Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan viselkedjek, ha az...

Hogyan viselkedjek, ha az utcán kobor kutyával találkozom?

Figyelt kérdés

Kisgyerekkoromban nagyon féltem a kutyáktól, aztán amikor tizenéves lettem nekünk is lett kutyánk. Elmúlt a félelmem a kutyáktól. Férjhez mentem, elköltöztem otthonról. Egymás után három eset is történt, hogy nagytestű kutyákkal találkoztam, visszatért a félelmem.

A kutyák nem bántottak, probáltam nyugodtnak mutatkozni, persze közben azért remegett a lábam.


2009. jan. 22. 07:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! egy könyvben azt olvastam, egy kutya csak azután támad, ha egymás szemébe néztetek. Ha van lehetőséged, kerüld ki a kutyát, ha nincs, ne gondolj a legrosszabbra, lehet, hogy csak egy kis simogatásra vágyik a kutyus. Ha félsz tőlük, a tested egy bizonyos hormont termel, aminek ők megérezhetik a szagát (a félelem szaga..), és ha kihasználják ezt a helyzetet, könnyen megtámadhatnak.

Nyugodj meg, ha nem teszel hirtelen mozdulatokat, nem fognak bántani. :)

2009. jan. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

a korborkutyák nem szoktak bántani, azok csak élelmet keresnek, hajtják a csajokat. a baj akkor van ha a kutya egy udvarban van és téged betolakodónak tekint, vagy valamit öriz és nem szeretné hogy te oda nyulj.

Kerüld ki, menj át az út másik felére, stb. ha követ, ne félj. szagoltasd meg lassan a kezedet és menj tovább.

2009. jan. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menj el mellette nem fog bántani. A kutyák meg érzik a félelmet.Ugy hogy légy nyugodt. Ha teheted hivj fel egy kutya menhelyet. Ha ismét lenne kutyád valószinűleg ujra elmulna a félelmed mert meg tanulnád kezelni a helyzetet.
2009. jan. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van a telefonomban egy kutyarisztó csengő hang. Még nem prübáltam ki, de elvileg úgy működik mint a postások riasztója.

Alap esetben a kóbor kutyák jobban félnek tőled, mint te tőlük.

Akkor mernek támadni, ha falkába verődnek. Amelyiknek egyedül van vagyis nincs falkavezére az elég "anyátlanul" érzi magát.

2009. jan. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Nem szabad félni ez biztos,de azért óvatos lehetsz. Ha el tudsz menni másmerre is és még elég távol vagytok egymástól,akkor ki tudod kerülni,de ne érezze,hogy menekülsz ezért csak nyugodtam megfontoltan menjél.


Ha nem tudod kikerülni menj el mellette ,mint ha nem foglalkoznál vele. Általában azért látszik egy kutyán,ha feszült. Ha természetesen viselkedik,akkor semmi gond. Ha mereven áll és nagyon figyel,akkor érdemes vigyázni,de még ez sem probléma,ha kikerülöd.


Ha netán agresszíven lép fel a kutya, akkor is próbálj nyugodt maradni. Nagy kutyát eleve érdemesebb elkerülni,mert úgysem lehetsz erősebb,ha netán agresszív. Inkább fordulj vissza ,ha meszebbről látsz ilyet. Kisebb testű kutyák után követ szoktam dobni a biztonság kedvéért,és általában meg is ijednek ettől,eloldalognak. Nem szabad hogy félni lásson,mert idegessé teszi és azért is támadhat.

2009. jan. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A kóbor kutyák, főleg, amelyiket kivertek otthonról (ezt persze nem tudhatod, bár ha többször látod gazdátlanul,akkor egyértelműen csak az lehet),nem bántja a járókelőket, már csak azért sem, mert ösztönösen is az újabb "falkavezér" után kutat, illetőleg bárkit elfogad annak, aki valami érdeklődést is mutat felé (megeteti, simogatja stb.), ezért van az, hogy követi a jótevőt, később is a közelében tartozkódik, oda telepedik le, hátha "szerencséje" lesz..A félelemről meg annyit, hogy csak akkor támadnak, ha "akció" van, de ilyenkor mindig az ember a kezdeményező, és általában ki is váltja a kutya haragját (pl:üt felé, rúg), aki még ilyenkor is félelmében támad (illetve védekezik).
2009. jan. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokat futok szabadban egy nyaralóövezet párkilométeres körzetében. Sajnos nagyon sok kóbor kutya van a környéken. Mikor futok, van, hogy mellémszegődnek, velem tartanak egy-két kilométert, aztán lemaradnak. Ha szembe találkozom velük, akkor feltűnően nagy ívben kikerülöm, ebből ért a kutya, a nagyívű kikerülés kutyául annyit tesz: "nem akarok balhét". De való igaz, hogy a területét védő kutya támad leginkább. Ha nagyon félsz és félelmetes a szitu akkor már messziről érdemes pl a kabátod "terjegetésével" minél nagyobbnak mutatni magadat. Ekkor a kutya fogja kezdeményezni a "kerüljük ki egymást" hangulatot.
2009. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 yuda ***** válasza:
90%

Voltam ilyen szituációban,hogy utcán lévő kutya inggerlés nélkül nagyon támadólag viselkedett-ugatott és nem is volt egyedül.

Egyetlen megoldás,ha nem tudod kikerülni,ahogyan írták előttem,-hogy vele szemben legyél és úgy távolodj tőlük lassan,semmi hirtelen mozdulat,míg biztonságos lesz a távolság, és semmiképpen ne fordíts hátat .

2009. jan. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Az első esetben egy mellék utcából jött ki a kutya, képzelhetitek reggel hatkor, sötétben egyszer csak ott termett. Én mentem a járdán ő meg mellettem félig a hátam mögött a kocsiúton.

A másik esetben is későn vettem már észre, hogy közelit mert bokrok vannak a járda mellett.

Még egyszer köszi a tanácsokat!

2009. jan. 22. 11:15
 10/17 anonim ***** válasza:
86%
Én még annyit fűznék hozzá a tanácsokhoz, hogy ha rákiáltasz egy kutyára, mindenképpen próbálj minél mélyebb "férfi-hangon" beszélni, semmiképp sem magas, nőies -pláne sikító- hangon. A mély, dörmögő hang lenyugtatja a kutyákat, vagyis erősebbnek gondolnak tőle, mint amilyen valójában vagy, és igyekeznek elkerülni.
2009. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!