Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Süket kiskutya. Az kutyakiképz...

Süket kiskutya. Az kutyakiképző altatást javasolt. Most mi legyen?

Figyelt kérdés
A probléma a kiskutyával, hogy teljesen süket, fejlődési rendellenesség miatt zárt mindkét hallójárata (állatorvos megvizsgálta), semmit nem hall, most 4 hónapos. Valami harcipracli keverék, tigris csíkos. Nos, önmagában a süketséggel nem lenne probléma, szeretnénk így is, de sajnos nála a süketség valami miatt agresszióval párosul, ezért is hívtunk ki hozzá kutyakiépzőt (tudom, hogy még kicsi hozzá, de azt gondoltuk jobb a problémát csírájában elfojtani). Pl., amikor ételt kap, akkor ugye nem hallja, hogy közelítünk felé, csak amikor már odaérünk a tálja közelébe, bekerülünk a látóterébe, és ilyenkor talán megijed, vagy nem tudom, de erre rögtön támadással reagál, bevédi az ételt. Ha játszunk vele, vagy ő játszik más kutyával, nagyon agresszív tud lenni, mivel nem hallja azokat a normális jangokat, amiket más ember vagy kutya kiad, ha már fáj vagy kellemetlen a játék, tehát nem hagyja abba a másik kutya cincálást akkor sem, ha a másik kiskutya már sír, és mi is hiába mondjuk neki határozottan, hogy nem, elég stb. nyílván nem hallja. Ha álmából felébred, gondolom szegény akkor is megijed, de erre is támadással reagál. Végtelenségig lehetne sorolni, a lényeg, hogy a kutyakiképző azt mondta, ez csak rosszabb lesz, és aresszív, kezelhetetlen kutya lesz belőle, ha felnő, inkább altassuk el. Szerintetek sem lehet majd megfékezni? Egyáltalán hogyan lehet fékezni, nevelni egy problémás süket kutyát?
2010. nov. 19. 23:14
1 2
 1/14 anonim válasza:
3%
Sajnos nekem is a véleménnyem az altatás nem csak nektek lesz jobb hanem lehet a kuttya is megkősszőni egyszer! de én is az altatás elen vagyok de ha nincs más lehetőség szegény kutyus de erre csak az altatás a megoldás sok szerencsét!!!
2010. nov. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
én ezért biztos nem altatnám el. Süket kutyát bár nem ismerek, de macskát igen és jól elvan. Ha születésétől fogva süket, akkor így szokja meg, nehezebb lesz neki, de tud élni vele. Kérdezz meg egy süket embert, hogy jobb így élni, mint sehogy? Egy kutyával is így van, ha vigyátok rá, és törődtök vele, szerintem lehet viszonylag teljes élete. Miért kéne szegénykének meghalni, mert rendellenességgel született? Én csak és kizárólag akkor vagyok altatás párti, ha a kutya menthetetlen, midneképp meghalna és nagy fájdalmai vannak. Akkor igen, de ebben az esetben semmiképp sem, szerintem.
2010. nov. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Kutyában is van olyan süket, ami jól el van, de nem hiszem, hogy az olyan jól el van, amelyik támad. Agresszivitás + süketség elég ciki együtt. Hogy neveled meg? Nem hall ba.szod!


Én nem örülnék, ha olyan kutya lenne otthon, ami nekem támad, ha a közelébe megyek, mert megijed. Ez senkinek sem jó. Mi lesz, ha nagyobb lesz?

2010. nov. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem meg ezért nem kell elaltatni. Én ismerek süket kutyát, köszöni jól van. Az igaz, hogy jóval nagyobb odafigyelést igényel, mint egy "teljesértékű" kutya, de ezért nem gondolom, hogy el kellene altatni.

Próbáld meg olyan emberekkel felvenni a kapcsolatot, akiknek szintén süket kutyájuk van, illetve olyan iskolát keresni ahol nem azt mondják rögtön, hogy altassátok el.

