Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy egy fiatal kan...

Igaz, hogy egy fiatal kan kutya domináns viselkedésén sokat enyhít az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

10 hónapos kan kutyánk új helyet keres a családi rangsorban. Bírunk vele egyelőre, de félek, hogy nem leszünk elég erősek. Azt hallottam, hogy az ivartalanítás erre is gyógyír lehet.

Mit gondoltok erről?


2010. nov. 15. 06:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Jól tudod.
2010. nov. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt negyon meg kell fontolni, ugyanis az esetek csak bizonyos %-ában jó. Ha már kialakult egy domináns attitűd a kutyánál, akkor a kiherélés nem garantált, hogy beváltja a reményeket. Van rá esély, hogy megváltozik a kutya viselkedése, de nem garantált. (Forrás: állatorvos, illetve Victoria Stillwell)
2010. nov. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha még az ivarérés előtt(1,5 éves kor előtt) megcsináltatjátok akkor nagyon sokat fog változni. Az én kutyám 8 hónaposan lett ivartalanítva és annyira kiveszett belőle az agresszivitás, hogy már kicsit engem idegesít, mert ha verekedésre kerül a sor, ő csak lefekszik a földre és meg sem moccan. Nem védi meg magát, inkább megadja. :S Ez kicsit idegesít, de amúgy meg örülök is, hogy nincs ilyen gondom, hogy agresszív kanok elkerülése, tüzelő szukák utáni elfutás stb. Ja, és nem mellékesen az ivartalanítással megelőzheted a betegségeket mint pl végbél daganat, hererák, bűzmirigy daganat stb, és nem is szaporítod tovább a menhelyen élő kutyák létszámát.

Szerintem egy felelősségteljes kutyatartó ennyit megtesz a többi kutyáért és a sajátjáért is.

Persze ha pároztatni akarod vagy továbbtenyésztés céljából van, akkor az más tészta. De én kötelezném, hogy a hobbikutyákat ivartalanítassák. De ez is csak az én véleményem!!! (Nem kérnék lehurrogást!)

20/L

2010. nov. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, segíteni fog a műtét.
2010. nov. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem 100 %-ék. Miért irod neki? Az ivartalanitás nem arról szól, hogy megvan a műtét, és rá 2 napra az addig kezelhetetlen kutya kezesbárány lesz. Ha a nevelésében betartod a következetesség elvét, és minden nap, foglalkozol vele, tanitotd, és feladatokat adsz neki, akkor jó uton haladsz afelé, hogy megtalálja a helyét a rangsorban. De ehhez az kell, hogy a családban mindenki igy foglalkozzon vele. Ha tanácstalan vagy, kérd ki kiképző segitségét.
2010. nov. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nevelést nem helyettesíti, de lehet, hogy megkönnyíti a műtét.
2010. nov. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha már előzőleg korrigálva van a viselkedése, megfelelő a rangsor a családon belül, akkor mindenképpen megerősíti, stabilizálhatja azt az állapotot....tehát nem helyettesíti a nevelést de megkönnyítheti, felgyorsíthatja a folyamatot- a helyes képlet előbb nevelés és utána ivartalanítás=szuperboldogjókutya!
2010. nov. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. nov. 17. 06:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!