Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják az, hogy nincs...

Miért mondják az, hogy nincs buta kutya? Hiszen emberek között is vannak buták.

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Természetesen a kutyák közt is vannak jobb értelmi képességűek és rosszabbak. Pl. egy yorki sosem fog vakvezető kutya lenni, vagy egy csivava sosem fog nyájat terelni. Viszont alapkiképzésre (engedelmeskedés, ül, fekszik, marad stb.) minden kutya megtanítható, csak sokan rosszul próbálkoznak.
2011. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Hát nekem az egyik kutyám az kifejezetten buta. Nem viccből mondom, de a csirkéim hamarabb rájönnek bizonyos összefüggésekre, mint a kutyám. (Mondjuk a lovamnál mindkét kutyám butább, dehát ez már csak természetes. =) )
2011. szept. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Akkor másolom ide is:

Nincs buta kutya. Csak a gazdi nem ismeri a megfelelő motivációt, nem elég türelmes, vagy ugyanazzal a módszerrel próbálják tanítani, mint bármelyik korábbi kutyát, holott az aktuálisnak tök más személyisége van.

És van amelyik lassabban tanul, mint a másik. De mindegyik megtanítható bármire.

2011. szept. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Annyi esze mindegyik kutyának van, amire az ember meg akarja tanítani. Mert azért ismerjük el, az nem sok.
2011. szept. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a buta embereknek is megnézném milyen szülei, óvónői, és tanárai voltak...
2011. szept. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem viszont van butuskább kutya,szeleburdíbb.

Akiknek sokkal több idő kell.

Nekem is van egy barátnőm aki buta,semmit sem képes megérteni,pedig egy óvnnk volt,ismerem a szüleit a bátyja is szörnyű okos neki mégis olyan szinten lassú a felfogása,hogy az már hihetetlen,szerintem a kutyáknál is van ilyen!

2011. szept. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Én egyetértek. Miért ne lehetne gyengébb képessű kutya? És nem olyan aki nem illik a feladathoz. Jó hogy a yorki sosem lesz vakvezető. Hanem hogy alapból gyengébb értelmi képességű az egyed és nem a fajta. Az emberek között is van gyengébb értelmi képességű, miért ne lehetne az állatok között? A vadvilágban nyilván nincs mert kiszelektálódik de az ember közelében simán lehet. Ez miért lenne baj?
2011. szept. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Az emberek nem azért buták, mert nem képesek gondolkozni, hanem azért mert lusták tanulni és fejlődni.

Nem nagy dolgokra gondolok, de egy minimális intelligenciát mindenki össze tud szedni, ha van rá igénye, és nem akar hülye maradni.

Én még nem találkoztam olyan kutyával, aki ne lett volna képes megtanulni alapvető dolgokat. Más kérdés, hogy van, amelyik örömmel tanul, és van, akit motiválni kell.


Nincsen lehetetlen, csak tehetetlen;)

2011. szept. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Első, persze, hogy egy yorki nem lesz soha vakvezető, hiszen egész más vérmérséklet, és nem arra lett tenyésztve. No meg nem is az a méret, hogy alkalmas legyen rá.

De egy labrador sem fog patkányt fogni soha, és nem azért, mert buta.

Ezt csak azért mondom, mert yorkim van, és még a kutyakiképzőnk is rácsodálkozott pár hete (3 éve jártunk kutyaiskolába) hogy mennyire okos. Póráz sosincs rajta, és elég megköszörülnöm a torkomat, a kutyám rögtön tudja, hogy miért csinálom. Ha a járda szélén megy, akkor csak kimondom a nevét, biccentek a fejemmel, és átjön a másik oldalamra. Ha az út szélén vagyunk automatikusan megáll (akkor is, ha nincs szintkülönbség) ránézek, rajta tartom 2 másodpercig a szemem, és tudja, hogy le kell ülnie.

Na jó, nem felvágni akartam, csak a yorkik el vannak könyvelve mint buta méregzsákok, pedig hihetetlen lehetőségek rejlenek bennük, nagyon jó képességű fajta.

2011. szept. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Akkor fogalmazzunk máshogy. Nem a lusta emberekről beszélünk szerintem hanem azokról akik "betegek", örökölték vagy valami miatt kialakult bennük valamilyen mértékű értelmi fogyatékosság. Miért ne lehetne ilyen az állatok között is? De ha nem is fogyatékos valaki, akkor is van egy határ amíg képes fejlődni még ha akar is. Szerintem. Hisz különben mindenkiből zseni lehetne egy kis tanulással.
2011. szept. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!