Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a 9...

Hogyan szoktassam le a 9 hetes németjuhász kölyökkutyámat arról hogy ha nyúlok felé ne harapdálja a karomat, kezemet?

Figyelt kérdés
Gondolom játékból csiálja de elég hülye szokás nála, főleg h ha nagyobb lesz! Hiába mondom neki h nem szabad meg pfuj meg hülye vagy bammeg, akkor is csinálja. Egyszer már meg is legyintettem mivel elég éles fogai vannak!
2010. nov. 14. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
no a foga, valoszinuleg mindent megragcsalna ami a szaja kozeleben van, vegyel neki valami ragokat vagy egy regi rongydarabot csomozz meg es azzal jatszatok, minden masra mondd hogy nem szabad
2010. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Aki azon nyávog,hogy a 9 hetes!!! kutyája harapdálja a kezét hiába mondja neki,hogy hülye ...Lol meg legyinti meg arra nem lehet mást írni!!!!Menyj el egy kutyaiskolába!!!!!Mert később amikor nagyobb gondok lesznek a kamaszodó ebbel akkor meg már rugdosni fogod vagy mi??????

egyébként rengeteg ilyen kérdés van és utána ovlashattál volna....

Amúgy meg ha harapdálja a kezed vagy bármid adj ki olan hangot mint amikor a kutya sír és kapd el a kezed gyorsan...ebből érteni fogja,hogy fáj és leszokik róla ....

2010. nov. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Nem nyávogok, egy kérdést tettem fel amire ÉRTELMES válaszokat várok (pl lásd első válaszoló) s nem olyanokat mint amit te adtál ("minek az ilyennek kutya istenem...").

2. Mivel egyszer meglegyintettem (csak h kicsit meglepődjön h nem jó harapdálni a gazdit) az NEM azt jelenti h késöbb rugdosni fogom, nem tudom h miből indultál ki mikor ezt leírtad.

3. Sajnos nincs lehetőségem kutyaiskolába vinni, mivel a legközelebbi 110km-re van.

2010. nov. 14. 21:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Személy szerint, én hagytam, hogy rágja a kezemet a kölyök. Persze, az erősségét be kell állítani. Nálam idáig egy féle módszer volt:

pofára felülről ráfogni. Két oldalt rászorítani a felső szájszélt a fogakra és a Nem!Fáj! -határozottan.Ezt hívják madárfogásnak. Ha sikerül neki nem fájón fogni a kezemet, megy a dícséret--Jól van, így gondoltam.--

Ahogy nő a kölyök, úgy is elhagyja ezt a szokását.

2010. nov. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
le szokok róla majd ha nagyobb lesz. Az én njm is ezt csinálta de mondtam neki hogy nem amikor harapott, egy idő után le fog szokni róla. még kicsi, ne várd tőle, hogy elsőre megcsinálja amit mondsz neki, ugyhogy légy türelemmel
2010. nov. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!