Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől van a 2 éves kutyámnak...

Mitől van a 2 éves kutyámnak azzal problémája, ha egyedül hagyom?

Figyelt kérdés
Eddig minden rendben volt. Alapvezényszavakat ismeri, kutyasuliba jártunk, életmódjában nincs semmi változás. Napirendje a megszokott, nem lett agresszív, tehát tényleg minden úgy van, ahogy az elmúlt 2 évben. Falkasorrend is ok. Most mégis elkezdte kb. 4-5 napja, hogy ugat, ha elmegyek otthonról, nekiugrik az ajtónak. Nem értem miért? Ötletek? Megoldás?
2010. nov. 17. 10:41
 1/6 anonim válasza:
Nekem is problémám van ezzel, egyszerűen nem tud megmaradni egyedül sehol és nem tudom mit csináljak!
2010. nov. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nálunk az a dúrva, hogy ezzel eddig nem volt gond, tényleg csak 4-5 napja kezdte.
2010. nov. 17. 11:39
 3/6 anonim ***** válasza:

a hierarchikus rend nincs a helyén! -attól, hogy egy kutya jólképzett nem jelenti azt, hogy boldog is, az ösztönein keresztül lehet bensőséges, kölcsönös tiszteleten és bizalmon alapuló viszonyt kialakítani vele.

Ha hazaérkeztek várjátok meg mindig amíg nyugodtan közelít felétek addig kerüljétek a szemkontaktust (egyenesen nézzetek előre de ne a szemébe) ne beszéljetek hozzá és ne érintsétek mindaddig amíg alázatosan nem viselkedik (boci szem, nyuszi fül, leeresztett fejtartás)

Mindig egy kiadós pórázas lábmelett követős séta után kapjon enni, távozáskor mindig gyződjetek meg, hogy teljesen nyugodt a kutyus és így hagyjátok otthon.

Segít ha nem magyarázkodtok neki, hogy merre mentek és mennyire fog hiányozni stb. ha nem indulás előtt etetitek és nem indulás előtt játszotok vele.

A folyamatot felgyorsíthatjátok, ha pl. először az említett szabályokat betartva 5 percre elmentek, majd hazatértek megvárjátok míg lenyugszik teljesen és újra távoztok de most 10 percre és így tovább fokozatosan emelve a távol töltött időt és mindig nyugodtan, természetesen érkeztek meg és távoztok kerülve a felesleges izgatottságot.

ilyenkor mindig megvizsgálandó, hogy a kutyus szellemi és fizikai igényei is ki vannak e rendesen elégítve, több séta, több feladatmegoldás stb.

milyen fajta egyébként és mennyit sétáltok naponta?

2010. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Shar-pei, kan. Napi 3 séta van hétközben, hétvégén több. Naponta átlagosan 3-4 órát sétálunk, játszunk, gyakorlunk, stb. Hétvégén elmegyünk hosszabb sétákra, kirándulásokra.

Eddig nem volt semmi gond. Nem tudom, mitől jött ez most elő. Az elmúlt 2 év problémmentesen zajlott szinte. Nem értem most mi a baja....

2010. nov. 17. 12:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet h valaki tüzel a környéken?
2010. nov. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Panel 5. emelet. Nem tudok tüzelő szukáról a környéken, de ez már nem is gond nála, a tüzelés szóba sem jöhet, pedig bár ilyen egyszerű lenne.
2010. nov. 17. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!