Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS a lelkiismereteseknek!...

SOS a lelkiismereteseknek! Eltűnt valakinek a huskyja, és a szembeszomszédomék (a rátalálói) megakadályozzák, hogy rátaláljon a gazdája. Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

A szomszédomék tegnap hazahoztak egy Székesfehérváron talált huskyt. Még hám is volt rajta. Ma elmondták, hogy még az első két hétben sem hajlandó hirdetni vagy valahova bejelenteni a kutyát. Pedig látszik rajta, hogy törődtek vele, gondoskodtak róla.


Az eredeti gazdájának joga van visszahozni tőlük? És ha letelt a két hét, utána mit tehet, hogy visszaszerezze?


2010. nov. 12. 13:42
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
(_()_)
2010. nov. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok!

Ők meg megérdemelték!

2010. nov. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Jól cselekedtél, ügyes vagy.

Ha meg tovább höbörögnek, akkor mond meg nekik, hogy te egyszerüen csak nem asszisztáltál tolvajláshoz. Mert ez egyszerüen lopás, nem más.

2010. nov. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
23%

Ne haragudj, de Te mit nyertél most ezen? (örülök neki hogy felvállaltad, de ezt úgy is meg tudtad volna csinálni, hogy nem veszíted össze a húgodat a szomszéd gyerekkel)


Mert - ne haragudj - de nekem úgy tűnik, hogy csak vesztettél rajta: a szomszéd mindig le fog köpni amikor meglát, a tesód a barátnőjét vesztette el, a szüleid meg majd magyarázkodhatnak... tudod: rossz szomszédság török átok... no mindegy, de máskor ne fedd fel magad, légy inkognitóban, és akkor nem tudnak mit csinálni a szomszédok! (ha jól sejtem még egy kevés nyomravezetői jutalmat sem kaptál)


Amúgy meg egy vállon ütögetés azért jár neked az én részemről is ;)

2010. nov. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Sajnos ebben a helyzetben nem mentem volna semmire az anonimitással :(

Én vagyok az egyetlen kutyabolond, akit érdekel az ilyen. Az egész községben. És köztudottan az vagyok...

Másrészt a legtöbb szomszédnak fel se tűnt, hogy új kutya van, mert magasról tesznek rá, nem figyelgetik (hiába ült egész nap a kapuban szerencsétlen, hátha jön a gazdija). Aki észrevette, az sem kérdezi, hogy honnan van, ha kérdezné, akkor sem izgatná, hogy mások keresik azt a kutyát.

Én is onnan tudtam, hogy hogy került oda, hogy elkottyintották. Én meg mondtam, hogy két hétig hirdetni kéne...

Szóval csak én lehettem, senki más.


Egyébként az ilyen nem barát, és nem kell sajnálni. Önző, képmutató hülyegyerek. Amúgy is már több állatot is hozott a nyakunkra a fene nagy állatszeretetével, csak persze anyuci azt mondta, szó se lehet róla, erre iderakja hozzánk, hát kösz, hülye kis p*csa, mi fizessünk érte, mi vigyük a menhelyre, mert ők még ennyit se tesznek, de itt a hülye szomszéd, akinek úgy sincs szíve magára hagyni őket :S

2010. nov. 12. 20:54
 26/32 A kérdező kommentje:
Ja igen, két olyan kutyát is hozott már nekünk a kislány, ami csak kiment a kerítésen az udvar elé. Ő meg elhozta, hogy majd megmenti. Vagyis majd megmentem neki én. Szóval nem érdekli őket, hogy ez lopás. Ha megtetszik, megtartják. Sajnos a papája régóta szeretett volna huskyt, szóval ez nem került volna suttyomban hozzánk. Hát most visszafelé sült el az állatszeretetem számukra :/
2010. nov. 12. 21:01
 27/32 anonim ***** válasza:
30%

jó-jó ez mind igaz amit leírtál, csak azt is vedd figyelembe, hogy most a szomszédod és a családod egy életre megutálták egymást. Addig okés hogy állatszerető vagy és miegymás, dícséretes dolog, csak tudod, a kutyus hazatalált, nektek meg egymás mellett kell élni.


Én a helyedben megtanítanám a - ha van - a kutyádat hogy idegentől ne fogadjon el kaját, mert az ilyen szomszédoktól minden kitelik... :(

2010. nov. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van sajnso. De egyszerűen nem hagyhattam, ott tudtam, hogy rossz helye lesz, hiába istenítik a huskyt, megkötve élte volna le az életét. És nem nagyon erőltették volna meg magukat, ha a kutya például beteg lett volna. Más kutyáját elhozni, és kisajátítani?? Még egy napja sem volt náluk, de olyanokat mondanak, hogy ezzel sikerült összetörnöm a gyereket, aki elég idős hozzá, hogy tudja, mások mennyit szenvednek attól a gondolattól, hogy baja lesz, vagy rossz helyre kerül? Hát pont ez történt. Gőzük sincs a kutyatartásról. Azért kell nekik kutya, mert szép?! Egyáltalán nem kéne nekik kutya. Van egy spánieljük, azt is sikerült jól elrontani, állandóan kiszökdös, nem foglalkoznak vele, morog rájuk például evésnél már távolról, stb. Muszáj volt legalább az esélyt megadni a kutyának - látszott rajta, hogy jól tartották, szerették, jó helye volt. Egész nap a kapuban ült, nem reagált semmire, senkire, várt. Várta, hogy vigyék már haza. És a külleme miatt kellett volna láncon élnie?! Cseppet sincs bűntudatom. A saját kutyájuk nem érdekli őket, a kisujjukat se mozdítanák, ha a spániel veszne el. Szép dolog, hogy befogadták, de ha nem husky lett volna, hozzá se nyúltak volna, hisz a többi kutya sorsa se érdekelte őket, pedig ők igazán rászorultak volna egy gazdára, inkább továbbadták a problémát önző módon nekünk, a beleegyezésünk nélkül! Nem elég befogadni, tartsák be a törvényt, és törődjenek a kutyával is, ne pedig kihasználják! Várta őt egy család, és ő is várta őket!
2010. nov. 12. 21:24
 29/32 A kérdező kommentje:

A kutyámat próbálom megvédeni. Szerencsére idegen kézből nem fogad el, tanítani se kellett rá. Ezután nem is adom meg a lehetőséget rá, amúgy is esedékes lenne neki megtanítani, hogy talált ennivaló nem az ő ennivalója, mert ez egyébként is megeshet felénk sajnos.

A szomszédokkal pedig próbálom rendezni, én nem voltam velük olyan bunkó, mint ők velem, rajtam nem múlik. És nehogy már két durcás, irigy gyerek (ill. egyikük már gimis) diktálja náluk a szabályokat, a kedves papának is benőhetne már a feje lágya.

2010. nov. 12. 21:30
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél rájuk magasról! nagyon jól tetted, amit tettél! Szép volt, gratulálok :) Ők meg nem is értem mit gondolnak, annak a kutyának van gazdája, hogy tarthatták volna meg :S :S ne foglalkozz velük, jót tettél:)
2010. nov. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!