2010. nov. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Tudom, hogy nem az volt a kérdés, hogy nevelhetők, taníthatók-e a süket kutyák, de én ismerek egy hasonló problémával küzdő kutyát (szetter), akit nem hogy "csak" neveltek, nevelnek, hanem ráadásul terápiás kutyaként dolgozik. Szóval egyedi módszerekkel taníthatóak. Az már egészen más kérdés, hogy ezt az "extrát" tudja-e vállalni a gazdi.
2010. nov. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%

semmiképpen se altasd el! 4 hónapos a kutya szinte tiszta gyerekkor. gondolom kisebb korában került hozzátok. lehet hogy ahonnan hoztátok a többi tesvérével szemben "küzdenie kellett" az élelemért és előfordulhat h ez váltja ki belőle az agressziót.


a másik lehetőság amit eltudok képzelni az hogyha kicsit idősebben hoztátok haza (3 honaposan kb) akkor lehet az agresszió oka ogy nem tekint falkavezérnek és ugy gondolja h azt csinál amit akar. de számtalan módszer van erre a problámára!

2010. nov. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Megkérdezhetem merre laksz? Ha pesten, akkor tudok neked ajánlani olyan kiképzőt aki tud segíteni a nevelésben és a tanításban is. Ismerek süket kutyát én is, ő mondjuk öreg korára lett süket. Egy darabig kézjelekkel nagyon jól lehetett irányítani, de aztán meg is vakult. Mégis jól van, a szaglásával tök jól tud tájékozodni.


Az biztos, hogy a süket kutya speciális nevelést igényel, de még klikkerezni is lehet vele, csak nem klikkerrel, hanem fényjellel.

A kérdés itt az, hogy te készen állsz-e arra, hogy megadd neki az extra törődést, a speciális nevelést.


Egyébként a süket kutyák sokszor mély hangokat érzékelnek, mert azoknak van egyfajta rezgése. Tehát ha pl. dobbantasz a földön, azt lehet, hogy észleli.


De ha nem is tudod vállalni, akkor is próbálj neki valamilyen állatvédő szervezeten keresztül gazdát keresni neki. Az altatás csak a legvégső megoldás legyen.

2010. nov. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Szia, egyetértek azokkal, akik az altatás ellen vannak. Én sem tenném, főleg nem egy 4 hónapos kutyánál. Mondom ezt annak ellenére, hogy az első kutyám születésétől fogva teljesen süket volt és végül el kellett altatni - de nem a süketsége miatt! Súlyos epilepszia alakult ki nála, végül ezért kellett meghoznununk az egész családnak nagyon fájdalmas döntést. Szóval mi tapasztalatlan, tipikus "elsőkutyások" voltunk, én ráadásul 12 éves voltam, amikor megkaptam még a '90-es évek elején.Fogalmunk sem volt arról, hogy egy kutya is lehet süket. Akkor kezdtünk erre gyanakodni, amikor még 4 hónaposan sem hallgatott a nevére, nem fordult felénk ha a háta mögött voltunk és szóltunk neki. Az állatorvos rögtön altatást javasolt, amibe értelemszerűen nem mentünk bele. 1 év alatt kézjelek segítségével megértette az ül, fekszik, gyere ide, eszünk, sétálni megyünk, szeretlek (ha ezt mutattuk neki mindig csóvált és bújt:-)) "parancsokat". Elengedni csak olyan helyen tudtuk, ahol autók nem voltak, mert ha épp nem nézett rám akkor esélytelen volt a behívás.Nagyon kellett rá figyelni, de soha nem bántam meg, hogy nem hallgattunk anno az első állatorvosra, aki az aétatást javasolta. A mai eszemmel és tudásommal már egy sokkal teljesebb életet tudnék neki biztosítani, de azt hiszem megtettem érte mindent amit tudtam. Egészen biztosan "klikkereznék" vele zseblámpával!!! A lényeg, hogy találd meg a módját, hogy kommunikálni tudj a saját kutyáddal. Hidd el, mindent meg tudnak tanulni amit a halló társaik! Sürgősen keress fel egy másik kiképzőt! És ha számít valamit...én bármikor bevállalnék újra egy süket kutyust annak ellenére, hogy mindenféle kutyás tapasztalat nélkül igen nehéz volt az első időszak számunkra.Sok sikert!
2010. nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

sorry nem olvastam végig a kommenteket, lehet hogy már ezt leírták


Semmi képpen sem altassátok el! Ha egy emberlennne akkor is megtennétek. Hallottam már , több olyan kutyáról aki jelbeszéddel(!!) lehetett irányítani. Teljesen normális kutyaként élik az életüket, annyi hogy mindig szemből kell közelíteni amikor meg akarod simogatni, hogy ne ijedjen meg.Am attól még hogy süket lehet hogy hallja az éles hangokat, tapsolj neki vagy sípolj. Van valahol egy erről szóló cikk a háziállat.hu-n

2010. nov. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nah megvan a cikk:


[link]

2010. nov. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!