Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tenyésztett kölyök kutya...

A tenyésztett kölyök kutya nem szereti a gazdáját?

Figyelt kérdés

Azt írják itt, hogy a menhelyi kutyák, sok rosszat megéltek, ezért nagyon hálásak a gazdájuknak, és folyton utánuk koslatnak.

Akkor, ha veszek egy tenyésztett kölyök kutyát, az az első alkalommal meglép majd, és még jót röhög is rajtam?


2010. nov. 21. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ez hülyeség
2010. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya szereti a gazdáját, sajnos sokan még akkor is, amikor a "gazdi" meg sem érdemli :-(
2010. nov. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 capsread ***** válasza:
88%
Ez nem ilyen egyszerű. Mind a kettőnél, tenyésztetnél és menhelyinél is ki kell alakuljon egyfajta kötődés. De az tény, hogy a menhelyi kutyák hálásabbak, ezért valószínűtlenebb, hogy megszöknek. De ez nem azt jelenti, hogy a tenyésztőtől való csak az alkalmat keresi, hogy megpattanhasson. Ha szeret téged, mind a kettő veled fog maradni.
2010. nov. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Jót nevettem a kérdésed végén! :))


A kutyába genetikailag van kódolva az emberhez való kötődés, így szerintem ez nem áll fenn.


A dolog onnan jöhet, hogy hozzánk hasonlóan a kutyák is viszonyítások alapján élik meg a helyzeteket. Vagyis, ha egy kutya úgy nőtt fel, hogy mindig mindent megkapott, ágyban alszik és folyamatosan a gazdival lehet, az a világ legrosszabb eseményeként éli meg, hogy ha kizárom az udvarra az ajtó elé, és nem eresztem be fél napig. Ezzel szemben egy utcáról befogadott kóbor eb számára már az is megváltás, ha egyáltalán a küszöbön alhat, illetve hogy érezheti, hogy tartozik valahová.


Éppen ezért, mivel a kóbor/mentett eb már megtapasztalta, hogy milyen az éjszakákat magányosan, esetleg ütve-verve, rettegve tölteni, ha talál egy környezetet, ahol biztonságban tudhatja magát, ahhoz görcsösebben ragaszkodik, mint egy olyan, amelyik még nem tudja, mivel járhat, ha elmászkál ide-oda.

2010. nov. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez is egy általánosítás, mint sok minden más is.

Eleget lehet olvasni befogadott, avagy ideiglenestől elveszett kutyáról is.

2010. nov. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok (17:06). Eszembe jutott még valami, ami kissé paradox.


Ugyanis volt nekem befogadott kóbor kutyám, nálunk született keverék, akit megkötve tartottunk, volt családtagként nevelt munkakutyám, és momentán egy goldenünk van, aki minden hájjal megkent kis érzelmi zsarnok.:)


Érdekes ez a szökéses dolog, ugyanis a befogadott kóbor kutyám ő például megszokta, hogy egész nap a városban kóborol, valszeg évekig élt az utcán, mielőtt hozzánk került. Nála nem lehetett elérni, hogy az udvaron maradjon. 30 kg-os köveket mozdított meg, de úgy is kiszabadult az utcára, mert mehetnékje volt. Végtelenül hálás volt, ragaszkodott is meg minden, de ez az "előjog" valahogy kijárt neki, hogy továbbra is kóboroljon.


A mostani goldenem meg úgy szokta meg, hogy a kert és a kapu egy áthatolhatatlan akadály, amit ha nyitva is van, de meg kell állni előtte, csak a gazdi engedélyével szabad átlépni. Így őnála eleve kizárt a szökés, egyszerűen meg sem próbálja.


Szóval, attól, hogy mentett kutya, még nem biztos, hogy nem szökik meg, és fordítva. Viszont a befogadott kutyánk olyan erősen kezdte őrizni a ház területét egy hét után, hogy a szomszédok többször megróttak érte (már amikor itthon volt, persze).


Nehéz megfogalmazni a konkrét különbséget közöttük, mert erősen fajta-, gén- és egyedfüggő is. Ezt inkább érzi, akinek van viszonyítása.

2010. nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!