Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS a lelkiismereteseknek!...

SOS a lelkiismereteseknek! Eltűnt valakinek a huskyja, és a szembeszomszédomék (a rátalálói) megakadályozzák, hogy rátaláljon a gazdája. Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

A szomszédomék tegnap hazahoztak egy Székesfehérváron talált huskyt. Még hám is volt rajta. Ma elmondták, hogy még az első két hétben sem hajlandó hirdetni vagy valahova bejelenteni a kutyát. Pedig látszik rajta, hogy törődtek vele, gondoskodtak róla.


Az eredeti gazdájának joga van visszahozni tőlük? És ha letelt a két hét, utána mit tehet, hogy visszaszerezze?


2010. nov. 12. 13:42
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
14:12 dobj fel egy képet,meg valami leírást róla, körülnézünk hátha...
2010. nov. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

14:12 Ez egy rémálom :( Ezek után te is csak azt tehetnéd (ha idő- és pénzmilliomos vagy), hogy a környékbeli falvakat is megjárod kérdezősködve, figyelve, plakátolva. Látod, ez a kutya is 25 km-re került Fehérvártól... arra sem hajlandóak, hogy megnézessék, van-e benne chip...


Az azutáninak: ezzel sikerült lelohasztani a túlbuzgóságom :(

2010. nov. 12. 14:24
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Netboardon hirdesd meg ezekben a topicokban:

[link]

[link]


Meg mindenféle kutyás fórumokra írd ki. Ha keresik, akkor biztos, hogy így rátalálnak!

2010. nov. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 hell-ikon ***** válasza:
100%

"Az eredeti gazdájának joga van visszahozni tőlük?"


Naná, hogy joga van.

Mivel a jog úgy rendelkezik, hogy a kutya tulajdon (ugyanúgy, mint egy bicikli vagy autó), így ha nem adják vissza a gazdájának, akkor lazán fel jelentheti őket lopásért.

Ha esetleg egy törzskönyves példányról van szó, akkor a gazda helyzete ebből a szempontból még könnyebb, hiszen iratokkal is tudja igazolni (chipről nem is beszélve!), hogy az a kutya bizony az övé.

S lévén egy ilyen kutya nem olcsó mulatság, nagyon csúnyán megvághatják (börtön) a szomszédotokat amennyiben feljelentés érkezik a rendőrségre ellene.


De ehhez persze az kell, hogy az eredeti tulajdonosa legalább információt kapjon afelől, hogy ott van a kutya. A helyed minimum lesném a helyi lapokat, hallgatnám a rádiót, mert tuti keresni fogják. A megadott elérhetőségen pedig értesíteni a gazdát és részletesen tájékoztatni a problémáról.

2010. nov. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
86%

A menhelyeken nem altatnak! Baromság ...

A sintéretelepen altatnak legfeljebb.

De ha lefoglalja a kutyát a rendörség bűntárgyként akkor nem szabad semmi csinálni vele, még ivartalanítani sem, nemhogy lealtatni.

2010. nov. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
55%

Hirdesd sok helyen a kutyát, ha jó a kapcsolatod a szomszédoddal akkor mondhatod azt, hogy szeretnéd megsimogatni és lefényképezni, mert szereted a huskykat. Ebből legalább annyit megtudsz, hogy szuka vagy kan, és lesz róla képed.


Az utolsó hozzászólónak: A menhelyeken is altatnak, de ott csak akkor ha már túl sok a kutya és azokat akik legrégebben vannak bent.

2010. nov. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
76%

NEM ALTATNAK!

Azért menhely. CSak akkor ha betegség miatt kell és ha veszélyes a kutya a gondozora, helyhiány miatt soha.

2010. nov. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
46%

Bár lehet abban valami igazság amit itt már feszegettek:

Lehet hogy a kutya most jobb helyen van. bár lehet nem mert akkor nem lett volna rajta hám, passszzz....


Szerintem ne a rendőrségre menj! A rendőrök ezzel nem fognak törődni, hacsak nem a kutya tulaja megy be. Szerintem is részedről marad a plakátolás és a kör email, és még egy jó tanács! Ne a TEL SZÁMODAT ADD MEG, hanem hozz létre egy kamu e-mail címet! Így ha érdeklődnek is és véletlenül elkotyogják az email címedet a szomszédodnak, akkor sem tudnak majd utánad menni, főleg egy kissgergő vagy egy szabójózsef címmel...érted ugye? Így a szomszédoddal is megmaradhat a kapcsolat, viszont kérdés az hogy érdemes-e ilyen emberekkel "jóban" lenni???

2010. nov. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Léptem. MEGLETT A GAZDÁJA!!! Az első menhelyen, amit felhívtam, már mondták is, hogy igen, kerestek egy huskyt, ami tegnap tűnt el. Tökéletesen illett rá a leírás. Chippelt, és tetovált is. Felhívtam a gazdáit, iszonyatosan hálásak!!! Amikor hívtam őket, akkor is épp a gazdája a lányával bolyongott a városban, őt keresték :) Nagyon rendesek, nagyon köszönik :)


Ezzel szemben... a szomszédok nagyon meggyűlöltek. Átjöttek ide hőbölögni, ordibálni, hogy hogy mertem én ilyet tenni, és most a kislányuk teljesen összetört. Azóta húgomnak irogatnak msn-en "köszönő" üzeneteket (mert a húgom barátnője volt az a kislány, aki "összetört" a hírtől, hogy meglettek a kutya szerető, aggódó gazdái). Undorító. Nagy balhé lett és lesz belőle...

2010. nov. 12. 18:56
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

:)

büszke vagyok rád

2010. nov. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!