki ezt az izgalmi állapotban való akaratlan csorgatást. (bár nálunk ez nem is volt igazán gond, mert többségében kertben tartott német juhászról van szó, bejárási engedéllyel a házba, a konyha kivételével)

2010. nov. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor még van esélyem, hogy kinövi:) ennek nagyon örülök:) köszönöm a válaszokat, azért jöhet még, ha bárkinek van ötlete:)
2010. nov. 12. 18:14
 6/7 anonim ***** válasza:
talán próbálj te is teljesen nyugodtan viselkedni ne kreálj semmilyen felesleges izgalmat-ne beszélj hozzá ne légy teátrális csak indulj el mintha a szemetet vinnéd ki és amikor kiléptél hívd magadhoz ültesd le várd meg amíg nem lélegzik túl szaporán és csak ezután indulj el vele(a séta önmagában izgi) ... ja és kezd el nevelni a kutyát!
2010. nov. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezeket eddig is így csináltam, és nevelve vannak.. a másik kutyával nincs is semmi baj, azért köszönöm.
2010. nov. 13. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!