Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek való nekem ez a...

Szerintetek való nekem ez a fajta? Vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Szeretnék december-január körül egy amstaffot.Eddig teljesen más kaliberű kutyáim voltak. Az amstaff munkakutya..nekem eddig örző védő kutyáim voltak, amiket túlképp apukám nevelt, de játszani én játszottam velük( roti, corso) Ugyanúgy tiszteltek engem mint aput, sőt rám jobban hallgattak mint apukámra. A nap nagy részében én játszottam velük.Ha eljárok az amstaffal kiskorátol fogva kutyaiskolába, lejárok vele más kutyákhoz, soha nem emelek rá kezet, nem ordítok vele, sokat játszunk, és túrázunk, gondnélküli kutya lesz?



17 /L


2010. nov. 12. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Sosem lesz egy kutya sem 100%-os, hiába viszed kutyasuliba! Javarészt a génektől is függ,milyen jellemet örököl,illetve,hogyan tanítod igen.

példa:(valaki itt írt,hogy van egy nj-a és hiába az örökös kiképzés kutyasulival,kutyasulin kívűl még így is hajtotta az ösztöne, amivel nem tudott mit tenni). Persze nem lehet általánosítani,kivételek mindig vannak ugyanúgy,mint szélsőséges esetek is. Tőled fogg függeni,milyen kutya válik majd belőle.Sosem szabad ordítani a kutyára,pláne nem megütni.Ha egyszerűen rossz fát tett a tűzre,megfogod a grabancánál fogva,mint az anyja is tenné. Az biztos,hogy következetesen kell nevelned,hiszen már kölyökkorában sem használ neki az anyja fenyítése! Ezt egy szaklapban olvastam,ahol direkt megfigyelték ezt a fajtát már pár napos koruktól kezdve. Vidd mindig olyan környezetbe,ahol kutyák vannak,és ha látod,hogy bedurvul,lépj közbe,hogy nem helyesled a viseleksését,így fogja megtudni,hogyan lehet viselkednie más kutyákkal ill.emberekkel.

2010. nov. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem staf. bullterrierem van. Két dolog jutott eszembe, ami Neked talán használható.

1. Néha jól jön a nevelésénél egy akkora magabiztosság, amivel fel sem merülnek benned olyan kérdések, amiket kérdeztél.

2. Ahogy látom, ezt már írták, a génekre figyelj.

2010. nov. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
jólvan. mennifog szerintem:)
2010. nov. 12. 12:55
 4/5 A kérdező kommentje:
köszinektek (:
2010. nov. 12. 12:55
 5/5 anonim ***** válasza:

inkább rottweiler mint bullterrier

ha már kutyát akarsz, akkor legyen kutya kinézetű

2010. nov. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!