Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Border Collie-nak tényleg...

A Border Collie-nak tényleg olyan nagy mozgásigénye van mint mondják?

Figyelt kérdés
Persze, szinte minden kutyának nagy a mozgásigénye, de a Border Collie-nál még jobban kiemelik. Ennyire nagy ?
2010. nov. 15. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, de a mozgásigényen kívül szüksége van szellemi kihívásokra is, ügyességi feladatokra, sportra mint pl az agility, szóval olyanra ami állandóan leköti a figyelmét, mert a border nagyon pörgős, mozgékony fajta, nem való mindenkinek.
2010. nov. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem is csak mozgás, hanem munka igénye van. Neki fontos, hogy feladatokat adj neki, amiket ő teljesíthet, te meg utána örülsz neki.


Kutyás sportok, engedelmes munka, trükkök, szimat feladatok, stb.


Ha nem adsz neki feladatot, talál magának, de azt nem biztos, hogy megköszönöd neki.

2010. nov. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy kanapé kutya az biztos. Ha nem tudod megadni neki a megfelelő feladatot -ami megmozgatja a testet és az agyát is -, akkor jobb nem tartani. Én láttam már itt a közeli kutyafuttatóban Border Collie-t, ez nem is olyan nagy szám.

Amit ki akarok hozni az egészből ...


Épp a gazdi elkezdett cseverészni a futtató padján ülő nővel, közben a kutya ott állt magában (senki más nem volt a futtatóban). Nem kellett hozzá két perc, és a kutya arcára azonnal kiült az unalom. Szinte olvasni lehetett, hogy adjatok valaki munkát mert unatkozom.

Nem egy kennel oldalán lehet olvasni, amit feljebb írtak. Ha nem tudod lekötni a kutyát, nem neked való. Ha nincs mit tennie akkor tőr, zúz, rombol, de semmiképpen sem fog a valagán megülni sokáig. Ő nem olyan! A kutya köré kell építenie az életét legalább 15 éven át, aki ezzel akar foglalkozni. Még tizenévesen is a juhok mellé lehet állítani és elvégzi a dolgát.

2010. nov. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 diagnostic ***** válasza:
100%

Szia!

Ez így van. A bordereknek hatalmas mozgásigénye van. De hiába elégíted ki a mozgásvágyát,hogyha agyilag nincs lefáasztva.

A border jó tulajdonsága,hogy nagyon könnyen,gyorsan tanul. A rossz pedig az,hogy éppen ezért mindig újabb és újabb feladatok kellenek neki. És ha ez nincs meg,akkor majd ő kitalál magának valami szórakozást. Rendkívül leleményesek tudnak lenni a rosszalkodásban,néha egészen hajmeresző dolgokra képesek.

Ha már így tetted fel a kérdést,gondold végig,hogy tényleg bordert akarsz-e. Csak azért,mert esetleg tetszik a külleme,ne vegyél ilyen fajtát.

De ha úgy érzed,hogy képes vagy vele eleget foglalkozni,kielégíteni a hatalmas munka vágyát és megfelelniakarását,akkor remek társakká válnak.

(az én kutyáimat konkrétan 2-3 napnál tovább szinte senki nem képes elviselni az ismerettségi körömből,egyszerűen egy idő után nem tudják elviselni,hogy nekik mindig,mindenhol ott kell lenniük,mindig mindent látni akarnak, sőt,segíteni,és velük szinte állandóan foglalkozni kell. Ha valaki nincs erre felkészülve,tényleg nyűg lehet egy ilyen kutya. Tisztelet kivételnek :-) )

2010. nov. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ugyanezt tudom elmondani, mint az utolsó. Nekem is mondták már, hogy nagyon szép a kutyám is milyen okos és jó fej, de nem bírnának vele együtt élni, hogy neki folyton valamit csinálhatnékja van. :D Ha nem pörög ezerrel, akkor pedig bámul, hogy dolgoztassam. :) Én ezt élvezem, és a kutyáim az életem, rengeteget törődöm velük, de azt is tudom, nem átlag embernek való, mert komoly elhivatottság kell hozzá.

Egyszer mikor két hétig olyan beteg voltam, hogy nem bírtam fölkelni, nem voltak lemozgatva, na akkor aztán megtapasztalhattam, milyen is egy unatkozó border valójában. Nos a kutyám lyukat kapart a falba és ami az útjába került, mindent lerendezett. Nem volt benne köszönet.

2010. nov. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát nem azért de akármilyen mozgékony egy kutya, ha jólnevelt és általánosságban foglalkozol vele, akkor kibirja és elfogadja hogy most éppen nem tudsz egy kicsit, és nem megy állandóan utánad (ez inkább falkavezérprobléma) és nem kaparja ki a falat... Szerintem, ezt nem kéne a fajta számlájára irni, mindennek van ésszszerü határa...
2010. nov. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, félreérted utolsó.

Az enyém is most itt alszik a lábam alatt. Viszont amint lemegyünk sétálni, elvégzi a dolgát és már jön is oda, hogy na akkor dolgozzunk. :) Persze nem ő fogja eldönteni, hogy mikor mit csinálunk, ugyanakkor ha nem kapja meg amire szüksége van, lebontja a lakást mire hazaérek a munkából. Egyértelmű jelei vannak annak, ha egy kutya azért problémás, mert a gazdája elrontotta, vagy azért, mert nincsen a szükséges mértékben lemozgatva agyilag és testileg egyaránt.

2010. nov. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Lehetsz te akármilyen jó a nevelésben, meg a tanításban, ha nem adod meg a kutyának azt az életmódot, amire szüksége van, ha nem tudja levezetni az energiáit, akkor nem fog együttműködni veled.
2010. nov. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 diagnostic ***** válasza:
100%

Ez nem nevelés kérdése.Ez szimplán a mozgásigény,és agymunka igénye.

A kutya nem bir nyugtonmaradni. Kell valamit csinálnia rendszeresen.

Ha ez incs meg,akkor kész a káosz.

De! nem egy már tisztességesen kiképzett,felnőtt kutyánál.Ha teszem azt 1-2 napig egy ilyen kutyát nem viszel sehová,nem fogja lebontani a kertet. Ha azcsak ritkán történik meg.

De ha rendszeresen vagy sokáig van ez az állapot,a legjobban tanitott kutya se lesz egy álom.

2010. nov. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!