Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava kutyusom (17hónapos)...

Csivava kutyusom (17hónapos) teljesen depressziós mióta betörtek hozzánk mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
pénteken betörtek hozzánk 2 órára mentünk el anyuval orvoshoz meg hugom bölcsibe vinni! itthonvolta kutyusom lehet bántották és a szemébe is fújhattak valamit mert estére tiszta vörös lett kamillával helyrehoztam és már nem is piros a szeme! de azóta amióta betörtek hozzánk a kutyusom még a wcre is kisér meg ha a folyósón van egy kis zaj rohan a sarokba és remeg! sőt ne mhajlandó a házában aludni csak velem!!! valakinek valami ötlete hogy mivel tudnám elérni nála hogy ugyanaz a barátságos játékos életvidám kutya legyen? ( kérel ken a kutyámat szapuljátok hanem segítsetek)
2009. jan. 12. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
szia! nagyon sajnálom ami a kis kutyussal történt. én még (hál istennek) nem voltam ilyen helyzetbe, de talán annyit bírnám ajánlani, hogy minél többet törődj vele, vigyél fel idegeneket a házba (persze csak a kutyának legyen idegen),hogy hívogassa magához, simogassa. vidd le minél sűrűbben sétáltatni idegenek közé. ki fogja heverni idővel, de most teljesen megrendült a bizalma az emberek iránt. azt kell neked segíteni, hogy feloldódjon.
2009. jan. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! csak az a baj hogy mégha senki idegen nincs és a folyósón van kint valaki viszi kiszemetet jön haza megy el már remeg!
2009. jan. 12. 19:15
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
ez szörnyű.csak annyit tudsz tenni,hogy sokat foglalkozol vele.idővel biztos jobban lesz.szegénykém!ha egy-két héten belűl nem javul a helyzet kérd ki állatorvos véleményét!
2009. jan. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%
Anno hozzánk is betörtek, és a kutyám tiszta stressz volt utána, pedig tuti, hogy nem bántották. Az egyetlen, ami segített, hogy nem hagytuk egyedül. Onnantól kezve ment anyukámmal dolgozni. Nagyon sokat is foglalkoztunk vele, és szép lassan helyrejött, de sok időbe telt.
2009. jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem babusgasd sokat ha érzi hogy ti sem vagytok megrémülve pár nap mulva biztos jobban lesz..ha bántották is akkor meg biztos sokkot kapott szegény.:-(Most biztos jönnek majd a nagyokosok,és jól leosztanak de én megengedném hogy velem aludjon amig iylen állapotban van !Ha elkezd remegeni akkor is menj oda hozzá simogasd probáld meg elterelni a figyelmét.
2009. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek! hasznos volt idáig mindenki hozzászólása% hagyom hogy velem aludjon! igaz ha éjjel véletlen ráfekszem már nyalogat hogy "héé gazdi leszálnál!" de nagyon sokat simogatom foglalkozom vele akkor megnyugszik msot minden körülötte forog! és próbálom megmagyarázni neki hogy ő a mi kis hősünk örülünk nek ihogy elbújt és nemlett vel semmi! mert a házából elősem mert jöni mikor már én hívtam
2009. jan. 12. 20:03
 7/7 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos a simogatás, nyugtatás nem jó akkor ha a kutya remegve bújik a sarokba. Ilyenkor ne dédelgesd. Ez csak arra jó, hogy megerősítsd abbéli meggyőződésében, hogy baj van, veszély fenyegeti. Teljesen nyugodtan viselkedj, mintha mi sem történt volna(mint ahogy nem is történt semmi) A figyelemelterelés szintén jó ötlet de semmikép sem simi vagy nyugtatás, sokkal inkább valami feladat. Pl odahívod magadhoz, leülteted, jutalomfalatot adsz neki ha megteszi. Nem kell sok ideig csinálni, egy két trükk elég. Egyszóval viselkedj nyugodtan, ha téged tart a fönökének, akkor számára az a leg megnyugtatóbb ha te nyugodt vagy. Olyan jellegű a különbség a két hozzáállás között, mintha boxmeccsre készülve belépsz a ringe, félsz, ideges vagy de az edződ nyugodtan elmondja mire figyelj, mit hogy csinálj és rendben lesz a dolog, illetve odajön pl anyukád és sírva csókolgat, hogy jézusom, nehogy valami bajod legyen édesem:)
2009. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!