Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közeledik a szilveszter. A...

Közeledik a szilveszter. A kutyám HALÁLOSAN retteg a petárdázástól, ilyenkor hetekig bepisil inkább, minthogy a veszedelmes utcára kelljen lépnie. Van, akinek sikerült valamilyen módszerrel csillapítani ezt az őrületet a kutyában?

Figyelt kérdés
Társasházban lakunk, így ez nemcsak pszichésen megterhelő, de nagyon kellemetlen is.
2010. nov. 19. 14:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
No:nem mindig volt ez így,ha jól emlékszem az elmúlt 3 szilveszter telt ilyen katasztrófával.Epilepsziás egyébként,ami a korral gyengíti az idegeit.Minden irodalmat elolvastam,a lehető legtermészetesebben viselked...nék,ha szót lehetne érteni vele.De eksztázisban van ilyenkor,még erőszakkal is nehéz vele bánni,nemhogy természetesen.Nem babusgatom(már)ha bolhányira húzza össze magát-bár a szívem megszakad-de ha leérünk pisa nélkül az utcára akkor jól megdicsérem.
2010. nov. 20. 10:48
 12/17 A kérdező kommentje:
Nagyon arik voltatok,köszönöm!Persze akinek van ötlete még írjon kérem szépen!
2010. nov. 20. 10:56
 13/17 anonim válasza:
szia nekünk Leonbergi kutyánk van kb 70kg és mindig bevisszük a konyhába, lehúzzuk a redőnyt, bekapcsoljuk a rádiót és apukám ad neki (állatorvos) un. sedalin pasztát (ilyen nyugtató de nem túl erős) kába lesz és jót fog aludni és egyátalán nem veszélyes a mi kutyánk 11éves lesz és nagytestű és már 4éve ezt a módszert csináljuk és így óvjuk meg a szívrohamtól, idegességtől. csak fontos h a konyhában ne legyen előtte étel, csak víz mert félálomban ha eszik akkor megfulladhat. és egy pokrócot is érdemes leteríteni mert kábán eleshet, és nem fázik fel. reggel már nem kába és semmi baja nincs.
2010. dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötletet!Azt hiszem olvastam erről is.Azt írod nem erős,mégis bekábul tőle a kutya?!És ha az epilepsziájával nem fér össze?Elvem volt,hogy csak gyógynövényes összeállítást akarok,de mindjárt utánanézek.
2010. dec. 12. 10:16
 15/17 anonim ***** válasza:
Sok szar helyett itas meg vele vagy két felest, legalább bebódul. Tudom hogy parasztosan hangzik, de a haveromnak (városi) bejött és nem zavar semmi betegséget sem.
2010. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Szuper!:)Tudom,hogy a jó szándék vezérel,de egy idős kutyának gyengülő májfunkciókkal nem mernék piát adni:)

Egy gyógynövényes készítményt(macskagyökér,galagonya,golgota)meg egy triptofán alapút rendeltem neki,majd tudósítok az eredményről,mert a neten semmilyen véleményt nem találtam(na jó,egyet)Köszönöm szépen!

2010. dec. 15. 11:10
 17/17 A kérdező kommentje:
EREDMÉNY:Az első mellettünk elcsattanó petárdáig egy hős volt,aztán a következő séta előtt tüntetőleg bepisilt(csak egyszer a tavalyi egy egész hetes helyett)és vontatni is csak pár napig kellett.Hatalmas megkönnyebbülés volt!
2011. jan. 18. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!