Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a Hovawart és...

Mi a különbség a Hovawart és a Golden retriever között?

Figyelt kérdés
Szerintem ugyanúgy néznek ki !Mi a különbség köztük???
2010. nov. 13. 14:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
60%

"Ne beszélj hülyeségeket,előbb gondolkozz mielőtt sebességbe rakod az agyadat!"


Ezt nyugodtan magadra vonatkoztathatod.

Mivel azzal kezdted - és én arra reagáltam -, hogy "családi kutyának tenyészteTTék ki" -> múlt időt használtál, a fajta eredetére célozva erre. (ne keveredj magaddal ellentmondásba, mielőtt leszólsz valakit)


Egyébiránt, attól függetlenül hogy mire veszik mostanában az emberek nem az határozza meg a tenyésztési célt. Pláne, hogy a golden retriever standardje előírja a képességvizsgát: vagyis h a kutya tudja használni az orrát, nézik a vízhez való viszonyát, legyen lövésálló, ne legyen agresszív, nézik az apportkészséget, a munkához és a vadhoz való viszonyt.

Ezen kívül nézz meg magyar rangos golden tenyészeteket, hogy hány kutyával dolgoznak még a mai napig vagy csak van meg a munkavizsgájuk (ami nem egyenlő a képességvizsgával(!), sokkal komolyabb). Ezen kívül rengeteg goldennel (és labradorral) dolgoznak aktívan vadászatokon a mai napig!


Igen, családi kutya lett... mert (túl) jó természete van, mert túl barátságos a pofija, és ugyanúgy felkapták, ahogy annak idején a német juhászt.

2010. nov. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!