Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes francia bulldogomnál...

Kevin42 kérdése:

10 hetes francia bulldogomnál kijött a 3 szemhéj mirigy probléma, ami miatt meg kell műteni a szemét. Mennyibe kerül egy ilyen műtét?

Figyelt kérdés
Mint mondtam 10 hetes. Kétszer jött eddig elő, mind a kétszer elvittük állatorvoshoz.(nem ugyanoda) Aztmondták, hogy ha többször is előjön akkor műteni kell. egyik helyne 30.000 Ft-ot mondtak máshol 20.000 Ft-ot. Most már egy napja nem jött ki egy kicsit sem, de azt olvastam. hogy jobb mihamarabb átesni a műtéten. Akkor is megtudják műteni amikor éppen nem ugrik így ki neki? ti kutyátoknak volt már ilyen problémája?(Elsősorban ügye nyomott fejű kutyáknál alakul ki)
2010. nov. 15. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem két bulldogom is volt illetve az egyik még van is, mindkettőjüknél volt ilyen probléma. Az első esetben hitegettek, hogy visszahúzódhat, a második esetben meg nekem is a műtétet javasolták, 5 hónaposan csinálták meg.


Valahol 20 és 30 között volt, már nem emlékszem.


Nem írtak fel krémet rá? Az elvileg megelőzheti, hogy kiújuljon. Ha van lehetőséges (mert budapesten élsz) akkor feltétlenül menj be az állatorvosi egyetem szemészetére, ott erre specializált orvosok fognak tudni segíteni.


Én is több orvossal megnézettem mielőtt kés alá küldtem volna, miután az egyetemen is azt mondták, hogy műteni kell, megműttettem, de otthon a saját orvosommal, mert benne bízom, ott állhatok a háta mögött mikor műt.

Nem olyan horror műtét, ne félj tőle.


Ha jó kennelből vetted, feltétlenül hívd fel a tenyésztős és jelezd neki. Ha nem, akkor meg te is meggyőzödhetsz róla, hogy az olcsó kutya többe kerül. Sajnos én is így jártam, ezért papolom mindenhol, hogy jó kennelből szabad csak kutyát venni.

2010. nov. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jó kennelből vettem, nem volt olcsó. Felhívtuk, és azt mondta, h ez sajnos elő jöhet, az ő kutyáinak is előjött régebben. Köszönöm a választ
2010. nov. 15. 19:28
 3/4 anonim válasza:

Szia

Megkérdezhetem melyik kennelből vetted?

2010. nov. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na ez az... Szerintem egy igazán etikus jó tenyésztő kivonja a tenyésztésből a harderes bulldogot, akkor is ha amúgy küllemben jó. :( Ezért fogok egyszer ha gazdag leszek bulldogot tenyészteni, hogy legyen legalább egy normális kennel.
2010. nov. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!